Matsuda, člen operační skupiny pověřený sledováním Misy, se chce zavděčit. (Netflix)

Frajer42 odpad!

Spoilery! Tvůrci naprosto bezdůvodně pohřbili do té doby naprosto skvělý seriál, kterému bylo těžké cokoli vytýkat. V podstatě z něj bezdůvodně odpreparovali vše, co jej činilo skvělým a snaží se nám vnucovat jakousi dementní zápletku o debilní vraždící japonské mafii. Lighta obsadili do role vyšetřovatele, kde mu to totálně nesluší a duo superdetektivů také naprosto nefunguje a hlavně je úplně k hovnu, aby jej tvořili 2 velmi podobné postavy. Tato verze "promazaného" Lighta mě totálně nebaví. Tento díl byl navíc věnován úplně bezvýznamnému přeafektovanému pohunkovi Matsudovi, který mě extrémně sere. Snad se brzy seriál přes toto kreténské a nudné okénko brzy přehoupne a vrátí se do dřívějších kolejí. Nezbývá než souhlasit, že sledujeme naprosto evidentní nafukovanou prázdnotu bez vývoje děje i postav, která je extrémně nudná až někde na hranici nesledovatelnosti. Tak jak jsem věnoval takřka 100% pozornost předešlému výtečnému ději. Zde mi pozornost neustále někam uniká a musím častokrát vracet stopáž zpět, když zjistím, že jsem posledních pár minut seriál vůbec nevnímal. [10 %] ()

Bordoshut

Recenze na 19. epizodu japonského anime seriálu Death Note: Samozřejmě mi neunikli všemožné výtky a negativní komentáře ohledně druhé poloviny tohoto seriálu. Nicméně, nevěřil jsem jim. Přišlo mi nemožné, že by tak skvělý počin mohl zničehonic klesnout na kvalitě – ovšem přesně to se stalo. Jak se říká: nezkusíš, nevíš. Touto epizodou počínaje dostávám pocit, že vše, co se na plátně odehrává, je jen zbytečná vata, která se nás neohrabaně snaží převést na druhý břeh řeky, kde nás čeká (alespoň doufám) pokračování napínavého příběhu o Kirovi – Lightovi. Dokonce ani žádný charakterový vývoj to nemá. Světlým okamžikem se mohla jevit hádka vyšetřovatelů, který by mohla vyústit v úplné rozložení týmu, nicméně k tomu nakonec také nějak nedošlo. Na jednu stranu zde všechno stále dává perfektní smysl –alespoň z hlediska jednání postav. Je pochopitelné, že Kira věděl, že jediná šance, jak může ze sebe smýt vinu, je skutečně na vše zapomenout. Je samozřejmé, že si promyslel, jak se vrátit k moci a nám to bude odhaleno později. Je nerozumné nedat nám po celou dobu vědět nic o akcích jeho Shinigamiho. Logická je volba nového Kiry, který bude mít vlastní, jiné zájmy. Udělalo mi radost, že můžeme sledovat Lighta i v roli detektiva, který v podstatě vyšetřuje sám sebe a ani to neví. Co je však ryze nešťastné, je fakt, že se tvůrci zřejmě rozhodli udělat z celé zápletky s jiným Kirou "běh na dlouhou trať" a opomněli přitom to, že tenhle jiný Kira ale nikoho nezajímá. Upřímně doufám, že z téhle dějové linky co nejrychleji vybředneme – do teď měl seriál zaděláno na místo v žebříčku mých nejoblíbenějších, tak snad si to nepokazí. P.S.: Tohle je poslední epizoda se skvělými znělkami, vychutnejte si je. Pravděpodobně je od 20. epizody začnete přeskakovat. :-( ()

honajz2

SPOILERY Dement Matsuda si připadá jako podržtaška, tak se rozhodne jednat a málem za to zaplatí životem. Ještě že na rozdíl od Misy v té hlavě něco málo má, takže se ze své obrovské chyby nakonec dokáže vykecat a zbytek za něj obstará L. Každopádně tohle byla epizoda hlavně o něm a Mise a vzhledem k tomu, že mě tyhle dvě postavy dost iritují, je jasné, že mě ta epizoda iritovala taktéž. Teď se jen modlím, aby i ti dva zloději takhle nedostali vlastní epizodu, protože už tak mě to začíná nudit a jestli to takhle půjde dál, asi to do konce nevydržím... Slabé 2* ()