V průběhu horkého a dusného léta v Seville dostává šestnáctiletý Tano dvoudenní propustku z pasťáku, aby mohl jet na svatbu svého staršího bratra. Čtyřicet osm hodin volna si chce užít co nejvíce, a to se svými starými kamarády. Doba se ale změnila a Tano zjišťuje, že se krádeží, znásilňování a rvaček už nechce účastnit. Jeho pobyt doma je smutný, což nejlépe ilustruje bratrova svatba, jedna z nejmizernějších a nejdusnějších událostí, jaké si lze představit. Zdá se, že Tano je jediný člověk, který má vůli vzít osud do vlastních rukou a navždy ho změnit. – Největší uznání si na filmových festivalech získaly herecké výkony protagonistů (Goya 2006 za Nejlepší herecký debut pro Jesúse Carrozu; Stříbrná mušle pro nejlepšího herce na MFF San Sebastián 2005 pro Juana Josého Ballestu (Tano)). (oficiálny text distribútora)

p6qwre

Banální příběh o víkendu, který si mladý hrdina s propustkou z pasťáku hodlá co nejvíce užít. Zároveň ale zjišťuje, že život už není tak bezstarostný jak býval. Nijak zvlášť mne to nezaujalo, snaha o hlubší sdělení podle mne vyšla naprázdno. ()

• Největší uznání si na filmových festivalech získaly herecké výkony protagonistů - Goya 2006 za Nejlepší herecký debut pro Jesúse Carrozu; Stříbrná mušle pro nejlepšího herce na MFF San Sebastián 2005 pro Juana Josého Ballestu. (Werisek144)