Amazonky na Měsíci

Kamera:

Daniel Pearl

Hudba:

Ira Newborn

Arsenio Hall, Phil Hartman, Corey Burton, Michelle Pfeiffer, Peter Horton, Griffin Dunne, Joe Pantoliano, Joey Travolta, Sybil Danning, Lana Clarkson (viac)

Slavný režisér John Landis (Animal House, Blues Brothers) pro vás připravil bláznivou parodii na televizní seriály, béčkové sci-fi filmy a uměle rozřehtané sitcomy, napakovanou neuvěřitelnými gagy a vybroušenými skeči. V centru děje stojí televizní stanice. Právě vysílají sci-fi film z padesátých let, který je neustále přerušován sérií divokých reklam, podivných krátkých vstupů a nesmyslných komentářů. Tato parodie konzumního stylu života a populární zábavy vůbec předvádí ty nejneuvěřitelnější spektákly, jež kdy byly ve jménu entertainmentu stvořeny. Vtipná a originální pohled na ty nejlepší a nejhorší kousky, které kdy televize nabídla. (Universal)

Matty

***** za nápad, *** za zpracováni. Tohle ale každopádně není film určený jiným než americkým divákům, těch odkazů na americkou televizní kulturu 80. let je zde tolik, že ke konci vám zdánlivě nedovyprávěné vtipy polezou i ušima. Nicméně, pokud pro vás větší část hereckého ansáblu netvoří zcela neznámé osoby, prubněte to, je to nádherný úlet. 75% P.S: S Monty Pythony to nemá ani nemělo mít nic společného. ()

aLPaC

No nevím nevím. Některé scénky jsou bezvadné. Úvodní s Arseniem je vrcholem filmu, takže se na začátek pěkně namlsáte a pak už nic tak dobrého znovu nedostanete. Ještě bych vypíchl příběh Stevem Guttenbergem, která je také vtipná a velice originální a "neviditelného". Většina ostatních ale jsou buď průměr nebo vyloženě trapné. ()

corpsy

Musím uznať ( a nakoniec som sa aj tak rozhodol ), že táto paródia, satira, citácia všemožného zo šoubiznisu, od filmov, reklám, či celkového konzumného a umelého života modernej civilizácie, vyšla na chválitebnú. Je to síce nie veľmi konzistentný snímok, ale ak ste oboznámení s obsahom, z ktorého sa tu strieľa, spokojný budete. ()

Rex Mundi

Amazonky sa pochopiteľne nikdy nedotiahnu na úspech podobne bláznivých komédií 70.-80. rokov, pretože sú to vlastne nesúvisiace skeče. Ale bavila som sa skvele, na americkú produkciu je tu veľa čierneho humoru, čo mi len znova navodzuje pocit, že zlatý vek hollywoodskych komédií je za nami. Ak máte doma DVD, vrele odporúčam aj vymazané scény, predovšetkým "Neznámeho vojaka". * * * Maličký spoiler: v závere nemocničného skeču som strašne dúfala, že úplne na konci Michelle Pfeiffer rozbalí perinku svojho bábätka a zakričí "It's a girl!" Bohužiaľ, nestalo sa :-) ()

honajz2

Druhá půlka je sice výrazně lepší než první, ale druhé Kentucky Fried Movie se stejně nekoná. Něco je geniální (hlavně teda Syn neviditelného muže, ale taky Společenská choroba, Penthouse, film z videopůjčovny s vašim jménem a kupování kondomů), u něčeho zase přesně chápu, čemu se mám smát, ale ani koutkem úst jsem u toho nepohnul (Jack Rozparovač a vůbec celé Bullshit or Not, porod, plešoun uvězněný v televizi, filmová kritika života jednoho člověka), u něčeho zase bylo vtipné jen něco (film Amazonky na Měsíci, reklamy) a něco zase bylo těžce trapné (videopiráti, kteří byli vlastně úplně o ničem a těžce nevyužití a pohřeb - to bylo tak moc nevtipné, že jsem u toho vyloženě trpěl). A pak je tu ten zbytek, který už si krátce po zhlédnutí nevybavuji, takže mě vůbec nezaujal. Celkově je to ale dost rozporuplný mišmaš, ve kterém si něco najde asi každý, ale jako celek je to prostě průměr. Hlavně tak působí většina scének, které by mohly být vtipné, ale prostě to není úplně ono. Stejně jako celý tenhle film. 3* ()

• Michelle Pfeiffer a Peter Horton, kteří ztvárnili manželé, byli během natáčení skutečně oddáni. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Raleigh Studios 5300 Melrose Avenue v kalifornském Los Angeles. (Terva)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)