Iron Man

• Španielsko Iron Man (viac)
všetky plagáty

V tajemném koutu Číny leží dlouho pohřbené město, místo konečného odpočinku kruté dynastie. Je to místo nevyslovitelného zla, jehož temná tajemství měla být časem zapomenuta. Nyní jsou ale znovu odkrývána. Pečeť vězení je rozlomena. Sněhová bouře, Vichr, Požár a Zemětřesení – kvarteto démonických živlů je vypuštěno na svět. Jejich cílem je sesbírat pět kouzelných prstenů, které znovu vzkřísí jejich hrozivého pána k moci. Jen jediná osoba má sílu se jim postavit - IRON MAN. Z vrcholků čínských hor až do hlubin Atlantického oceánu, do srdce aktivní sopky, bude Tony Stark ve svém speciálním brnění, pronásledovat tyto ďábelské bytosti. Bude ale Tonyho super vysoce technologické vybavení stačit k vítězství? Osud, ale nejde obelstít, den Mandarína se blíží... (oficiálny text distribútora)

liquido26

No, není to bůhví jaký zázrak, ale myslím, že horší čtyři hvězdičky si to zaslouží. Coby animák je to svižné, akční a hezky udělané, příběh je nijak nepřekvapující a možná trochu schématický, ale to zase tolik nevadí. Do 80 minut se toho moc nevešlo, a proto je celá postava Iron Mana příliš zjednodušená. Skoro to vypadá jako by oblékat si brnění a zachraňovat svět bylo pro Tonyho hned od začátku tak samozřejmé jako pro nás oblékat si oblečení a chodit do práce. ()

Bat55

LIONSGATE PRESENT a MARVEL STUDIOS nám nakrútili predochutnávku filmového(a naozaj peckového) Iron Mana.Videl som aj film aj animovaný film,teda tento a musím uznať,že až po druhej projekcii ma film chytol za gule.Jay Oliva a Patrick Archibald nakrútili film o známom marvelákovi.Príbeh je jednoduchý Tony Stark a jeho spoločnosť chce vyzdvihnúť starobylé mesto v Číne.Lenže,ak ho vyzdvihnú,tak sa naplní legenda a povstane legendárny Mandolín.Lenže najprv musia štyri živly(Snehová Búrka,Víchor,Požiar,Zemetrasenie),teda Mandolínoví sluhovia nájsť 5 kúzelných prsteňov.V tom im Tony Stark musí za každú cenu zabrániť,pretože vie,že je to jeho chyba.Preto sa stáva súčasťou robotického brnenia,ktoré na seba oblieka a snaží sa poraziť živly.2D animácia je trochu zastaraná,ale v tomto prevedení je to faktický masaker a po stránke grafickej je to nádhera.K tomu je občas vidieť,hlavne pri bojových scénach,že je tam počitačová grafika,živly su kompletne počítačom.Mne sa páčil jednoduchý,nenáročný príbeh a k tomu skvelá vizuálna stránka,dabing nie je taktiež špatný a musím uznať,že ako ochutnávka filmu to bolo skvelé.V mojom prípade dezert,pretože som prv videl film a až potom animovaný film THE INVINCIBLE IRON MAN. ()

destroy83

Tento animovaný celovečerák Iron Mana z marvelovské dílny mě velmi mile překvapil. Dílko má především poutavý příběh, kde se střetává vyspělá technologie Tonyho Starka s mytičností staré Číny. Příběh začíná odkrýváním pohřbeného města krutého Mandarina korporací, ve které působí Tony Stark. Tomu se za každou cenu snaží zabránit skupinka "draků" pod vedením nekompromisního velitele. Vyzdvihnutí města na zemský povrch probudí k životu čtyři démonické živly, které musí najít ztracené prsteny ukryté mnichy na různých místech na zemi, aby přivedli k životu samotného Mandarina. S nimi se následně utkává Tony Stark již jako Iron Man, v cestě mu ale navíc stojí skupinka "draků" a americké úřady, které ho obvinily z pašování zbraní. Samotné souboje se čtyřmi živly jsou velmi efektní, nečekaný dějový zvrat příběh vkusně okoření a typická marvelovská animace je jako vždy perfektní. Filmu ovšem notně škodí na můj vkus hodně odfláklý závěrečný souboj Iron Mana s Mandarinem, škoda. Jinak opravdu povedený Iron Man za čtyři poctivé hvězdy. ()

Pumiiix

Tento kreslený „komiksový“ film by si zasloužil aspoň o trochu lepší hodnocení, možná se s větším počtem diváků trochu zvedne, ale moc tomu nevěřím. Já nic převratného nečekal a proto jsem byl spokojen, ještě o trochu více než v případě Ultimate Avengers, jak 1 tak 2. Možná na tom má vliv, že tady dostal čistě Tony Stark „Iron Man“ prostor pro sebe a nemusel se o něj dělit s dalšími super hrdiny. Bavila mě i samotná animace. Vývoj Iron Mana zase z jiného úhlu než nám nabídl Iron Man hraný, který má přece jen nesporně větší kvality, ale to bylo už před filmem docela jasné a taky pár oblekových vychytávek. Záporáci v podobě čtyř elementů nebyly vůbec k zahození, trošku bylo ale odbito samotné finále. Sympatických a zasloužených 8/10* ()

genetique

Takéto spracovanie si mohli marveláci odpustiť. Pomerne jednoduchý scenár, nezáživná akcia, nevýrazné postavy. Všetko sa začne vylepšovať až v závere, ale hodnoteniu to nepomohlo. Našťastie tento film, okrem skalných fanúšikov tejto comicsovej série, nevidelo veľa ľudí, takže nemohla odradiť nástup pripravovaného hraného veľkofilmu. 45%. ()

• Film byl natočen an motivy komiksu společnosti Marvel Comics „Universe Iron Man“, který napsal Stan Lee a ilustroval Larry Lieber. (Terva)