Hořkosladká komedie o průzkumu lásky všech variacích, věku a stádií... Jedné noci probudí muže noční můra a on se rozhodne trošku projít. Na hřišti zahlédne dva milence a v tu chvíli narazí na Bradleyho Smitha... Ten mu začne vyprávět zvláštní příběhy o lásce a jejích spletitostech. Setkáváme se s Kathryn, Bradleyho první ženou, která ho opustí kvůli jiné ženě. A Dianou, Bradleyho druhou ženou, která se hodí spíš na milenku než manželku. Seznámíme se s Chloé a Oscarem, kteří sní o společném životě daleko od své dřívější bolesti. Potkáváme Esther a Harryho, jejichž láska ke ztracenému synovi přetrvává přestože on jimi opovrhuje. A následujeme Bradleyho na cestě za manželským štěstím. (oficiálny text distribútora)

Miloško

Citové vydieranie na tému vzťahy tu drží len výborný M.Freeman.Inak je hanbou čo američania natáčajú.Úplne súhlasím z prirovnaním jedného recenzenta,že tento film je soft porno.A ešte k tomu výsledok je taký,že to je správna vec,ked sa ti nepáči jeden partner,ihned ho podrazíš s druhým.A všetko pozlátené uvedomelými rečami,a veľkou americkou súdržnosťou.Nie,ďakujem ()

ScarPoul

Film, ktorý síce nenudí, ale nemá absolútne žiadny priestor ani možnosť nadchnúť. Dôvod? Robert Benton. Tak neosobný prístup k látke, ktorá si vyžaduje maximálnu pozornosť a určitý jemnocit, aby všetky pekné veci, ktoré vo filme zaznejú, dopadali na diváka v správnych dávkach a zanechali v ňom správny dojem, je tu úplne zabitý rutinnou. Tento neosobný štýl, začne po chvíli liezť na nervy a diváka, ktorý je zvyknutý na inteligentnejší prístup k téme lásky bude nadmieru sklamaný. Herci ale zachraňujú čo sa dá. Hlavne Greg Kinnear, ktorého hrdina je z celej zmesky známych a neznámych tvári, ten najvýraznejší a prechádza najzaujímavejším prechodom, ktorý si ale znova vďaka odfláknutej réžií nemáme možnosť užiť tak ako by sme si zaslúžili. Snaha zachytiť čo možno najviac pŕs - aj keď pekných - tu pôsobí neprirodzene a silene. Čo je škoda, práve preto, lebo posteľovým scénam chýba tá nežnosť, ktorá definuje duševnú aj fyzickú lásku a nie obyčajné šukanie. Diváka, ktorý neočakáva veľa, film viac menej uspokojí správnou dávkou dobre volených slov a životných postojov. Iných bude mrzieť strata času nad touto látkou nech vyzerala akokoľvek lákavo. ()

blackJag

"BŮH JE BUĎ MRTVÝ NEBO NÁMI OPOVRHUJE." Podle citátu zdálo by se, že jde o vyloženě neutěšené lidské drama, pravda je to ale jen poloviční. Označení drama sedí, dál už se však vezeme na vlně kompromisně pojatého příběhu, podbarveného romantickými nešvary typu odpusťme si, co jsme si (prvek, který zde naštěstí není ve vyloženě nesnesitelné formě). Obsazení není špatné (Freeman v roli životního mentora celkem v poklidu dominuje), líbila se mi i přirozená erotika (jev skutečně nevídaný) a byť by se snímku po stránce příběhu nebo samotného scénáře dalo vyčíst skutečně ledaco (od schematičnosti až po neobjektivní změkčilost), já byl úhrnem spokojen nadprůměrně. 70% ()

jojoping

Ľudia, vy ste tu ale zlí na tento film. Nie je to nasladlá hollywoodská romantárna, ale film zo skutočného života, so všetkými výhrami a prehrami, s ktorými sa môžete v realite stretnúť. Určite aj ja by som si tu našiel niečo s čím by som nesúhlasil, ale zaraďovať ho medzi podpriemerne shity ho určite nebudem. ()

jane1106

Katastrofa, která na 60% nedosáhne ani omylem. Nevím, kterým průšvihem začít dřív. Zcela nepatřičným sentimentálním soundtrackem (Falling Slowly)? Nenápaditým a místy absurdním scénářem ("ukradený" pes)? Trapnými dialogy? Nesympatickými postavami (Radha Mitchell)? Překvapivě odvážnými a dost podivně sestříhanými erotickými scénami (že by náhrada za kvalitní děj)? Navíc Morgan Freeman v rolích "moudrých starců" už unavuje a upřímně nechápu, proč jeho herectví i v takovýchto filmech lidé vyzdvihují, vždyť ten člověk hraje pořád to samé a pořád stejně. Greg Kinnear je tu za prvotřídního pitomce a slabocha, takže jeho postava mi také byla komplet ukradená. Navíc je takové nezvyklé, že na plakátu jsou Bradley (Kinnear) a Diana (Mitchell) za osudový pár, vzhledem k tomu, jak to s nimi ve filmu dopadne. Nebudu to prodlužovat, zkrátka to stálo za bačkoru a hotovo.:) Bohužel se nejedná jen o další tuctovou romantickou komedii, která nenadchne ani neurazí, ale o opravdu špatný film. ()

• Při pohřbu Oscara (Toby Hemingway) byla citována "Bible", přesněji "žalm 23" od verše 4 až do konce kapitoly (Kuny27)
  • Selma Blair má již s hraním lesbických scén zkušenosti. V roce 1999 si zahrála jednu z velmi známých scén se Sarah Michelle Gellar ve filmu Velmi nebezpečné známosti (1999). (Ganka)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo označenie A Cup of Love. (MikaelSVK)