Zapněte si pásy, sešlápněte pedál a zavřete oči! Před námi jsou závěrečné zkoušky v autoškole. Ani skutečnost, že jste si vzali čisté spodní prádlo, vás od nich nezachrání. Setkáte se s hypochondrickou ženou v domácnosti, která je tak zaneprázdněna svými pilulkami, že nestíhá řídit, nebo se starou šedovlasou lady, jenž sice nedohlédne na špičku svého nosu, ale jezdí zásadně rychlostí přes 100 km/hod. Nemůžete je předjet a zastřelit, můžete je jen přihlásit znovu do autoškoly. (Bonton Home Video)

montel

Skupina různověkých a hlavně dosti nešikovných řidičů příjde o řidičské oprávnění a musí znovu nastoupit na dopravní školu. Pokud ji úspěšně dokončí, své řidičáky dostanou zpět společně se zabavenými auty. To by jim v cestě ale nesměl stát arogantní seržant, který výcvik vede...Slušný začátek s dobrou dávkou vtipů a sympatickým Johnem Murrayem, udělalo z této trochu neznámé komedie z 80.let docela slušnou zábavu. 55% ()

Pepinec

Další z řady amerických komedií, která zapomíná na to, že všeho moc škodí. A těch šíleností je tam vážně přehršel. I tak je mi ale stará dobrá komedie ze starých dobrých osmdesátých let milejší, než Odstřelovač s přerostlým Lundgrenem, který navazuje na vedlejším programu. Jo, abych nezapomněl; v závěru docela zdařilá vykrádačka Smoljakova Vrchní, prchni, že? :-) P.S: Zdá se, že ´Tédvojka´ získává rozhodující náskok v závodě mých oblíbenců o titul Nejpřínosnější příspěvky na ČSFD. Ne snad, že by tentokráte dokázala vypátrat rozpočet nebo celosvětové tržby, ale jeho největší rival mandes se zřejmě zdržel v boxech. Hoši, do toho! :-D ()

SOLOM.

Ujetá komedie, ale na sobotní večer přesně podle mého gusta. Začátek solidní, prostředek lehce drhnul a závěr byl zbytečně natáhnutý, ale našla se tu celá řada povedených a zábavných vtípků i scén, u kterých jsem se vážně pobavil. Některé postavy luxusní, jiné slabšího rázu, ale ta stará poloslepá babča a magor na krev mě dokázali rozesmát vždy. Herecké obsazení slušné, Nadine Van der Velde - Jennifer Tilly rajcovní, hlavní hrdina Dana Cannon správně ujetý – dvojka policistů a nadržená soudkyně nechutní, ale jinak to byla celkem prdel…Lepší průměr 60%. ()

Olík

Old-shoolová Proftovka účelově zapadající do komediálního vkusu let osmdesátých s námětem ne náhodou podobným Policejní akademii a s gagy místy hraničícími až s Připoutejte se, prosím!. Klasická 80´s režie, klasický 80´s humor, klasický 80´s hrdina aneb jalovější Policejní akademie tentokrát z dopravního inspektorátu. ()

JohnnyB.

Jinak slaboučký scénář zachraňuje poměrně slušné množství opravdu dobrých hlášek a gagů. Jako oddychovku můžu jen doporučit. Nakonec si ještě musím rýpnout do českého dabingu- především dabing "slečny" z NASA jsem absolutně nepobral a měl jsem chuť "nějak ji umlčet" pokaždé, když otevřela ústa.. :-) ()