Život na americkém předměstí plyne pomalu a klidně. Ty stejné malicherné hádky a sousedské roztržky den co den. Ray Petersen je mladý otec rodiny, který má týden dovolenou a nechce se mu dělat vůbec nic. Jeho žena Carol se s ním hádá a chce jet aspoň na výlet, či na chatu, on však má chuť jen lenošit v županu a pozorovat okolí. Klidnou atmosféru předměstí naruší příchod podivných sousedů Klopekových. Jejich dům vypadá jako dom Adamsových, nepořádek, špína, podivné zvuky a světla. Ray se svým kamarádem Markem se snaží vypátrat co se skrýva za dveři tohoto domu. Když náhle jeden z jejich sousedů zmizí, jsou přesvědčení, že ho zavraždili a snědli Klopekovi. Začíná pátrání... (oficiálny text distribútora)

woody

Hanksova manželka odjede s dětmi na dovolenou a zadá manželovi úkol aby si pořádně odpočinul.Ten však spolu s dalšími sousedy rozhodne sledovat nové sousedy, kteří noc co noc podnikají něco ve sklepě s kotlem.Ach kdepak ty časy jsou, kdy se točily tyhle skvělé komedie pro všechny věkové kategorie.Dnes by do toho tvůrci museli dát alespoň střeva, nože vřískající oběti aby to bylo jenom trochu považováno za horor. ()

Raziel_cz

"Remember what you were saying about people in the 'burbs, Art, people like Skip, people who mow their lawn for the 800th time, and then SNAP? WELL, THAT'S US. IT'S NOT THEM, THAT'S US! [...] WE'RE THE ONES WHO ARE ACTING SUSPICIOUS AND PARANOID, ART! WE'RE THE LUNATICS! US! IT'S NOT THEM! It's us." Joe Dante to má se mnou těžké, protože do svých věcí promítá svou lásku k Looney Tunes a ty já moc nemusím. Ale dva jeho filmy naprosto nekriticky miluju. Gremlins 2 a The 'Burbs. To druhé ještě trochu víc. Syntéza hororu a střelené komedie funguje perfektně, od začátku vás to hodí do děje a tak dokonale to buduje napětí a atmosféru stupňující se paranoie, že se od toho nedá odtrhnout a má to velmi technický a tedy velmi vypointovaný a pro mě tedy velmi uspokojivý scénář. A to obsazení, hudba a nečekané gagy jsou pure gold. K téhle nadsazené předměstké Twilight Zone se budu rád vracet. ()

Campbell

Jo tak tohle je paráda. Dante opět nezklamal. Je sice pravda že to nedosahuje kvality Gremlinů. Ale rozhodně je to parádní film u kterýho jsem též jako u Gremlinů vyrůstal. Film o podivných sousedech mě ničím už svým námětem nezajímal, a ani nevím proč jsem to jako malej chtěl nahrát, jako malýmu se mi to líbilo a nic se na tom nezměnilo ani dnes. Hanks, Dern, Fisher tihle tři hrály parádně a Hankse i když mi nijak nevadí tak tady se mi dost jeho role líbila. A Feldman byl občas i vtipnej. Navíc hudba Goldsmithe je fakt dokonalá. Parádní odreagovačka. A Dante je genius. ()

genetique

Skutočne lahôdková záležitosť. Paranoidní susedia s množstvom fantázie, ktorá miestami speje až k posadnutosti, sú v dnešnej dobe odcudzenia bežným javom. A tento fakt využili tvorcovia skvelo. Stačí jednoduchý, povedal by som až primitívny nápad, ale tá relizácia nemala chybu. Horrorová atmosféra behom pár chvíľ prechádza až do groteskných situácií, v ktorých sa dokonale našiel práve Tom Hanks a so svojou postavou predvádzal neskutočné herecké kreácie. Ostatné postavy dokonale dotvárajú skvelý celok, tak po humornej, či desivej stránke. Rodina Klopekovcov na mňa zapôsobila viac, než starí známi Adamsovci. 80%. ()

golfoxovox1

Přesně takhle si představuji parodii na horory... Kromě nosné myšlenky, která vygraduje v proslovu Toma Hankse, kdo že je vlastně ten "normální" a kdo se chová divně, se jedná o dobrou komedii, která znázorňuje, jak přijímáme podivíni do svého sousedství... Finále se povedlo na jedničku. Stejně tak dokonale komediálně-hororový soundtrack Jerryho Goldsmithe, který nešetřil motivy pro tento film a navíc do jisté míry vyzdvihl práci Ennia Morriconeho... (Scéna, kdy se odhodlali zaklepat) :-) ()

• Poslední film, ve kterém ztvárnil roli herec Gale Gordon. (Stocki)