Mater a Bludička

• Česko Burák a Bludička (viac)

Mater, hrdzavé ale priateľské odťahovacie auto známe z kinohitu Autá, býva v ospalom mestečku Chladičové kúpele v okrese Karburátor. Mater miluje stvárať žarty, vylomeniny, šibalstvá či recesiu, ale vždy len na účet tých druhých. Zrazu ho začne prenasledovať tajomné modré svetielko, ktoré ho naučí, že sa neoplatí robiť zle iným autám. (oficiálny text distribútora)

dANo

Doplnkový krátky film k filmu Autá, ktorý stavia na postave Matera a jeho záľube zo škodoradostného strašenia a robenia napriek "obyvateľom" v Chladičových kúpeľoch. Ostatné autá si však na neho pripravia takisto nejaký ten žartík a celkom pekne ho vystrašia. Vtipný animák, ale ani zďaleka nedosahuje kvalít niektorých vydarených Pixarovských kraťasov. ()

Petrus1

Čekala jsem vyšší hodnocení. Já jsem se teda řezala moc. Musím ovšem přiznat, že Auta jsem ještě neviděla, ale o to víc se teď na ně budu těšit. Úplně boží byly ty Burákovy dva přední zoubky! A jak si na ně nasadil kužely a strašil, bomba! No a světluška taky jako autíčko a ještě hází blinkr, to je naprosto geniální. Opravdu tleskám! ()

Němi

Animovaná Auta se v rámci kvalit Pixaru příliš nepovedla a tak ani od kraťasu těžící z jeho postav nelze očekávat zázraky. Neslané nemastné figury si prostě jen střihly jednu scénku navíc a tak není k vidění nic zajímavějšího než přepychová animace. Ovšem za nápad (použitý už v hlavním filmu), kdy brouky představují okřídlená auta značky VW Beatle a závěrečnou scénu si to zaslouží pozornost. ()

Matematicka

Animace velice podařená. Nemůžu si pomoct, ale mě tato "polidštěná auta" příliš nedostala, i když to je zřejmě proti proudu. A auto jako světluška? To už je na mě trochu moc. Nelíbí se mi tedy hlavní nápad, děj tohoto konkrétního kraťasu je poměrně zajímavý, ale to je pro mě asi tak vše. Myslím, že jsou daleko lepší pohádky pro děti i dospělé... ()

MM_Ramone

No veru si už budem musieť v blízkom čase pozreť celovečerný animovaný film "Cars". Nedávno som náhodou natrafil na krátkometrážnu sériu "Cars Toon: Burákovy povídačky" a teraz som si kukol tento krátky video snímok. Mierne strašidelný príbeh, zábava a dokonalé animácie od Pixaru. Farebný svet živých, poľudštených automobilov sa mi začína páčiť. **** ()

• Poslední film, na kterém pracoval Paul Newman před svou smrtí. (HappySmile)
  • Když šerif zmiňuje "horký dech Zozobry", mluví o obrovském zpodobnění loutky Zozobry, kterou každý podzim pálí během slavností Fiestas de Santa Fe v Santa Fe v Mexiku. (HappySmile)