Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priateľa Toma (Samuel L. Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkoľvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ľudí v ceste bude však táto cesta veľmi náročná. (Marceloo)

Magika82 odpad!

Promiň, Marceloo, ale zde se v názoru na snímek výrazně rozcházíme... U apokalyptických výborných, velmi dobrý i dobrých filmových snímků, jsou vždy diváku vysvětleny během děje následující zásadní body: 1) Co se stalo. 2) Proč se to stalo. 3) Kdo nebo co to způsobilo, a hlavně - jak!. 4) Hledá se řešení. Pokud řešení neexistuje, jedná se o apokalypsu... Todd Williams - z mého subjektivního, přesto objektivního pohledu -, buď špatně zfilmoval předlohu knihy Stephena Kinga, ale vzhledem k tomu, že autor sám se na scénáři podílel, jsou dvě možné odpovědi: A) Jedná se o nízkorozpočtový snímek, a tudíž bylo sestřiháno či vynecháno co se dalo.... B) Tato kniha Stephena Kinga potvrzuje výjimku z pravidla o tom, že i mistr tesař se někdy utne... Bráno ze všech úhlu pohledu: Výtečných prvních pár minut na letišti. Následuje chaotická zmatlanina, kdy nic nevysvětluje výše uvedené 4 body. Můžeme si vybrat, zda-li jde o afektované hordy osob s odstřihnutými čelními laloky (centrum logiky a emočně-sociálního myšlení), nebo zda jde o jakési formy zombie (scéna v lese, kde muž s dvěma otevřenými zlomeninami holenní a stehenní kosti, za stálého cvakání zuby pokračuje v pronásledování hlavních postav). ... Ať tak či onak, lidský mozek je natolik složitým orgánem, že je stále tajemstvím pro lékaře i vědce z velké části... Dále: Žijeme doslova v dusivém smogu elektronickém. Jsme obklopeni tisíci rádiovými vlnami o různých délkách. Přesto nebyl doposud prokázán jakýkoli jejich vliv na lidský mozek... To zvládnou pouze viry a bakterie. Ty se ale signálem mobilních telefonů šířit nemohou...Ze všech výše uvedených důvodů, je pro mne film nelogickým, povrchním a nedomyšleným. Tudíž si prosím o Odpadkový koš, a dávám Nedostatečnou. ()

JohnCZ

Dobrej začátek a zajímavě pojatí zombící, to jsou asi jediné dva klady tohohle díla. Od scénáře, na kterém se podílel i sám mistr King, jsem čekal teda mnohem víc a to i s ohledem na hodnocení. Celej film je fakt divnej. Divně zrežírovanej, divně napsanej a dokonce i divně zahranej. Velká část se táhne jak nudle a je úplně zbytečná. Za to konec se vezme hopem a je i dopředu jasné, jaká bude výsledná pointa. A nejzajímavější postava to taky kdoví proč úplně trapně a nepochopitelně schytá už v půlce filmu. Trololó! ()

EvilPhoEniX

Další zbytečná a lacinná Kingová Adaptace, který nezachránil ani Samuel L. Jackson, který si holt občas vybere slabší chvilky ( Big Game) a o vzestupném Cusackovi se ani nezmiňuji jeho vrchol kariéry skončil v roce 2003 při vynikající Identitě. Cell měl potenciál v námětu, který je nevyužitý, protože koho dnes zajímá Zombie Horor bez krve a zombie masek? hmm nikoho. Film také trpí chudším vizuálem a nepodařenými PC efekty, akce je pomálu a dostavuje se pouze nuda, zklamání, otrava a hořkost v ústech. Nedoporučuji. 25% ()

JASON_X

Nepochybuju, že knižní předloha velmistra Kinga působí ucelenějším dojmem, než tenhle scénáristicky poněkud roztříštěný film. A nepochybuju ani o tom že ti, kteří ji četli, si film užijí mnohem kvalitněji než ti ostatní. Já ji sice nečetl, ale film jsem si užil skvěle, protože Kingův rukopis je nezaměnitelný a já ho zbožňuju. Navíc v hlavních rolích mí dva oblíbenci: Cusack a především Samuel L., který mě po poslední Tarantinově sračce opět utvrdil v tom, že místo v mé herecké top ten má naprosto odůvodněně. A jedna soukromá zajímavost - hned v úvodu filmu jsem si vzpomněl na jednu paranoidně paranormální vizi jednoho mého bývalého kolegy, a to o mobilech, které se jednoho dne začnou znenadání přiškvařovat k hlavám volajících lidí... Takže, vy otroci telefonování, kdo má uši k slyšení, slyš: Esemeskuj, ememeskuj, emailuj, ale nevolej! ()

SeBig

Stejně jako tomu bylo u Frozen Ground, a u dalších filmu.. neočekával jsem naprosto nic, spíš jen to špatné a přišlo jen to dobré. Námět je prostě parádní a je psanej jak přímo na muj vkus. Do toho Kjusčak s Džeksnem v hlavních rolích.. omajgad.. dost dobře natočený, sice béčko, ale zábavný béčko.. ten konec mě fakt jako dostal a celkově celej ten film mě dostal. Lehce nadhodnocuji, protože tady zase všichni brečej jaká je to sračka.. byl by dobrej zavést režim mlčení jehnátek. ()

• Jedná sa už o druhú sfilmovanú "kingovku", v ktorej si spolu zahrali John Cusack a Samuel L. Jackson. Tou prvou bola snímka Izba 1408 (2007). (Kadas97)
  • Ve filmu je použita stejna píseň, "Ring my bell" jako v jiném postapokalyptickém filmu: Kniha přežití (2010). (SsgtJira)
  • Eli Roth mal pôvodne napísať scenár a režírovať film, avšak kvôli tvorivým nezhodám projekt opustil. (beso74)

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)