Havárie v atomové elektrárně nedaleko Frankfurtu vyvolá v místních obyvatelích paniku. Nad elektrárnou se utvoří obrovský radioaktivní mrak, který se řítí na město Schlitz. Všichni obyvatelé bezprostředního okolí elektrárny jsou okamžitě ozářeni a 38,000 lidí během krátké doby umírá. Ti šťastní, kteří bydlí trochu dále, se snaží před radioaktivitou uniknout. Mezi jinými se o útěk pokouší i šestnáctiletá Hannah a její přítel Elmar. Elmarovi se podaří uniknout v poslední chvíli, ale Hannah se zdrží a je kontaminována. Jejich hluboká láska je však i nadále drží pohromadě: Almar umístí Hannah do sanatoria, líbají se, objímají, milují…Almar brzy zjišťuje, že je taky kontaminován. Ačkoliv se jejich situace zdá být beznadějná, jejich láska jim pomáhá překonat všechna úskalí. Možná, že nebudou žít navždy, ale budou bojovat za každý kousíček naděje a štěstí – a nakonec zjistí, že krátký život naplněný opravdovou láskou, může znamenat hodně… (oficiálny text distribútora)

danielosbourne

Do 55 minuty filmu bych byl ochoten dát filmu 4 hvězdy. Skělá davová akce ,s melancholickým až tragickým nádechem, nabitá záchranou holého života. Zbylých 50 minut je přeslazená Lovestory, která je ke všemu nepovedená a ještě navíc tak prokouknutelná. Takže co nám začátel filmu dal, nám konec vzal a vzal toho ještě o něco víc. Mam takovej pocit, že se Němcům vždycky všechno vymkne z ruky. ()

merigieren

prvních 20 minut hezká romantika s kráskou, pak vybouchne atomovka (elektrárna) a lidi se začnou chovat zhovadile. Po dvou hodinách bezvládí se začnou centrem města procházet krávy. No v týhle části je otravnej kluk kterej naštěstí umře na nárazník v hlavě. Což vede ke zhroucení holky a ještě dementnějšímu chování = sprcha radioaktivním spadem. Zase se setká s láskou a světe div se, nemocnej je on. na konci happy end, ale to už sem moc nevnímal... ()

duklak2

Radiace, nebo Mrak. Vždyť je úplně jedno, jak se film jmenuje. Důležité je, že se povedl. Od Němců je to překvapivě dobrý film. Tento národ jsem si vždycky spojoval hlavně s dobrým fotbalem a velmi trapnými komediemi typu „prcičky“. Ten zmatek na začátku filmu je velmi dobře udělán a diváka vtahuje do děje. Digitálních triků je poskrovnu. Vše působí velmi reálně, až máte pocit, že mrak, který vidítě z okna, je ten z filmu. ()

cariada

Nikdy bych neřekl ,že součanému německému filmu dám za 5 mimo Bílého pekla. Ale tohle se mě prostě líbilo. Má to velice sugestivní náladu a člověk u toho zůstává docela dost pohnutý.Začátek byl poněkud nudný ,ale na štěstí trval jen 20 minut a pak to přišlo. Bylo zajímavé sledovat chování lidí před blížící se radioaktivitou místy dost bezohlednými ,ale kdo z nás by se asi choval jinak. První zásadní moment přišel ,když přejeli malého kluka a jeho sestra ho na silnici mrtvého drží v náručí a auta na ní troubí a pouze jedno z nich se jí snaží pomoc. Pak je velice smutná ta část kdy je Hannah v nemocnici ozářená a začnou jí padat vlasy.A když začne chodit do školy jak na ní lidi koukají a jsou poměrně zlý. Osobně bych čekal mnohem víc solidarity v takové situaci. A nakonci kdy i její kluk zjistí ,že je ozářený a jedou spolu do míst kde v kukuřici leží její mrtvý bráška ,aby ho pohřbili ,vzhledem k tomu ,že tam jedou asi měsíc až dva po havárie to asi není zrovna hezký pohled. Tenhle tip filmů mám rád at už to je Den Poté či Vlákna ,který se přímo zabývají atomovým výbuchem ,tady se jedná jen o ozáření. ()

Valsadora

Havárie jaderné elektrárny v Černobilu byla inspirací pro tento ojedinělý film.Poukazuje na fakt,jak jsou tyto elektrárny nebezpečné a jak během pár hodin dokáže lidem v okolí zničit život.Velký černý mrak za sebou zanechává zkázu,která potrvá další desítky let.Něco to ve mě zanechalo a hodnotím 9/10*. ()

• Mezi 47. a 48. minutou můžeme zahlédnout český vůz Škoda Fabia. (Skarface)
  • Založeno na velmi úspěšném románu od spisovatelky Gudrun Pausewang. (Valsadora)