Basilone, který křižuje celé Státy a prodává válečné dluhopisy, je stále populárnější. Sledge je přidělen k 5. pluku a na Pavuvu se nakrátko setkává s Phillipsem. Připojí se i Leckie. Sledge prožije svou první bojovou akci, když s Leckiem a 1. divizí narazí na zuřivý odpor Japonců při vylodění na korálovém ostrově Peleliu, který nepřátelé úporně brání. (HBO Europe)

cyphercz

Konečně pořádná epizoda, a to i přes pomalejší rozjezd. Konečně máme v jednom díle opět pohromadě všechny hlavní postavy, Basilone má sice jen takový štěk v úvodu, ale i tak je dobře, že mu byl věnován aspoň nějaký čas. Shledání Sledge se Sidneym taky fajn, Leckie zas pi*uje jako vždy ale dá se to snést a druhá půlka dílu se už naplno věnuje vylodění na Peleliu, které je moc pěkně zpracované a myslím si, že i hodně věrně. Z vedlejších postav je pak zajímavý kapitán Ack Ack a trochu jebnutý Snafu. ()

kenkaku

Když se po ultra nudném hobluj-zahájení přesunul děj na Pavuvu (ano, to místo kde se nic neděje a řeší se jen urologické choroby), byl jsem naprosto znechucen - a oprávněně. Plácáme se tam totiž DO POLOVINY epizody, než přijde na řadu září 1944 a bitva o Peleliu. Tedy příslib dvou měsíců tuhé řezničiny. Opravdu nechápu proč vyloděním (v duchu úvodu ze Zachraňte vojína Ryana) nemohla epizoda začít. Je totiž tím nejlepším co seriál zatím nabídnul. Nicméně díky tomu, že první polovina je odpad, ztratila epizoda jako celek zbytečné na hodnocení. ()

fabecc1222

Jakoby se snažili tvůrci vykompenzovat to, že při Bratrstvu neohrožených kamera nezamířila mimo frontovou linii, a tak nám tu nabízí pohledy do zdravotního střediska či v tomto díle do propagačního turné po USA...Úvodní vsuvka je poměrně mimo hlavní děj, a působí zatím zvláštně. Jakmile se ale děj přenese poprvé do pořádné bitevní vřavy, tak se člověku hned vybaví vylodění v Zachrantě vojína Ryana, a jdeme tu tak pořádně do plných. Dostáváme v plné porci další hlavní postavu, Sledge, který se představil v prvních dílech, ale až dnes se připojuje k "Pacifiku", tak je tenhel díl i trochu takový restart, či nový úvod. "Co je kurva, kdo to vypnul? Já jsem namydlenej" ()

Shakers

Úvod trošku drhne a hlavne mladý Sledge je nevýrazný. Zápal mu síce nechýba, ale moc sympatii si k nemu divák nevybuduje. Každopádne keď nastúpi na rad vylodenie a akcia na Peleliu, ktorá ešte v ďalších dieloch pokračuje, je to skvelý diel. 90% - 5* ()

MartinezZ

23.5.2010Part 5 - Peleliu Landing: Esence ničeho. To by mohl být obstojný podtitul. Naši chrabří mariňáci, kteří nemají ani z poloviny koule, jako výsadkáři z BoB, tu jdou konečně do nějaké akčnější bžundy. Vyloďují se (má to po Ryanovi a BoB ještě cenu točit), střílejí v džungli, hází granáty do bunkrů, které tu jsou jen tak mimochodem - Japončíci se nezakopávali po celých ostrovech do bunkrů, aby znepříjemnili život nepříteli, ale protože se asi nudili, Amící je jednoduše přeběhnou a je po srandě - a když už konečně začíná být něco trochu zajímavého, je konec. U tohohle jde už asi vážně jen kroutit hlavou. A to nemluvím o, pro děj naprosto zbytečném šukajícím intermezzu. Tohle je pátý díl z deseti a je to celé zpackané. Osudy vojáků mě nezajímají, jednotlivé postavy taky ne. Kdyby v každém díle zařvalo celé družstvo, asi bych si toho ani nevšiml. Že někdo dokáže natočit pomalu pokračující a tvrdé boje se zfanatizovanými Japíky TAKHLE nezajímavě, je vážně snad už umění. Tak si říkám, jestli to má ještě cenu vůbec sledovat. Koukejte se mě snažit v dalším díle překvapit, plantážníci! ()

• V čase 28:34, kdy se Eugene Sledge (Joseph Mazzello) plazí po vylodění na pláži, je předěl scény. Následně je možné vidět mezi oběma scénami změněné světelné podmínky. (Snickors)