Sedmnáctiletý Pete je obyčejný mladý muž. Jednoho dne však začne zničehonic ztrácet vědomí. Diagnóza je zlá: lékaři nemohou zaručit, že se dožije osmnáctých narozenin. Pete sdílí nemocniční pokoj s Jusou, mistrem černého humoru. V noci po Jusových osmnáctých narozeninách se chlapci posílení vypitou vodkou rozhodnou z nemocnice utéct. Jusa si chce splnit svůj odvěký sen a uvidět žhavé pláže Mombasy, Pete zase touží vyznat lásku školní krasavici Katě. V průběhu cesty napříč Finskem pozná Pete díky Jusovi věci, které byly do té doby skryty v bezpečí středostavovského domova. (oficiálny text distribútora)

Figy

Neni to spatne, spis veskrze prumerne. Par silnejsich momentu se najde, ale bohuzel i tech slabsich. Pokud chcete tuto latku videt lepe zpracovanou a v zabavnejsi forme, pak shlednete nemecke Klepani na nebeskou branu (1997). ()

Skeevee

Od filmu jsme nic nečekala, ale dostala jsem hodně. Byla to víc než jen jedna z tuctu road movie, tohle mě hodně dostalo a dodneška si pamatuju na některé scény, ačkoli jsem film viděla před cca před 5 lety..máte-li možnost se na film podívat, tak doporučuju ;) ()