Krádež diamantov

• Česko Brilantní plán (viac)

Laura Quinnová je americká manažérka firmy London Diamond Corporation, ktorá je v šesťdesiatych rokoch minulého storočia jednou z mála žien v takom vysokom postavení. Spriatelí sa s upratovačom Hobbsom, ktorý má čoskoro odísť do penzie a rád by si prilepšil k penzii. Spoločne vymyslia rafinovaný plán na krádež niekoľkých drahocenných diamantov, čím uvedú do chodu sled pozoruhodných udalostí, ktoré rozvíria stojaté vody celej Európy. (oficiálny text distribútora)

xavierr13

Režisér Michael Radford natočil premyslený kriminálni thriller o lúpeži diamantov, zasadený do Londýna šesdesiatých rokov 20 storočia. Demi Moore ztvárnila americkú manažérku firmy London Diamond Corporation. Tá sa spriatelí s upratovačom (Michael Caine), ktorý zanedlho odchádza do dôchodku a chce si obstarat trošičku štedrejšú penziu. Spoločně vymyslia plán na krádež niekoľko drahocenných diamantov, a uvedú tak do pohybu zvrat pozoruhodných udaľostí, ktoré v tomto rýchlom vyprávanom, štýlovom filme rozvíri stáce vody celej Európy. ()

sepp

Tento film jsem do dnešního dne neznal a byl jsem vskutku mimořádně příjemně překvapen. Od půlky se příběh odehrává pro mě překvapivým způsobem a ač rozuzlení bylo trochu, jak to říct bez spoilerování... asi triviální... tak celkově odcházím s velmi dobrým prožitkem. a navíc Demi Moore zde byla stále neskutečně sexy :) Takže můžu jen doporučit. ()

Sarkastic

„Žijete nebezpečně, slečno Quinn?“ - „Bezohledně, Henry, bezohledně.“ Laura Quinn se snaží dosáhnout povýšení, vždy ji ale někdo přeskočí. Pak se ovšem dozví, že s ní chtějí nepěkně vyjeb…ehm, že už s ní tak úplně nepočítají. A když ji do toho osloví uklízeč se zdánlivě bláznivým návrhem, začne nad ním postupně uvažovat…Bavilo mě to. Dýchalo z toho staromilské, distingované, a přesto poutavé krimi (kombinace uhlazeného stylu s napětím). Možná začátek mohl být trochu prostříhaný, ale ve chvíli, kdy začne interakce dvojky Caine-Moore (zvláště představitel uklízeče tu byl naprosto přesný), film dostane šťávu. Divákovi je sice jasné, kdo je tím slabším článkem (nemluvě o dobrovolném nabídnutí svých služeb hlavnímu vyšetřovateli), přesto děj není úplně předvídatelný. Jen mě trošku zklamala trhlina brilantního plánu (až příliš nevyzpytatelný lidský element). Jinak spokojenost, dám solidní 4*. „Znáte to staré rčení, že zlo nelze odčinit zlem? Je to nesmysl. Když chcete něco napravit, musíte nejdřív udělat něco stejně zlého.“ ()

Maq

Příběh je to vtipný, netypický, zajímavý, zábavný. Pravda, pár hodin po shlédnutí shakespearovské adaptace téhož režiséra člověk nevyhnutelně dojde k závěru, že u tohoto filmu žádný génius přítomen nebyl. Jen skupina nadaných, chytrých a šikovných lidí. Což je vlastně už taky dost vysoké uznání. --- Postřehl jsem kritiku komentátora Subjektiv. Ano, má pravdu, to všechno tam je, ale v míře zcela snesitelné. Jakoukoli marx-feminskou agitaci bych vztekle setřel. ()

VanTom

Důvtipný scénář nechává diváka - společně se spolukomplickou - napínat mozkové závity, jak vlastně ambiciózní loupež proběhla a v čem spočíval onen brilantní plán - protože když už se zdá, že je (v polovině) hotovo, teprve se rozjíždí. Jenže nejvíc zaváhá v odhalovacím závěru, kdy vykoukne na světlo pár procedurálních děr a především ty skryté motivy za ním nevyzní tak úderně, jak by si autoři přáli. Demi Moore se v elegantní roli ukazuje ve velmi přívětivém světle. Slabší 4* [původně za 3*]. ()