Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

Davies182

Velmi efektní, atmosférický kraťas, který překvapuje vypiplanou animací a strhujícími akčními scénami. Nakonec ani nemám špatný pocit z toho, že podle ukázek na celovečerní film 9 bude tento snímek - uvedený v září 2009 - vypadat téměř stejně jako jeho o čtyři roky starší brácha. Jestli si udrží stejné tempo a zejména nádech postapokalyptického světa, tak se na pytlíky :-) už moc těším! ()

Xmilden

Celovečerní film je samozřejmě lepší, škoda že jsem tento pilotní kraťas neviděl dříve než akcí nabušený celovečerák. Docela je možné že by mé hodnocení bylo vyšší. I tak ale slušný nápad a perfektní animace. ()

Arbiter

Na všech frontách poráží svého obtloustlého mladšího brášku.. Tady devítka začala a očividně měla i zůstat... Nesnaží se nabízet prázdná odůvodnění a strukturu dění. Objevíme se uprostřed nějakého světa, někde, s někým. Vidíme pouhý fragment celku. Ostatní je na naší imaginaci... Ten zrnitý filtr by mi vůbec nevadil po celý film http://www.youtube.com/watch?v=5IQcMeNh7Hc ()

nunka

Antipastelový kraťas, v ktorom je naznačené množstvo kreatívneho priestoru. Sama som zvedavá, či tento kraťas bude účelným kúskom celovečerného príbehu alebo len namotávajúcou návnadou. ()

juta

Nejprve jsem viděl celovečerní film, který mě hodně zaujal. Není divu, že se do toho pustil Tim Burton, když prostředí a postavy v tomto krátkometrážním snímku je tak trochu i jeho styl. Robotický predátor vypadá úchvatně stejně tak panáčci mající každý své číslo. ()

hippyman

jednoduchý příběh, špičková postapokalyptická atmosféra ne nepodobná té z Terminátora II, podbarvená podmanivou hudbou a skvělými zvuky, prostě jasných 100%, tady není o čem... tohle mě naprosto dostalo! ... k vidění zde: 9 ()

Stegr

80% - Číslo devět žije! A dokázalo pomstít smrt svých osmi společníků/bratrů, když porazilo požírače duší ne silou, ale chytrostí... ()

k212

Velmi vizuálně nápaditý a napínavý kraťas, s hypnotickým hudebním podkresem a originální industriálně-zdevastovanou atmosférou. 80% ()

AppleCore

Pokud bude film vystavěnej na atmosféře tohohle zvláštního dílka a technicky se posune ještě trochu výš (viděl to jsem jenom ve špatný kvalitě na youtube a bylo to rozmazaný tak mi to připadalo trochu horší.) tak by to mohl být po Coralíně a jejím světě za tajemnými dveřmi další film kterej lze označit za nejlepší animák všech dob. ()

AllShallFall

Zajímavá podívaná, nesoucí se v apokalyptickém duchu. A zároveň i dobrá upoutávka na následující film. Těch 11 minut vás vtáhne do příběhu, jako by jste ho sami prožívali. ()

swamp

Vážně moc se těším na celovečerní zpracování 9 režiséra Shanea Ackera.. tato postapokalyptická záležitost navozující atmosféru her Fallout či Oddworld: Abe's Oddysee v kombinaci s něčím jako je Katedra Tomka Bagińského. Tak tedy 09/09/09 uvidíme. ;) ()

Slarque

Perfektní animovaný kraťas s originálním nápadem, temně laděnou postapokalyptickou výpravou, výbornou hudbou a hlavně naprosto dokonale navozenou atmosférou! A ani k tomu nejsou potřeba žádné dialogy. ()

heyda

Mě to teda zklamalo. Čekal jsem něco skvělého s dobrou pointou. Dostal jsem jen jakýsi chabý akční příběh s nezajímavou pointou v prostředí zničeného světa (asi nějakou nukleární válkou, kdo ví). 40% ()