Celovečerní film složený z 6 krátkých filmů - 3 českých a 3 slovenských začínajících autorů:
Keď nie, tak nie (režie Vladimír Král) - Film o drezuře slonů, o tom, jak se nevyplatí ničit si některými věcmi nervy.
Tomík (režie Vojtěch Mašek) - Absurdní příběh exhibicionisty a jeho rodičů.
Rojkovia (režie Jaroslav Vojtek) - Příběh o složitosti vztahů v mladém manželství.
Pražské nokturno (režie Tereza Kučerová) - Zprostředkovává neurotický pocit z velkoměsta.
Zloději – (režie Martin Repka) - Oleg ze svého bytu pozoruje realitu na našich sídlištích.
O kouzelném zvonu (režie Aurel Klimt) - Obyvatelé městečka Podkrkavice získají darem z Tibetu zvon, který v nich svou harmonií probouzí dobrosrdečnost. (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Slovenské kraťasy mě moc nezaujaly (kratičké Keď nie, tak nie ještě ušlo) - zato ty české..! Tomík je dokonalost - Péťa Čtvrtníčků je jako pedofil vskutku sladký (aby taky ne - ověšený bon pari, hašlerkami, lentilkami,.. - k sežrání). Pražské nokturno - spousta paralel k (nejen pražským) mezilidským vztahům; osobité výtvarné pojetí Terezy Kučerové ani na chvíli nenudí. O kouzelném zvonu - úlet (viz. samostatný profil filmu). ()

Slarque

Dohromady těžko bodovatelné spojení třech animovaných a třech hraných krátkých filmů. Tak nějak mi sedly spíše české příspěvky, hlavně Tomík, který je dobře vypointovanou filmovou povídkou a O kouzelném zvonu, který je bezpochyby tím nejlepším nakonec. Aurel Klimt je prostě o třídu výš, než ostatní autoři. Pražské nokturno se zdálo docela zajímavé, ale bohužel se ukázalo, že nápad nikam nevede. Zlodeji mi připomínali spíš horečnatý sen než sondu do našich panelákových životů a Rojkovia sice dobře pracovali s atmosférou a obrazem, ale příběh se jim v tom někam ztratil. O Keď nie, tak nie nevím, co si mám myslet. ()

Skip

1. Keď nie, tak nie! *** - vcelku vtipná animovaná hříčka. 2. Tomík **** - nejlepší z celé šestice filmů. Dokázalo mě to vtáhnout, i když to byl jen krátkometrážní film, a když se Tomík vrátil domů, říkal jsem si, jak je to typické, že se mnoho rodičů o své dítko bojí, a když přijde domů, dostane vynadáno. To jsem ale ještě netušil, jak překvapivá a vtipná pointa mě čeká. 3. Rojkovia *** - poetické obrazy střídaly scény ze života mladých manželů, kterým to moc neklape. Bylo to docela dobré, ale přeci jen bylo v rádoby psychologických pasážích zatlačeno až moc na pilu, což bylo jen na škodu. 4. Pražské nokturno aneb Komora * - moc jsem nepochopil úvod režisérky a stejně tak i její film. Jakési vztahové podobenství? Možná. Pro mě však jen sled bizarnních pohybujících se obrazů. 5. Zloději (odpad!) - jednoznačně nejslabší kousek, o kterém se snad ani nedá nic napsat. 6. O kouzelném zvonu * - pohádka celkem originální, ale mě tento způsob animace nijak zvlášť nezaujal. Spíš mi ty podivné postavičky, zpívající příšernou písničku, lezly na nervy. Nejvíc se mi líbila babka, která film uvedla. ()

Machrovic

1. film - 3 hvězdy - milé, krátké, vtipné, ale bez hlubší myšlenky // 2. film - 5 hvězd - film plný překvapení ve kterém se snoubí "temná" atmoséra s povedenými vtípky // 3. film - 2 hvězdy (a to ještě s oběma přivřenýma očima) - nejdelší a nejnudnější, pobavilo mě jen vylovení značky // 4. film - 5 hvězd - tenhle skost jsem viděl už potřetí, když byl uveden kdysi samostatně na ČT, marně jsem pak zde hledal jeho samostatný profil a ptal se všude možně jestli ten film někdo nezná popř. nemá a otravoval jsem s ním tak dlouho až mnozí pojali podezření, že jsem si takový film vymyslel, abych s ním moh otěžovat všechny céesféďáky. Nevymyslel! Ten film existuje a je to jeden z nejlepších animovaných kraťasů všech dob (a to myslím úplně vážně). Nejlepší info o filmu je asi autorský úvod Turezy Kučerové, takže se obraťte na ni, protože ode mě se o filmu nic (kromě chvalozpěvů) nic nedozvíte, abych vám zážitek z něho nezkazil. Kdyby ten film měl někdo ve filmotéce tak ho vyvážím zlatem. Ta hudba! // Ten kraťas je opravdový skost podívám se posté a nebudu mít dost. // 5. film - 4 hvězdy díky titulkům jsem se těšil na další animák, ale byl to hrané dílko, hraje tam aj Labuda! // 6. film - 5 hvězd - celý film byl jako heligónka. Nemá někdo soundtrack z tohoto filmu? Ještě mi ta písnička z ní v hlavě jako zvon. Geniální p**ovinka, pardon pohádka. // Asi nejsložitější početní úkon, který zvládnu bez kalkulačky (matematik rozhodně nejsem): 3+5+2+5+4+5=24 , 24:6=4 Celkové hodnocení: 4 hvězdy. ()

Wallas

Pražské Nokturno a O kouzelném zvonu opravdu stály za to, Tomík byl jen takový bonbónek, ale ty slovenské rádobypsychické věci se mi opravdu nelíbily. No, Keď nie, tak nie se nepočítá, to mělo jenom minutu... ()

cross

1 - i přes dobrý nápad žádná sláva, protože animáku chybí pointa a navíc se mi moc nelíbil dvounohý slon:) **, 2 - jednoznačně vrchol filmu - skvělé obsazení, nápad a především závěrečná pointa ****, 3 - unuděné vyprávění které jsem svižně přejel **, 4 - na tohle animované umění jaksi cosi říkající jsem nikdy nebyl...tedy nepochopeno...nedodíváno... *, 5 - docela příjemný filmeček, ani dobrý ani špatný...***, 6 - standardně skvělá animace, bohužel nějak světoborný příběh, ale úvodní babka je super...a písničku, kterou jsem ze začátku nemohl vystát, jsem si pak dobrých pár hodin pobrukoval...takže i celkově skvělá hudba...****. ()