Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Mafiapau

Rodinný patos a sub-linka futurepunku budoucnosti, Aby starej dědek (Asi pra pra pra pra pra syn Spielberga) zjistil, že v minulosti existovala láska. Gé gé. Příběh v podstatě nedává smysl, je tam plno chyb, ale když si snížíte mozkovou kapacitu tak o padesát procent, tak by to šlo. Film má u mě vždy místo k sezení, jelikož to co na tomto filmu miluji, je sound design a nápady k visuálu. Subjektivně mu dávám průměr, objektivně to míří díky míře trapnosti skoro k odpadu - i přes to že to má být spíš taková pohádka. "Ten ten, STROJ TEN GENERÁTOR!" ()

maverick10

Tak presne takovyhle druh filmu ja miluju.Filmy zabyvajice se vecmi nevsednimy opredenymi tajemstvim s kapkou mysteriozna, sladenymi s nadcasovosti.. Navic kdyz hlavni roli hraje mala roztomila herecka. Proto taky serial Uneseni je muj BEST. Ovsem tady nefunguje vubec nic "krom te male roztomile hrdinky". Pribeh to nebyl spatny, ale spatne poskladany. Jako kdybyste mel puzzle kde by vam spousta dilku chybela a vy si proste zbytek jenom dokreslujete. Navic k tomu hraje beckova hudba, ktera se hodi ledatak do domaciho videa. No hold tenhle kralicek Mimzy Duracel od Intelu mel hodne slabe baterie. ()

genetique

Keby som mal o pár rokov menej, bol by som milo okúzlený, takto som bol len milo znudený. Infantilná fantasy zápletka mi prišla len ako ďalší produkt zo sériovej výroby jej podobných. Záujem mi zotrval len vďaka malej roli môjho obľúbenca Michaela Clarke Duncana a prekvapujúco slušnému vizuálnemu spracovaniu. 40%. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +krásné, bere se to vážně, příjemný příběh, dětští herci, námět -trošku ten konec mohl být jiný, mohlo toho být ukázáno ještě víc/// Úžasné, jsem nadšen tím jak mě dětská látka dokázala okouzlit. Přiběh určen hlavně dětem se bude líbit i starším. Konečně dětský film nebyl infantilní, konečně to nebylo takové "ty umíš létat, no a co, to je normální" Za tohle skutečně chválím. Je užasné pozorovat reakce okolí na oba dětské představitele jak ohromeně koukají a nevěřícně kroutí hlavou. Příběh mě opravdu dostal a snad jen škoda, že nebylo více ukázáno z daleké budoucnosti. Tohle je všobecně námět, který mě strašně fascinuje. Tenhle film by si zasloužil i seriálovou podobu. Škoda že DVDčko musím vrátit, sjel bych to klidně ještě jednou./// Celkem 84%/// ()

ještěžiju

Po chvíli se starším pardálům znalým literatury science-fiction stejně jako mně lehce rozsvití a hned si vzpomenou na povídku Henryho Kuttnera Chrudošiví jsou borolové .. samozřejmě dojde jen na využití nápadu s nálezem krabice s hračkami, no děj je pak přizpůsoben spíše rodinnému dobrodružství. Hned jsem také vytáhl z knihovničky starší sbírku povídek Od Heinleina po Aldisse, kde asi i mimo jiné knihy či časopisy povídka vyšla a jal jsem se znovu ponořit do jednoho z úžasných nápadů v literární fantastice, který kdy byl napsán. Je mi rovněž jasné, že ono vyústění povídky nemohlo posloužit scénáři tohoto filmu. Jenže zakončení filmu je hodně chabé, aby uspokojilo staršího diváka, natož znalce původní, jen krajně využité předlohy. Dokonce mě nijak nepřesvědčilo to, proč by měla navrácená hračka, ač naplněná nějakými myšlenkami či vzpomínkami lidského jedince z minulosti, znova nabudit lidskou rasu zpět k znovuobjevení své vlastní podstaty. Spíš bych si představoval třeba kladný závěr ve smyslu, aby se rodiče méně odcizovali svým dětem, jinak by to mohlo skončit špatně, aby to více korespondovalo s předlohou. ()

• Titulní píseň pro film - Hello (I Love You) složil bývalý člen Pink Floyd Roger Waters. (frashmaker)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)
  • O špeciálne efekty sa postarala spoločnosť The Orphanage. (Greenpeacak)