New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel.

Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana. (oficiálny text distribútora)

Larrysbride

Na Chapter 27 jsem se těšila jak malé dítě! Jednak kvůli Jaredu Letovi, který je dle mého výborný herec, a pak kvůli tématu, které mělo býti zpracováno již dříve. Mé nadšení trochu opadlo, když jsem se dozvěděla, že v tomto dramatu má hrát Lindsay Lohan. A opadlo právem... Celou dobu jsem čekala, kdy se začne konečně něco dít... Čekala jsem tak nějak marně, jelikož zmíněné "něco" přijde pět minut před koncem... Pro budoucí psychology možná zajímavá sonda do myšlenek Chapmanovy choré duše, ovšem mne naprosto nenadchnul... A je to velká škoda ()

#47

Pro mě osobně velmi obtížně ohodnotitelný film, pro toho kdo se o Lennona zajímá nebo zajímal neřekne nic nového, ale to samozřejmě nelze vytýkat. Po filmové stránce jsou to kvalitně zpracované a dokumentárním způsobem líčené poslední dny vraha, včetně jeho promluv sama k sobě, které jsou vesměs i reálné, ale přesto se ptám proč tento film musel vzniknout...sám Chapman má pravděpodobně radost, že se o něm natočil film a tato one-man show Jareda Leto jakoby se snažila jakýmsi způsobem vysvětlit či možná dokonce ospravedlnit naprosto zbabělý a neomluvitelný čin jako je úkladná vražda nevinného bezbranného člověka, který má doma pětiletého syna. Samotné sledování filmu je alespoň u mě utrpením, protože "hlavního hrdinu" po celou dobu upřímně nenávidím a v posledních minutách nemyslím na nic jiného, než aby si to Chapman přeci jen nakonec rozmyslel, hodil tu pistoli do popelnice a šel si radši ukájet svoje vášně někam na kozí farmu...bohužel změny historie jsou možné jen ve sci-fi a my tak jen přemýšlíme jestli tahle kreatrura má mít právo na život. ()

Boss321

Pro fanoušky Johnna Lennona film, který neodhalý nic nového, ale pouze rekonstrujuje poslední tři dny Marka Chapmana a poukazuje na jeho fanatismus k Johnnovi, ale zároveň i nenávist k němu. V podstatě se dá říct, že se jedná o oneman show Jerada Leta, který musel pro roli přibrat nemálo kilogramů. Vedlejších postav ve filmu moc není, kromě vrátného, fotografa a Johnovi fanynky, kterou ztvárnila Lindsay Lohan..... ()

hellstruck

Film mapující myšlenkové pochody vraha Johnna Lennona těsně před samotným aktem. Je to škoda, ale opravdu je to tak rozvláčné a nudné, že dá zabrat, než to člověk vůbec dokouká. Pravděpodobně by bylo lepší udělat film, který by se na to díval z obou úhlů pohledu a ukazoval před vraždou nejen Chapmana, ale i samotného Lennona. Takhle jsem se musela opravdu přemáhat, abych vydržela ten proud jeho myšlenek. Každopádně kdybych mohla, samotnému Jaredovi bych dala sto procent, vedl si výborně. ()

Vampireman

Pro dvě věci na tento film jen tak nezapomenu. První je úžasný a reálně prostorově výraznější Jared Leto, který jakoby skutečně BYL Mark Chapman. Z jeho filmografie mě byl nejpříjemnější právě tady. No a zadruhé mě zaujala režijní stránka věci, která si sice (a bohužel) nevybrala tu nejsprávnější formu, spousta věcí tam byla malých a slabých, ale atmosféra snímku byla velká a od scény, kdy se Chapman hádá s fotografem o svém původu, se ve mě kumulovalo napětí, jaké bych od tohoto snímku nečekal. ()

• Kniha "Kdo chytá v žitě", kterou měl u sebe Lennonův vrah, byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 neúspěšný atentát na Ronalda Reagana. (Bauer)
  • Ve skutečnosti těsně před tím, než Chapman zastřelil Lennona, neřekl mu vůbec nic, což později Chapman před soudem potvrdil. (Drtic)
  • Kniha "Kdo chytá v žitě", kterou se vrah Johna Lennona inspiroval, má 26 kapitol. Film se v originále jmenuje Chapter 27 (27. kapitola). (a.kopecka)