Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, ktorý zároveň pracuje ako psychiater FBI, dostane ultimátum - ostáva mu 88 minút života. Aby sa zachránil, musí využiť všetky svoje vedomosti a skúsenosti, aby zúžil okruh možných podozrivých, medzi ktorých môžu patriť nespokojní študenti, opustená milenka i sériový vrah, ktorý sedí v cele smrti, kam sa dostal práve na základe Grammovho posudku. (STV)

Hal_Moore

Původně jsem chtěl dát klasické tříhvězdičkovsky průměrné hodnocení, ale po skončení a rozložení v hlavě sahám k hodnocení nižšímu. Tento film totiž nedosahuje ani oné průměrnosti. Al Pacino už na podobné role není stavěný a tady si navíc vybral roli v opravdu hodně fádním a špatném thrilleru, který působí, jakoby scénárista příběh napsal po noci plné vypitého alkoholu a vykouřených jointů. Zápletka odhadnutelná po třetině snímku, gradace jen posledních pět minut (nepočítám závěrečnou pětiminutovku ze školy), spousta zazděných hereckých talentů, jen ta hudba obstála jakýms takýms měřítkům. Toto novější dílko kdysi úžasného Jona Avneta se zařadilo mezi nejhorší filmy, co jsem za rok 2007 viděl. ()

Tom Hardy

Al Pacino je vynikající jako vždy, vše ostatní je v podstatě špatně. Vedlejší postavy nemají čím zaujmout, hra na vraha díky tomu nefunguje, protože studenti se od sebe těžko odlišují. Nechávání stop ve stylu "máš ještě tolik a tolik času" většinou spíše budí alarm logiky k ostražitosti a samotný scénář je tradiční kriminální béčko, kterému chybí akorát logo nějaké německé televize. Avnet nicméně režíruje docela svižně a co je nejdůležitější, zvolený "real time mode" skutečně funguje a díky tomu si člověk (minimálně napoprvé) mnohé dějové lapsy ani neuvědomí. Coby řadová detektivka přijatelné, od Pacina by však člověk přeci jen čekal něco památnějšího... ()

Jordan

nepochopiteľne dobre obsadený (Al Pacino?, Sobieski, Kara Unger, Forsythe . . .) televízny thriller, ktorý je strašne povrchne urobený, až tak povrchne, že je to viac hanba, než škoda, pretože viac odfláknutý scenár s väčšími dierami, nelogickosťami, do očí bojúcimi skokmi proti logike, že to niekedy diváka poriadne zarazí, strašne nezáživným vlažným "rozuzlením" (a vlastne aj celou zápletkou) som veru dávno nevidel. Viem, že Al Pacino nehrá len v dobrých filmoch, občas si zarážajúco vystrihne nejaký priemer (Two for money, Farm), ale toto bol podpriemer a bolo to na jeho výkone vidieť - vážne pochybujem, či som v nejakom filme videl herca, ktorý by sa viac nudil; kým film začína na úrovni solídneho televízneho priemeru, s blížiacim sa koncom sa to zvrtáva na riadnu blamáž (nasledujú nejaké spojlery, ale ruku na srdce - o nič neprídete): viď scéna, kedy Pacino a jeho asistentka obaja vybehnú z domu, Al Pacino nasadne na taxík (! ten taxík je inak tiež riadny prúser!) s tým, že povie agentovi FBI, že sa s ním stretne o 10 minút u seba v kancelárii (!!!) a odíde, pričom o pár sekúnd mu do taxíka volá jeho asistentka (tá, ktorá bola pred chvíľou s ním pred domom) už z kancelárie (!!!) že už má zoznam nejakých mien . . . nehovoriac, že nežná Leelee Sobiesky dokáže za deň vykradnúť sejf, zabiť tri ženy, podpáliť dom, dať do auta bombu (i napriek pracnému načasovaniu telefonátov na Al Pacina strieľa a ohrozuje ho výbuchmi a ohňom desiatky minút pred vypršaním sľúbeného a prízvukovaného limitu), udržať na lane ženu ťažšiu od nej, pričom jednou rukou telefonuje, druhou mieri zbraňou na Al Pacina a ešte aj nahráva jeho priznanie (!!!) a v neposlednom rade sa dokáže sama poraniť, premiestňovať sa rýchlosťou zvuku (minimálne - ale to v tomto filmu dokážu viacerí, pretože za sľúbených 88 minút nezávisle na logike prebrázdia Seatlle sem a tam aspoň 10-krát) a to nehovorím o tak nedotiahnutých a nepochopiteľných dejových odbočkách a zbytočných postavách, ako študent Mike, Guy Le Forge alebo ten podozrivý ochrankár, ktorý chcel, aby mu Al Pacino niečo vyplnil na stanici campus security . . . ak pán režisér a scenárista chceli vytvoriť atmosféru paranoje a z postavy doktora Gramma človeka, ktorý deformovaný svojou prácou vidí spiknutie na každom rohu, musím im oznámiť, že sa im tak maximálne podarilo upliesť totálnu popletenú a zmätenú skrumáž nezmyselných motívov, línií a postáv; dosť veľké sklamanie a to i napriek tomu, že som nemal nijaké očakávania; ()

cheyene

Ve své podstatě je 88 minut solidní thriller s charismatickým Pacinem v hlavní roli, který by do vyloženě špatného filmu asi nikdy nevlezl. Tento počin však postrádá nějaké osobní kouzlo, které by v divákovi zanechalo dojem na dobu delší, než je samotné trvání filmu. Před chvílí jsem 88 minut dokoukal a nemám z něj takřka žádný pocit, nemám potřebu o něm přemýšlet a říkat si, že v tom či onom mi vlezl pod kůži. A to je důvod, proč dávám jen 3*. ()

Chrustyn

Další rutinní thriller Jona Avneta, který udržuje divákovu pozornost jen díky standardně velice dobrému výkonu Ala Pacina, který nebyl skvělý jen proto, že mu to nedovoluje režie a scénář. Film běží docela rychle a idkyž má více než 88 minut diváka nenudí a to hlavně díky tomu, že se přavážnou část snímku pořád něco děje. Škoda podivné pointy, která patří do skupiny těch směšných a nepromyšlených. ()

• V 22. minúte vychádza Jack Gramm (Al Pacino) autom z garáže a o minútu neskôr môžeme vidieť, že nejde rovnakým Porsche ako predtým - na aute sú iné elektróny. (mackobubu)