Je mnoho cest, jak být sveden. Slávou, mocí nebo láskou. Joe Tynan je zná všechny. Když dostane ženatý politik Joe Tynan (Alan Alda) nabídku vést opozici, ví, že to pro něj bude znamenat ztrátu už tak vzácného rodinného času, ale přesto nabídku přijme, protože mu to může velmi pomoct „nahoru“. Při přípravě se seznámí s mladou a velice atraktivní právničkou Karen Traynor (Meryl Streep) a okamžitě si spolu padnou do oka. Postupem času se z toho vyvine poměr a dokonce už začíná něco tušit i Joeova žena… (BajuBaju)

Jara.Cimrman.jr

"Chci s ním probrat návrh Branného zákona a on se se mnou sází o 15 dolarů, že číšnice nemá na sobě kalhotky." Čestný politik šplhá vzhůru, ale s nevěrou na zádech se docela nadře. Já mám tedy politiky rád, zejména smažené s hranolkama, ale Joe Tynan by mi asi nechutnal. On je totiž celkem dobrák, takže mu to dilema mezi prací a rodinou či manželkou a milenkou zase tak moc nezávidím. Horší je, že mě ty rodinné problémy nebavily skoro vůbec a ta docela dobře zahraná politická partie to úplně nezachránila. ()

Orlau32

Moc jsem si od toho filmu slibovala, ale zázrak se nekonal ! Jedno velké zklamání, film nepřinesl nic nového. I ta politika byla nějak "ujetá". Leda, že by to v Americe bylo fakt jenom o té posteli. Nebo též někdy u nás ? Alan Alda chtěl zřejmě na něco upozornit, ale moc se to nevyvedlo, nemělo to vtipné dialogy a nezachránila to ani mladičká Meryl Streep. Je to úplně obyčejný průměrný film bez kouska šťávy. Ale filmových ocenění teda má habaděj ! ()

venison

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. V klasickém a relativně průměrném vztahovém dramatu „Svedení Joea Tynana“ se chopila výživné vedlejší role milenky politika, který se nechává nést na vlně kariéry. Hlavní role Joea Tynana stojí především na výborném Alanu Aldovi, kterému od pohledu divák odpustí cokoliv. Nehraje ledově chladného politika, který jde přes mrtvoly, ale spíš chlapíka, který se snaží vyhovět každému na všechny strany, až ho to samotného semele.. Skutečně rád by byl v oblasti politiky prospěšný a čestný, ale to může pak.. Až vyleze kariérně po nějakých zádech výš a ještě výš, až se nakonec třeba stane americkým prezidentem.. Rád by měl pěkné vztahy s dětmi, fajn manželství, prostě snový rodinný život, který nejde zrovna ruku v ruce s rozjetou dráhou vrcholového politika. A tak se v tom celém nějak plácá, až si jako kompenzaci nejde podporující milenku. Drama „Svedení Joea Tynana“ se poměrně vleče, na můj vkus je tu velká porce politické omáčky, která zde může být v kontextu zápletky zmíněna jen okrajově. Mrzelo mne, že jeho problémům v manželství není vyhrazen daleko větší prostor, protože Barbara Harris podala v roli manželky, která postupně přichází o své iluze, vynikající výkon (asi nejlepší z téhle trojky).. Takový ten film na televizní obrazovky, když venku prší a vy jste líní najít dálkové ovládání a přepnout program.. ()

Johgas

To se jeden takhle chtěl stát americkým prezidentem, a nevšiml si, že se mu rozpadá manželství. Film, který se vleče, půlku zabírají politické debaty a procedury relevantní pro USA, druhou půlku tráví s Meryl (které to tedy velmi sluší). Velmi se mi líbil výkon Barbary Harris, jakožto manželky ambiciózního politika, postupně přicházející o iluze. ()

Josefin

Opravdu nic moc, dobrá polovina filmu plná politiky, jen takové to plkání. Joe Tynan byl uchvácen mocí, slávou , ale hlavně mladičkou Merryl Streep s kterou si rád zaskotačí, tady můžu ocenit jen výkon Alana Aldy, který ten film celý táhne, jinak by to šlo do kytek. Prostě jsem se nudila, vtipné to není a konečný závan morálních závazků se mnou nezacloumal. Alan Alda si určitě zaslouží za svůj výkon minimalně 4*, ale filmu víc dát nemohu, protože jsem se dodívala jen zázrakem. ()

• O několik let později Meryl Streep (Karen Traynor) přiznala, že tento film udělala kvůli smrti svého snoubence Johna Cazala, protože to byl jeden z mála způsobů, jak se vyrovnat s touto ztrátou. Meryl jednou řekla: "Nemohla jsem pracovat s úžasnější a chápavější osobou než je Alan Alda." (jezurka42)
  • Asociace filmových kritiků z Los Angeles filmu udělila dvě ocenění LAFCA. Cenu získali Melvyn Douglas v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli a Meryl Streep v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)
  • Tvrdí se, že postava Joea Tynana (Alan Alda) byla volně založena na životě amerického politika Teda Kennedyho. (jezurka42)