Sledge, který mohl konečně vstoupit do námořní pěchoty, prodělává bojový výcvik v táboře Elliott. 1. divize námořní pěchoty se vylodí na mysu Gloucester na ostrově New Britain, který drží Japonci. Když s nimi Leckie a ostatní vojáci bojují, záhy zjistí, že mnohem horší než nepřítel je dusná džungle. Na Leckiem, který přežil Gloucester a byl převelen na zapomenutý ostrov Pavuvu, se začínají projevovat fyzické i duševní následky bojů. Je proto poslán do nemocnice námořnictva na nedalekém ostrově Mbanika na psychiatrické pozorování. (HBO Europe)

Shakers

Úvodná dvadsať minútovka je ešte celkom zaujímavá, kým sa brodíme lesom, dažďom a blatom. Potom nám zvyšok dielu servíruje zúfalstvo a zdravie vojakov a odnesie si to aj Bob Leckie. Asi najslabší diel, kedže sa tu každý tvári, že ho ta vojna nebaví, mňa zas nebavilo pozerať sa na ich znudene xsichty. Ale ako celok sa to dalo. 75% - 4* ()

kenkaku

Prosinec 1943 - Nová Británie. Historický příslib, že se budeme věnovat Operaci Cartwheel. A ono prd. Krom jedné, vyloženě hnusně natočené přestřelky (rozklepaná kamera, zběsilý střih) sledujeme jak se krom změn počasí neděje nic. Pak najednou blik, je květen a jednotka se stěhuje na Pavuvu. Kde jak víme se nemělo dít (a taky neděje) nic. Tedy krom řešení zdravotních potíží jednoho z vojclů (které mě sledovat půl epizody nebaví). ()

MartinezZ

23.5.2010Part 4 - Gloucester/Pavuvu/Banika: No konečně. Musel jsem čekat 4 díly, než se začalo něco dít! Sice to na BoB stále nemá, ale alespoň už se ukázalo, jaké důsledky tamní válečné prostředí má na muže v poli (tedy spíš v džungli). A žádná sranda to není, protože zdaleka ne všichni, ač si hrají na tvrďáky, jimi skutečně jsou. A tak se po vzoru Hawkeyho Pierce mrkneme za mříže a pletivo psychiatrické stanice (dalo by se tomu vůbec říkat léčebna?). ~ Dokonce jsme se už dočkali i akce za bílého dne. Ne, že bychom nočního "šumu stínů" byli ušetřeni zcela, ale alespoň něco, už se blýská na lepší časy. Snad, ~ Jediné, co mi tam ve vyobrazení Leckieho trochu vadí, je to jeho neustálé psaní "lásce" doma, když při prvním opušťáku v Austrálii skáče po první roztažený sukni. Ale asi se tam nějak v tom vlhkém hnoji odreagovat musí - psaním. ~ Tak snad už pátý díl bude o něčem trochu víc. Z BoB jsme si zvykli, že šlo o válečný seriál s více méně reálnými postavami v reálných situacích. Zatím jsme se ale dočkali psychologicko-romantického tlachání o tom, že se tam vlastně zas až tak moc nedělo. Jen občas večer nepřijde bubák, ale hejno bubáků. ()

cyphercz

Spousta lidí si stěžovala na 3. díl, já osobně mám trochu problém s tím 4. - nejen, že se celý točí okolo ne zrovna sympatického Leckieho (co furt akorát pi*uje na důstojníky), bohužel i ta samotná zápletka o jeho urologických problémech je celkem dost nezáživná... To je jak kdyby celý jeden díl Bratrstva věnovali ledvinovým kamenům třeba Malarkeyho a jaké to bylo být v polní nemocnici... pro někoho to asi zajímavé může být, ale pro mě a asi i většinu diváků to je opruz a daleko radši bych viděl konkrétní akce a postup v pacifické kampani (což je naštěstí ukázáno ve zbytku epizod). ()

drackula

V tejto epizóde je najväčším nepriateľom džungľa, ktorá útočí na fyzický, ale aj psychický komfort vojakov. Úvod je vcelku akčný, ale japonci sú zatiaľ zobrazovaný ako výhradne v noci útočiace jednotky s taktikou teliat na porážku. Do tohto momentu seriál trávi viac času v zázemí ako na fronte a aj keď je skúmanie psychiky vojaka zaujímavé, predsalen, na pacifickom fronte sa dialo dosť zaujímavých vecí, ktoré boli hodné spracovania. 70% HBO Max ()