Dirt

USA, (2007–2008), 15 h 25 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvorcovia:

Matthew Carnahan

Kamera:

Geary McLeod

Courteney Cox, Ian Hart, Josh Stewart, Alexandra Breckenridge, Kyra Oser, Jeffrey Nordling, Will McCormack, Laura Allen, Shauna Stoddart, Alexi Wasser (viac)

Šéfka Luci Spiller (Courteney Cox) dvou časopisů "Now" a "Drrt" snažící se sehnat senzace ze světa showbussinesu za každou cenu... Využívá vydírání, úplatky, podvody, vše co je potřeba aby dostala své. Ve všem jí pomáhá její kamarád z dětství, schizofrenický fotograf Don Conkey (Ian Hart). Majitel časopisů si prosazuje snížení nákladů o 20%, přičemž navrhuje změnu vedení v případě neúspěchu se snižováním. Luci navrhuje sloučení časopisů v jeden "Drrt now" a tím uspoření 50% nákladů. Dostává týden na zkoušku... (Macany)

Pajky3

Zajímavý seriál z bulvárního prostředí. Nejzajímavější je samozřejmě postava schizofrenika Dona Conkeyho. Nejvíc se mi líbil díl číslo 9, s přepadením redakce. Škoda, že Courteney se role Lucy Spiller nedá věřit, prostě nemůžu uvěřit, že je to taková mrcha. Mnohem víc jí sedí role Jules v Cougar Townu. Druhá série už mě tolik nebavila, nehledě na to, že neskončila nějak extra. Škoda Dona Conkeyho, docela pobavilo zamontování skutečných skandálů celebrit. slušných 70% ()

Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Dirt je skutečné hříšná guilty pleasure. Jak už je tradicí seriálů ze stáje FX, kontroverzí jen hýří, a dělá to pěkně se stylem. Show plná pozlátka je uvnitř prázdná, je temná, zvrácená, tragikomická, a prostě nemá v úmyslu nic hlubšího, než jen zábavu. Mrcha Lucy Spiller (C. Cox) je šéfredaktorkou bulvárního plátku, a jejím jediným životním cílem je na celebrity vyhrabávat špínu. V tom jí je hodně nápomocen její nejlepší a jediný přítel, schizofrenický paparazzi Don Conkey (já v prvním díle Harryho Pottera) a taky nadějná reportérka Willa McPherson (A. Breckenridge). Když se Lucy pustí do špíny milované hollywoodské hvězdičky Julie Mallory (Laura Allen) a jejího neméně slavného přítele, stárnoucího herce Holta McLarena (Josh Stewart), věci se začnou trochu komplikovat. A pokud nepatříte mezi diváky, kteří potřebují v každém filmu a seriálu nějaký ten filozofický přesah, a dokážete se bavit nad tím, jak odporní dokážou lidé někdy být, je Dirt tím správným pořadem pro vás. Kromě nálepky Guilty pleasure made by FX se Dirt do seriálové kroniky zapíše také jako jeden z těch, které bohužel zničila velká scénáristická stávka roku 2008... Minuta ticha pro Lucy... ()

NinadeL

20/20 Nádherná záležitost kabelovky FX, která měla být dárkem pro fandy Nip/Tucku. Bohužel po dokonalé první sérii přišla stávka scénáristů, takže druhá série dostala jen 7 dílů a ende. Nikdy ale nezapomenu na respekt, který si Courteney Cox bez problémů získala na všech frontách. Don byl taky rozkošný se všemi těmi svými vidinami, zvlášť když mu jeho imaginární mrtvá milenka porodila kotě. A co víc? Překvapivé zvraty, výborné obsazení vedlejších rolí, včetně Granta Show, takže zakládám do pořadníku a truchlím. ()

playboxguest

"Potom co se Kira předávkovala a zemřela, nastěhovala se ke mně." : schizofrenní paparazzi Don Konkey přestává evidentně zvládat realitu, ale fotky zvládá stále tak reálné, že se stává terčem v oku celebrit i ostatních paparazziů. "Asi jsem Vám právě zničila kariéru, ale pochopte to. Potřebuju prodat pár časopisů a navíc jsem se z týhle obálky málem fakt udělala." : navýsost sarkastická šéfredaktorka nejprodávanějšího hollywoodského bulváru se neštítí ničeho v zájmu co nejvyššího prodeje svého magazínu. Dvě postavy, dva hlavní (anti)hrdinové, které byste v reálu těžko chtěli potkat, ale je ohromným potěšením je sledovat. První série se zaměřuje na menší množství postav (především na nově objevenou hvězdu akčních filmů Holta, který začne rozjíždět svou kariéru donášením na ostatní celebrity, a jeho věčně zfetovanou přítelkyni Julii, která si svou závislostí zničí kariéru prvoligové hvězdy a v závěru série už po ní neštěkne ani pes), což je docela škoda a jejich dějové linky začnou brzy spíš nudit, než bavit (už proto, že postava Holta vypadá jak unilá a věčně ospalá kopie Edwarda Nortona a jeho popularitu prostě nechápete a nevěříte a Julie se zase chová jak totální uječená nána, která pořádně neví co chce, přestože už taky není nejmladší). Přesto se dá první série bez větších problému zkouknout, hlavně díky dalším celebritám a honbě za jejich skandály a taky právě díky zmiňovanému duu ambiciózní šefredaktorky a schizofreního paparazziho. Druhá série však nabírá nový dech, Don Konkey jede na práškách, které úspěšně potlačují jeho chvílemi už dost nudné halucinace, Holt a Julie jsou konečně upozaděni na druhou kolej a objevují se nové celebrity a tudíž i hlavní tahák seriálu, nová špína, nové sklandály. Ian Hart bezpochyby předvedl nejlepší výkon a růst v celém seriálu a Courtney Cox si mě svou ambiciózní a bezcitnou šefredaktorkou poprvé ve své kariéře opravdu získala. Navíc potěšila některá větší i menší camea (Shannyn Sossamon jako vždy okouzlující i přes to, že půlku své role hraje "mrtvolu", Rosanna Arquette v roli připomínající Madonnu, nebo dcera Mela Gibsona v Po čem ženy touží, Ashley Johnson, která si v parafrázi na slavný polibek zahrála hvězdičku připomínající sympatičtější verzi Britney a navíc z ní k mému překvapení vyrostla hodně pěkná holka). Přes to všechno mě však při sledování neopouštěl pocit, že by seriál mohl na špíně a celebritách ještě víc přitvrdit a jelikož zábavnost každého dílu závisela především na tom, jak moc je celebrita a na ní vytažená špína na obálku čísla zajímavá, nemohu dát víc jak za tři hvězdy. ()

bouncer

Vím, že se to nemá, ale hodnotím po prvním (a pro mě pravděpodobně posledním) díle... Asi by se dalo čekat, že seriál o bulváru bude povrchní, plný sexu, zrady a špatné morálky. A to je vlastně vše co od televize chceme, ne? ()

MoiJe

Ona - skoro vsemocna sefredaktorka, krasna, sikovna, chytra a uspokojujuca sa nad najnovsim vydanim. On - prudko schizofrenny, ale funkcny paparazzi. Oni - herci, spevaci ci sportovci, ktori maju tajomstva, ze by vas ani nenapadli a z casu na cas na seba navzajom bonzuju a o nieco castejsie snupaju a sukaju... Zatial to na mna posobi ako pokus o (tragi-)komediu, ktory by rozhodne nemal byt servirovany s jedlom. ()

snoopik

dokonalý seriál o tom jak se dělá bulvár. Nejdřív jsem nechápal a pak jsem jím byl naprosto pohlcen. Tak která hvězda napráská sama sebe dnes ? :-) ()

c.tucker

Velmi poutavý příběh ze zákulisí bulvárního plátku, jestli to takhle opravdu chodí, tak chápu proč hvězdy nesnášej bulvár. Fakt vostrota. Courtney Cox opravdu zlá šéfka v ydavatelka časopisu. ()

Motinski

Dopozeral som 1. seriu, no už niekde v polovici som sa občas premáhal. Nejde ale o nič zlé. Má to svojskú atmosféru, Courtney je výborná suka a schyzofrenik Don bol super. Dirt je nekompromisný v ukázani toho ako vedia byť ľudia skazení a médiá prehnité na kosť. Nie je ale dosť pútavý ani výnimočný aby si ho ľudia poriadne zapamätali. Ani raz sa mi nestalo že po skončení epizódy som nedočkavo pustil ďalšiu. Že som si to pozrel ale neľutujem, väčšina časti boli fajn ajkeď často o tom istom. 1. séria 5/10 ()

kisha

pouštět všem, co nadávají na "celebritky" typu Ivetka Bartošů, nemá to holka jednoduchý;)...jinak Courtney neodolatelně necitelná, bez servítků, vychytralá a chladná;) ()

uzzi

Seriálová úroda v USA,z poslední doby je skutečně vydatná a kvalitní a začíná převyšovat nad tou filmovou. Dirt je velice dobré drama, které mohutně těží ze zajímavého prostředí bulváru a do hlavní role staví mrchu Luci Spiller v podání výborné Courteny Cox, ve které již není ani kousek Moniky (no dobře, trochu malý možná). Další postavou je schizofrenik Don Conkey, který svými kreacemi představuje hybnou sílu celého seriálu. Všichni jsou tu nějak zkažení a špinavý a atmosféra občas připomíná bramboračku.Škoda jen nevyváženého tempa. Vysoce nadprůměrná záležitost 80% ()

Ilhan

Hodně zajímavé nahlédnutí pod závoj toho, jak se dělá pravý bulvání časopis, který určitě stojí za zhlédnutí. Courteney Cox hraje opravdu skvěle a v jejím charakteru toho z Moniky zůstalo opravdu minimálně. I ostatní charaktery jsou dobře napsány a jsou zároveň i ztvárněny velice sympatickými herci. Funkční schizofrenik Don Konkey se Ianu Hartovi opravdu povedl. Atmosféra v první sérii houstne každým dílem a závěrečný díl je opravdu fascinující, když se všechno třikrát obrátí a nakonec dopadne, jak by nikdo nečekal. Pouze slova chvály. 2. série šla opravdu kvalitativně dolů, nevím čím to je, něco tomu prostě chybí. Možná nějaká ústřední dějová linka. Jakoby scénáristům docházel decha řekli si: "Dáme tam trochu od tohohle, tohohle a tohohle a nějak to dopadne." Bohužel to nedopadne tak dobře, jak by si asi představovali. Samozřejmě člověk musí brát v úvahu to, že tato série je pouze poloviční, nedodělaná a přerušená. Vše se mohlo nakonec v dobré obrátit. Tak či tak, úrovně první série dosahovali asi tak 2 díly. Také mě trochu mrzí změna znělky. První série: 85 %, 2. série: 60 % ()

Prochy38

Tento seriál jsem začal sledovat jen kvůli C. Cox a chyba to rozhodně nebyla. Je zde fakt krásná a neuvěřitelně sexy! Seriál má sílu a nejakou takovou energii, která mě zatím nutí vydržet! Hodnocení i komentář poupravím po skončení. Zatím spokojenost! Sex, drogy a krásná Courteney, co víc? :) ()

Gedes

Courteney Cox je vážně kus, ale nepřijde mi jako zas až tak moc dobrá herečka. Navíc jen tak lehko jí nikdo neodpáře roli Moniky v komediálním seriálu, proto zprvu pro mě bylo dost težké si zvyknout na jiny charakter postavy... Ale jinak celkem zajimavá myšlenka, že se děj odehrává v bulvárním časopise, kterému "vládne" drsná, nekompromisní kráska, pro kterou pracuje oblíbený paparazzi - schizofrenik, takže se rozjíždí jedna linie příběhu, poté samozřejmě pár jakoby slavných osob v seriálu stále vystupují, samotná Luci má tu a tam nějaký problém a jinak hlavně co dodat - stále hledá nějaké šťavnaté(ale pravdivé:-) události z showbisnisu. Celkem se na to dá dívat. ()

bagetka007

Don: "Znovu randím. A z 99% si jsem jistý, že tahle je skutečná." :D Absolutně nesouhlasím s tím, že by Courteney byla komediální herečka. Jako Monicu jsem jí moc ráda neměla, Cougar Town mi přijde neuvěřitelně trapné, takže přesto, že si nemyslím, že by byla skvělou herečkou, v Dirt mi absolutně sedla. Holt na mě úplně nepůsobil jako typický hollywoodský idol, ale možná právě proto jsem ho měla docela ráda (až na ty scény, kdy zvrací červy, to bylo moc i na mě). S ohledem na to, že jsem všech 21 dílů zhlédla za 1,5 dne a že mě štve, že nepokračovali v natáčení, tudíž jsem nezažila tu sestupnou tendenci a z nepochopitelného důvodu jsem se nemohla rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, dávám 4. I když musím přiznat, že jsem čas od času přetáčela... ()

lektvar

Dobre urobené, ale Coxová sa v tomto seriáli totálne nenašla, predsa len je to komediálna herečka a dokázala to v Cougar town. Ostatné postavy sú výborne vykástované, až ma mrzí, že ich veľmi nevídať v iných seriáloch teraz. Ale nečudujem sa, že to tak rýchlo skončilo, stáfka nestáfka, v telke by som si to nepozrela. ()

DandaPiper

Zajímavej seriál, který ale drží nad vodou a nad tou celou psycho linií hlavně sympatická Courtney, která zřejmě upsala duši a nestárne. ()