Šavlozubý tygr

(TV film)
  • Austrália Attack of the Sabretooth
všetky plagáty

Přírodní park Valalola patří mezi nejmodernější poznávací parky na světě a jeho majitel Niles je na něj právem hrdý. Celý ostrovní komplex se zvířecím parkem je úplným rájem luxusu. Zrovna ve chvíli, kdy Niles před vstupní branou vítá malou skupinku vysokoškoláků těšících se na fantastickou podívanou, ho jeho bezpečnostní tým ujišťuje, že opakující se výpadky proudu na ostrově nemusí nikoho znepokojovat. Opak je ale pravdou a děsivá hrůza právě začíná. Výpadky proudu postupně zasahují klece napříč celým parkem a z jedné z nich uniká zmutovaný šavlozubý tygr. Tahle krvelačná šelma - výsledek nepovedeného projektu klonování - právě začíná stopovat svou oběť. Je totiž rozhodnutá sežrat vše, co se hýbe. Poklidný výlet do krásného prostředí se tak pro skupinku mladých lidí mění v nelítostný boj o holý život s nemilosrdnou bestií. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Společnost Sci-Fi Channel dnes již známá spíš jako Syfy vytvořila za dobu své existence celou řadu levných céčkových filmů, z nichž spousta patří spíše do podprůměrných vod hororového – scifi žánru a tento kousek je jedním z nich. Kdo by snad očekával nějakou kreativní podívanou s dobrým scénářem a triky, ten ať se raději podívá po jiném filmu a tento nechá ležet zcela bez povšimnutí. Milovníci levných braků si možná přijdou na své, ale i ti se zde dočkají jen minima dobré zábavy.    Děj zrovna moc originality nepobral. Opět zde máme chamtivého majitele, který si hraje na boha, kašle na bezpečnost a začne brečet, až když už je pozdě. Samozřejmě nesmí chybět ani hromada „plochých“ a nezajímavých postav, které jsou zde jen počtu, aby bylo mrtvých co možná nejvíc. Když k tomu připočítáme i chabé herecké výkony a otřesné digitální triky, je vymalováno.    Porce gore tu bylo dost, uhryznuté končetiny, kutálející se gumové hlavy, stříkající krev, střeva – jenomže zpracování bylo tak žalostné, až mi z toho bylo místy i do breku. O nějaké alespoň trochu kvalitní atmosféře si rovněž můžeme nechat jen zdát. Digitální šavlozubí tygři taky moc krásy nepobrali a těch pár známějších tváří, které se zde objevily, už to zachránit nedokázaly. ()

Campbell

No tohle byla ale blbost, kopírka Jurského parku se šavlozubákama, který se tu objevujou jednou za 40 minut. Nevadí mi u filmu nízký rozpočet, ale co tady bylo za triky, hlavně poslední scéna jak na majitele padá zub, to bylo děsný, to samý herci, hudba, a prostě všechno. 2* dávám za poměrnou zábavnost a především hloupost tvůrců která tenhle film dovedla k dokonalosti. Ale i na sci-fi channel která tohle vyráběla mi to přišlo poměrně levný. Sabretooth od Hitchoxe(či jak se jmenuje) byl lepší. ()

honajz

WTF? Jakoby sami tvůrci nevěděli, jestli točí parodii na Jurský park (a Predátora), nebo to berou desně vážně. Navíc ty triky, šmankote, kdejaký jouda ze strahovských kolejí vám udělá lepší. ()