Eddie (Ben Stiller) má štyridsať a už pekných pár rokov odoláva útokom vlastného otca a najlepšieho kamaráta, ktorí ho usilovne tlačia do ženenia. Nie žeby Eddie nemal dostatok príležitosti, no každá z jeho známosti mala nejakú „zásadnú“ chybu. Vzhľadom na to, že aj on začína pociťovať, že mu odchádza vlak, zabudne na ostražitosť a svoj najnovší objav – blonďatú ekologičku Lilu (Malin Akermanová) - požiada o ruku, bez toho, aby si ju preveril. Skutočnosť, že manželka má nedostatkov viac než je zdravé, však zistí až na svadobnej ceste do mexického letoviska, kde sa romantický založená manželka premení na neznesiteľnú kreatúru, ktorá hovorí ako dláždič, zbožňuje extrémne sexuálne polohy a navyše odhalí svoju veľmi temnú minulosť. Nešťastie však nechodí nikdy samo. V našom prípade ho sprevádza krásna Miranda (Michelle Monaghanová), ktorá disponuje všetkým, po čom Eddie vo vzťahu túži, a navyše je nezadaná. Eddiemu sa Miranda veľmi páči, avšak nedokáže sa jej priznať, že on nie je úplne bez záväzkov. Novoženáča preto čaká mimoriadne neľahká úloha – nenápadne sa musí zbaviť príšernej novomanželky a nestratiť pritom ženu svojich snov. (TV JOJ)

villon17

Od komedie, kde navíc hraje takovej super pošuk jako Ben Stiller, se nedá čekat nic umělecky kvalitního, a taky proto to byla vážně milá komedie, u který jsem neusla, i když běžela až dlouho v noci, dobře jsem se zasmála, happyend byl odlehčenej parádní scénou s Evou Longoria a kouřícím oslem uprostřed titulků:). ()

Johny_fork

Těžko říci jestli je nová Stillerovka spíše vtipnou či trapnou záležitostí. Odpověd není tak jednoznačná, ze začátku mi to celé přišlo dost trapné a nevěřil sem, že vydržím do konce, ovšem pak jsem si zřejmě navykl na netradiční velmi konverzační styl tohoto snímku (některé dialogy jsou možná navíc, jiné vcelku potěší) a místy sem se velmi dobře bavil, místo to bylo trapné až to bylo vtipné, jindy jen trapné, pro Benovi fanoušky povinná záležitost. Můj pocit z filmu: tak napůl:) ()

predators

Po tom, co jsem se dodíval na film s Charliem, který byl fakt klikař, říkal sem si, že si dám něco lehčího, bez koz a tak:-) A právě jsem se dodíval a řeknu vám. Těsně vedle:-) Naštěstí v menší míře a dokonce jsem se i nasmál. Škoda jen některých hluchých míst. Jinak pokud bych srovnával, tak tohle bylo lepší, takže nejen mexičanům, ale i mně se tato komedie líbila:-)60% ()

Morholt

Hodně vedle. Sice to není typicky stillerovsky uječené, což je plus, ale na druhou stranu je to o ničem. Chlap pozná na svatební cestě opravdovou lásku a zatímco manželka úpí spálená na hotelu, on s tou novou dovádí na pláži. Příběh nula, vtip nikde. Za něco stojí jen Malin Akerman a Michelle Monaghan a to, že se nejedná o vyloženě protivnou komedii, ale to je sakra málo. 30% ()

kingik

Perfektně jsem se pobavil. A o to přece u komedií jde, ne? Ben Stiller hraje starého mládence Eddieho, kterému jednoho dne náhoda přivede do cesty atraktivní blondýnu Lilu (Malin Akerman), se kterou se krátce nato ožení. Od té chvíle však bude mít ze života peklo. Na svatební cestě se z ní stane naprosto nesnesitelná ženská, co v noci chrápe, miluje netradiční sex a v minulosti byla drogově závislá. Shodou okolností potká na líbánkách i nezadanou a milou Mirandu ( Michelle Monaghan), která je přesným protipolem jeho manželky. Eddie se zamiluje a náhle přehodnotí vztah s tupou blondýnou a zjistí, že ona pro něj není rozhodně ta pravá a vzít si ji po tak krátké známosti, byl největší omyl jeho života. Potíž je ale v tom, že jedna o druhé neví, a až se jedna o druhé dozví, bude nejspíš konec lásky. Nemá smysl prozrazovat, jak to celé dopadne, protože je to celkem jasné, ale jde o to, že jsem se u společných scén Stillera s Akermanovou skvěle bavil a ani zjištění, že režisérské duo bratrů Farrellyových opět žene film do extrému, nebylo pro mě nijak překvapivé, protože jejich tvorbu dobře znám. Gagy tedy jsou převážně z ranku sexuálních narážek nebo delikátně originálních vtipů a pětice scénáristů s nimi nijak neplýtvá. Film možná není až tak myšlen jako ztřeštěná komedie, ale chtěl zřejmě potvrdit status "hloupé blondýny". To se mu podařilo až tak trochu nebývale zlomyslnou formou. Mé hodnocení: 90% ()

• Stejně jako v Zoolanderovi (2001), hraje Jerry Stiller otce svému opravdovému synovi Benovi. (milaneg)
  • Film obsahuje mezititulkovou scénku. (SONY_)