Povahovo rozdielni detektívi Martin Ward z Ontária a impulzívny David Bouchard z frankofónneho Quebecu hovoria rozdielnymi jazykmi, ale majú spoločný cieľ - musia dolapiť Tetujúceho zabijaka. Šialený vrah vrcholových športovcov zanecháva na telách obetí tetovanie ako kľúč k svojmu ďalšiemu zločinu.
Presne na hranici kanadských provincií Ontário a Quebec sa nájde mŕtvola, ktorá svojou polohou zasahuje do oboch susediacich území. Telo leží prevesené na vysokej hraničnej oznamovacej tabuli, a keď sa rozpadne na dve časti, každá z nich dopadne na iné územie. V dôsledku toho sa musia na vyšetrovaní podieľať obe provincie a ich úrady vytvoria spoločný detektívny tím. Zatiaľ čo Martin Ward z Ontária je starší rozvážny a poctivý muž, ktorý vždy postupuje v súlade so zákonom, mladší David Bouchard z frankofónneho Quebecu je veľmi impulzívny a problémy rieši vždy po svojom, bez ohľadu na predpisy. Aj keď majú rozdielne povahy a hovoria odlišnými jazykmi, obaja detektívi musia úzko spolupracovať, pretože ich cieľ je jasný - spoločnými silami musia dolapiť vraha vrcholových športovcov z hokejového prostredia, ktorý svojim obetiam na telách zanecháva odkaz v podobe tetovania, čo je zároveň kľúč k ďalšej vražde. Situácia sa vyostrí, keď zločinec s prezývkou Tetujúci zabijak začne ohrozovať aj členov rodín oboch policajtov. (TV JOJ)

LionelHuts

Velmi nevyrovnaný film, ve kterém se první půlku mluví francouzsky, druhou anglicky. Má skvělé části, to je pravda, ale jako celek působí opravdu kostrbatě. První kanadská půlka je velmi dobrá, ale s přechodem do L.A. jakoby tvůrci nevěděli, jak s filmem pokračovat. Ze seriozní krimikomedie se tak stává stupidní laciná parodie. Škoda, začalo to dobře. 50% ()

kaylin

Jako první jsem viděl dvojku, která se mi líbila jako komedie, ale snímek "Hodnej polda, zlej polda" je ještě lepší v tom, že o trochu lépe funguje jako celkem temná detektivka, kdy hlavní postavy pořád dovedou být vtipné, ale není to ani trochu na úkor napínavého a místy celkem drsného vyšetřování. Navíc je jednička trochu víc sexy. ()

Babulik

Trhnutá krimi-komédia natočená v štýle akčných halyvúdskych trhákov s dynamickou kamerou a rýchlym strihom a bohužiaľ aj s podobnou stupídnou zápletkou-psychopat vraždiaci hokejových funkcionárov. Dôvod? Lebo predávajú najlepších hráčov amíkom...Musím sa ale priznať, že som to tvorcom zožral aj s navijákom. Dvojica neokukaných ksichtov ma celkom slušne pobavila. ()

MickeyStuma

Popkornový policejní buddy film s námětem, který vždy v tomto žánru fungoval a jak je na tomto snímku vidět, při dobrém scénáři a hereckých výkonech funguje i nyní. Dva charakterově rozdílní vyšetřovatelé musí spolupracovat při odkrývání zločinu. Nejde samozřejmě o nic nového či mimořádného, ale i tak snímek umí divácky oslovit. Kanadští tvůrci se k tomu tentokrát skutečně postavili čelem a podařilo se jim natočit zábavnou akční komedii se vším všudy, co takový buddy film má mít, takže Hollywoodu tímto mohou bez skrupulí konkurovat. Děj je pevný jak skála i ve své jednoznačnosti a jednoduchosti, patřičné klišé a humor z toho vyvěrající dodávají všemu své kouzlo pobavit a zanechat ucelený filmový zážitek. Z kanadské kinematografie tohle není zase až tak časté, ale dá se říci, že toto se jim tentokrát povedlo. ()

slunicko2

Lacině trapné. 1) Anglicky i francouzsky umím, s quebečtinou jsem přišel do styku, ale to vše mi bylo houby platné, protože jsem sledoval film na kanále, kde jsem byl odkázán čistě na český dabing. Tomu se úspěšně podařilo eliminovat všechny jazykové vtipy, byly-li ve filmu jaké. 2) Ovšem ani dabingový paskvil nedokázal zakrýt, že jde o lacinou a víceméně trapnou záležitost. ()