Amazonky na Měsíci

Kamera:

Daniel Pearl

Hudba:

Ira Newborn

Arsenio Hall, Phil Hartman, Corey Burton, Michelle Pfeiffer, Peter Horton, Griffin Dunne, Joe Pantoliano, Joey Travolta, Sybil Danning, Lana Clarkson (viac)

Slavný režisér John Landis (Animal House, Blues Brothers) pro vás připravil bláznivou parodii na televizní seriály, béčkové sci-fi filmy a uměle rozřehtané sitcomy, napakovanou neuvěřitelnými gagy a vybroušenými skeči. V centru děje stojí televizní stanice. Právě vysílají sci-fi film z padesátých let, který je neustále přerušován sérií divokých reklam, podivných krátkých vstupů a nesmyslných komentářů. Tato parodie konzumního stylu života a populární zábavy vůbec předvádí ty nejneuvěřitelnější spektákly, jež kdy byly ve jménu entertainmentu stvořeny. Vtipná a originální pohled na ty nejlepší a nejhorší kousky, které kdy televize nabídla. (Universal)

B!shop

Jako celek to je tak na ty 3*, ale kvalita jednotlivejch scenek je hodne kolisava, od naprosto dokonalejch, po sceny, kdy si clovek rika, co na tom ma bejt vtipnyho. Navic vetsina parodovanejch veci mi nic nerikala a jelikoz film nema absolutne zadnej pribeh a sceny nejsou nijak provazany, tak me to obcas stvalo. Navic, kdyz si tu nejlepsi scenu vyplejtvali hned nazacatku u prvni sceny. Ale zase se musi nechat, ze obcas se u toho da fakt dobre pobavit. ()

Matty

***** za nápad, *** za zpracováni. Tohle ale každopádně není film určený jiným než americkým divákům, těch odkazů na americkou televizní kulturu 80. let je zde tolik, že ke konci vám zdánlivě nedovyprávěné vtipy polezou i ušima. Nicméně, pokud pro vás větší část hereckého ansáblu netvoří zcela neznámé osoby, prubněte to, je to nádherný úlet. 75% P.S: S Monty Pythony to nemá ani nemělo mít nic společného. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $548,696Tržby Celosvetovo $548,696║ ako taký úlet to nebolo zle smerované len to chcelo pevnejšiu režisérsku ruku, je to až moc rozhárané /40%/ ()

igi B.

Společnost Universal si vzala na paškál relikty (své) minulosti a pánové Dante, Gottlieb, Horton, Landis a Weiss (poslední jmenovaný zde mezi režiséry nepochopitelně neuveden) v jednom šiku s "mnohými herci" tomu dali vskutku na frak. Je fakt, že tahle taškařice se asi bude více líbit znalým a poučeným, ale i tak se můžete smát, až se za břicha budete popadat. S "Monty Python" tuhle sérii parodií na různé filmy a tívíšou, uváděné v průběhu uběhlých desetiletí nemá smysl srovnávat, navíc je to spíše ryze americká záležitost a výhodu mají proto diváci ev. znající parodované zdroje. Takže - nechte tomu zkrátka volný průběh a hodnoťte tenhle počin vskutku jen podle toho, jak jste se bavili... Igi B. se tedy bavil skvěle! A komu není shůry dáno, na Měsíci nekoupí. A že ty Amazonky byly jedna sladší než druhá... :-)) - - - P.S. Jo - a abych nezapoměl - "Až budete v Hollywoodu, navštivte Universal Studios. (Ptejte se na Babs)..." Prej teda. Sakryš, tohle už jsem jednou kdesi komusi do noci vzkazoval ;-) Nepamatujete si, co to bylo za film? :o))) ()

choze

Kvalitativně hodně nevyrovnaná série skečů, z nichž přibližně polovina mě nudila. Druhá půlka byla naštěstí vtipná (porodnice, kritický koutek, pohřeb, syn neviditelného muže, nákup kondomu) a nešetřila nápady. ()

betelgeuse

Pofidérní pokus o převedení montypythonovské poetiky absurdních skečů do reálií amerického televizního trashe. Ještě, že každý výstřel mimo střídá solidní nápad. Ale každopádně to chtělo daleko víc švihlosti... ()

Rex Mundi

Amazonky sa pochopiteľne nikdy nedotiahnu na úspech podobne bláznivých komédií 70.-80. rokov, pretože sú to vlastne nesúvisiace skeče. Ale bavila som sa skvele, na americkú produkciu je tu veľa čierneho humoru, čo mi len znova navodzuje pocit, že zlatý vek hollywoodskych komédií je za nami. Ak máte doma DVD, vrele odporúčam aj vymazané scény, predovšetkým "Neznámeho vojaka". * * * Maličký spoiler: v závere nemocničného skeču som strašne dúfala, že úplne na konci Michelle Pfeiffer rozbalí perinku svojho bábätka a zakričí "It's a girl!" Bohužiaľ, nestalo sa :-) ()

corpsy

Musím uznať ( a nakoniec som sa aj tak rozhodol ), že táto paródia, satira, citácia všemožného zo šoubiznisu, od filmov, reklám, či celkového konzumného a umelého života modernej civilizácie, vyšla na chválitebnú. Je to síce nie veľmi konzistentný snímok, ale ak ste oboznámení s obsahom, z ktorého sa tu strieľa, spokojný budete. ()

balba

Dvacet skečů ,v nichž si tvůrci berou na mušku větší i menší trápení našeho života , šílenství masmédií a vzdávají hold některým nejpitomějším podívaným , které vznikly ve jménu zábavy. ()

Martin741

Jo, i tato blazniva parodia na B - ckove sci fi filmy a televizne serialy patri do vseobecneho rozhladu ..... po  rokoch uz vsak len sivy sedivy priemer   57 % ()

MrPierc

Skečů plný batoh. Některé průměrné, jiné velice zábavné. Narážky na zábavu umělých 80. let. Nejvtipnější je první scénka alá "den blbec" a nápad kolem VHS s vaším jménem. ()

honajz2

Druhá půlka je sice výrazně lepší než první, ale druhé Kentucky Fried Movie se stejně nekoná. Něco je geniální (hlavně teda Syn neviditelného muže, ale taky Společenská choroba, Penthouse, film z videopůjčovny s vašim jménem a kupování kondomů), u něčeho zase přesně chápu, čemu se mám smát, ale ani koutkem úst jsem u toho nepohnul (Jack Rozparovač a vůbec celé Bullshit or Not, porod, plešoun uvězněný v televizi, filmová kritika života jednoho člověka), u něčeho zase bylo vtipné jen něco (film Amazonky na Měsíci, reklamy) a něco zase bylo těžce trapné (videopiráti, kteří byli vlastně úplně o ničem a těžce nevyužití a pohřeb - to bylo tak moc nevtipné, že jsem u toho vyloženě trpěl). A pak je tu ten zbytek, který už si krátce po zhlédnutí nevybavuji, takže mě vůbec nezaujal. Celkově je to ale dost rozporuplný mišmaš, ve kterém si něco najde asi každý, ale jako celek je to prostě průměr. Hlavně tak působí většina scének, které by mohly být vtipné, ale prostě to není úplně ono. Stejně jako celý tenhle film. 3* ()

Bobik9

Bullshit, or not? Jednoznačně bullshit! Mrzí mě to, protože tam byli části/příběhy, které bylo vyloženě vtipné a lepší než ty ostatní, ale těch ostatních (velmi slabých) bylo bohužel více. Velmi zbytečný film, který se do paměti nevryje asi ničím. Je celkem zábavné podívat se na herce typu Pfeiffer, Arquette, Guttenberg, Cranston v takovéto slátanině, ale ani tyhle hvězdy to nezachrání, i když Steve a Rosanna měli jeden z těch lepších příběhů. Možná, že v těch osmdesátkách bych to ocenil více. Takhle ale myslím, že 59% je nadhodnocené. ()

Han22

Blbina. Béčkový, nezábavný a trapný sci-fi film ala 50. léta, je přerušován různými reklamami nebo přepínám divákem na jiné kanály, kde se odehrávají skeče ala Monty Python (teoreticky). Většina z nich má nápad, ale je o ničem, nebo trapná. Z 19 scének stojí za to hned ta úvodní boj s obývákem, potom přístroj na odhalování sexuální minulosti partnera a dvojpovídka o panu Pitnikovi, kde kritici v televizi rozebírají jeho život a na jeho pohřbu se zase sejdou stand-up komici - tady jsem se fakt pobavil. A jestli jste se někdy cítili trapně při nákupu kondomu, tak počkejte co zažije hrdina jedné skeče :-). No jo, ale pár slušných skečí z devatenácti je holt málo. ()

aLPaC

No nevím nevím. Některé scénky jsou bezvadné. Úvodní s Arseniem je vrcholem filmu, takže se na začátek pěkně namlsáte a pak už nic tak dobrého znovu nedostanete. Ještě bych vypíchl příběh Stevem Guttenbergem, která je také vtipná a velice originální a "neviditelného". Většina ostatních ale jsou buď průměr nebo vyloženě trapné. ()

TheRay97

"Jestli tohle je dobrý snímek, tak je to zázrak." Naprosto s tím souhlasím. ve filmu se nachází pasáže, kdy se člověk zasměje, ale jinak se k tomu nedá nic říct, snad jen to, že osmdesát pět minut mi nikdy neutklo tak pomalu. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)