Ztracený poklad templářských rytířů

• Dánsko Tempelriddernes skat (viac)
všetky plagáty

Ztracený poklad templářských rytířů je dobrodružný detektivní příběh odehrávající se na Dánském ostrově Bornholm. Čtyři děti se zapletou do záhady kolem kostelů, tajného bratrstva, templářských rytířů a legendárního pokladu. Každé prázdniny jezdí dvanáctiletá Katrine a její dědeček na ostrov Bornholm. Během let zde Katrine našla dobrého přítele v knězi Johannesovi a seznámila se také s městským klukem Mathiasem, s místním chlapcem Nisem a s jeho malou sestrou, osmiletou Fie. Letošní rok se však od těch předešlých liší. Nis se v jedné knize dočetl, že kostely na Bornholmu nebyly postaveny jako obranné štíty, jak se vždy myslelo, ale že je postavili templářští rytíři kolem roku 1100. A pokud se člověk správně podívá, může ve spojení jejich půdorysů odhalit mapu pokladu. Mapu, která by mohla odhalit, kde byl ukryt tajemný poklad templářských rytířů, který není k nalezení už 700 let. (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Jsem velkým příznivcem filmů ze Skandinávie a především z Dánska a Švédska, proto jsem byl zvědav na tento film a věru jsem nebyl ani trochu zklamán! Po dvou letech od jeho shlédnutí jsem si loni zajel na dánský ostrov Bornholm a navštívil místa, kde se příběh odehrával, jmenovitě kostel v Osterlarsu, přístav v Alinge, hrad Hammerhus a bavil jsem se s místními lidmi o filmu a všichni ho znali, uvedl jsem ho totiž jako důvod, když se mne ptali, co mne přivedlo z Čech na jejich ostrov. Ve filmu hrají sympatičtí herci, příběh je napínavý a nepostrádá nic, co má chybět dobrému filmu pro děti, o tom jsem se přesvědčil u každého komu jsem film půjčil, sklidil jen pochvalné kritiky dětí, takže myslím, že mých 5 hvězdiček u tohoto filmu je na místě, já sám jsem se k filmu již pětkrát vrátil, abych ho znovu zhlédl, zrovna jako jeho další pokračování. ()

Maxmilian

Příběh docela povedený, ale hodně přitažený za vlasy. Samozřejmě nebudu zde film hanit, protože dívat se na to dalo. Pokud by se obměnilo herecké složení, tak by mohl dostat možná i 4*, ale když záhadu, co dospělí a staří oběvují 700 let vyřeší malé děti. To už je moc. Když se řekne Templář, všichni si vybaví rytíře a poklad. Proto každý poklad hledá. Hledají ho i děti, ale aby záhadu odhalili za tak krátkou chvilku a tak jednoduše, jako by měli vše již několik let zažité. Pro mě to byla spíš pohádka, na kterou jsem se rád podíval, ale víckrát ji vidět nemusím. Radši se podívám na dokument o Templářích, kde vše budou bádat dospělí lidé a bádat budou stejně marně. Asi by měli zajít a zeptat se svých malých dětí, ty jim to určitě vše vysvětlí. ()

Fingon

Před nějakými čtyřmi lety jsem četl o bornholmských kostelech knihu. Když se před dvěma lety objevil film, který se tímto tématem zabývá, hodně jsem se na něho těšil, i když mě poněkud odrazovalo nízké hodnocení zde na ČSFD. Ten film vůbec není špatný, i když je scénář hodně průhledný. Přestože se zde děti dopouštějí několika zločinů (jmenovitě nezákonné vniknutí), rozhodně bych jej považoval za vcelku dobrý dětský film. Pomineme-li samotný děj, charaktery dětí jsou rozepsané vcelku dobře, nejlepší mi přišla ta malá sestřička. ()

MM_Ramone

V roku 1118 odišlo niekoľko francúzskych rytierov do Jeruzalema. Založili tam rád Templárskych rytierov. Po čase sa vrátili späť do svojej vlasti. Z templárov sa stal najbohatší a najmocnejší rád v Európe. Až do chvíle kedy sa francúzsky kráľ rozhodol, že získa ich majetky a poklady. Ja som sa spolu so štyrmi dánskymi sopliakmi vybral hľadať bájny "Stratený poklad templárskych rytierov" na ostrov Bornholm. Pozrel som si dánsky detský dobrodružný snímok "Tempelriddernes skat". ** ()

lennyd

Katrina se svými kamarády pátrá po ztraceném pokladu templářů na Dánském ostrově Bornholm. Postupem času to, co vypadalo jako dětské dobrodružství se mění na boj o život s temným bratstvem (část templářů, která chtěla ostatní templáře připravit o bájný poklad) - nicméně děcka to berou furt jako velkou srandu. A jak to dopadne ... samozřejmě dobře (je to přece rodinný film) ... Uff, Indiana Jones hadr - děcka to zvládaj s přehledem taky. Ať už jde o plynný překlad z latiny do dánštiny, nebo jízda na kole před zběsilými motorkářemi. Přijde mi, jako by všichni dospělí ve filmu byli kapku "omezeni" (scéna s "nabitím" archy úmluvy a její pomocí zlikvidování bratstva či následná bitka dětí s dospělými - kde opravdu dospělí neměli moc navrch) ... Jako rodinný film s nádechem tajemna ok, pro příznivce historie či templářství v žádném případě ... ()

• Představenstvo dánského filmového festivalu Robert udělilo Thomasu Dygovi cenu za nejlepší speciální efekty. (Terva)
  • Natáčelo se na dánském ostrově Bornholm, ve městě Dragør jižně od Kodaně a ve filmových studiích v Kodani. (Cheeker)
  • Kasper Barfoed získal od nizozemského Cinekidu Cenu diváků. (Terva)