Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

Djkoma

Postapokalyptický svět do každé drobnosti. Shane Acker předvedl svou zajímavou vizi, kterou v roce 2009 roztáhl a pozměnil do celovečerní podoby a mnohé z jeho kouzel se tak vytratilo. Celkově je však cítit deprese zničené budoucnosti, i když divákovi není prakticky nic vysvětleno a zůstává u pouhých obrazů ( i hlasy tu nejsou). Atmosféra je však díky tomu nezaměnitelná a u krátkých animáků velmi výjimečná. ()

Galadriel

Hadrový panák na zip ve postapokalyptickém thrilleru? Ať to zní sebepodivněji, výsledek je velmi atmosferický, nápaditý, zajímavý a originální, nemůžu se dočkat celvoečerního pokračování. ()

DaViD´82

Devítka je taková depresivnější CGI verze našeho Uzlu na kapesníku v temném postapokalyptickém světě. Atmosféra je perfektní, zpracování snese ta nejpřísnější měřítka, o designu nemluvě. Vůbec celý ten svět má potenciál na více příběhů. Čehož si jistě všimlo více lidí a již se pracuje na celovečerním snímku. Zkrátka velmi zdařilý kraťas. ()

hirnlego

Výborný vizuál, výborný hudební/ruchový doprovod, výborná atmosféra - celkově opravdu moc povedený kraťas s krásným závěrem. (4,5*) ()

B!shop

Panacek, co vypada jak pytlik s obrovskym poklopcem, se potuluje paradne udelanym postapokalyptickym svetem, aby si to v zaveru rozdal s kovovou potvorou pozirajici jeho kamarady. To vse s paradne temnou atmosferou, beze slov a s napinavou hudbou. Rozhodne prijemna zmena oproti klasickejm priteplalejm animakum. Uz se tesim na celovecerak. ()

Skejpr

Zajímavý nápad, makabrózní stylizace... Není divu, že se tohoto kraťasu chopili Burton a Bekmambetov a dali mu možnost vyniknout na celovečerním formátu... ()

Hakha

Atmosféricky hustý kraťas s mysteriózní animací a zvuky. Těším se už na filmové zpracování, mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

3DD!3

Temný a napínavý kraťas, kde číslo 9 bojuje s monstrem, které krade duše. Opravdu mě přikoval k obrazovce. A jak se zdá, nejspíš se dočkáme něčeho podobného v celovečerní verzi. ()

Le_Chuck

Osem minútový CGI animák s výbornou atmosférou (mixujúcou Sillent Hill, Fallout, Re-cycle a iné depkoidné svety), o súboji plyšového maňáska s robopotvorou o talisman. Výborná hudba, jednoduchá pointa, skoro full-time napätie. ()

MM_Ramone

Podarené, veľmi podarené. Krásne animácie, apokalipticko futuristické scenérie, pôsobivá atmosféra, výborná hudba, pútavý sci-fi fantasy príbeh... Má to byť predzvesť celovečerného animáku "Číslo 9", ktorý natočil režisér Shane Acker o štyri roky neskôr? Ak ano, tak potom sa mám na čo tešiť, pretože tento krátkometrážny film ma zaujal. **** ()

Spooner

Vynikající krátkometrážní film. Atmosféra by se dala krájet, animace je nápaditá, hudba výborná a hlavně ten svět je tak dobře načrtnutej, že se z toho dá v celovečerní verzi vytěžit opravdu hodně. Už se jí po tomto předkrmu nemůžu dočkat. ()