Její vize jsou horší než vaše nejstrašnější noční můry. Hororový snímek plný bizarních obrazů s překvapujícím vyústěním. Krásná a úspěšná Danika chce být dobrá matka. Je to šťastná žena, která má úžasnou rodinu. O své děti, holčičku Lauren, co chodí do šesté třídy, a její bratry Kurta a Briana, se ale pořád přehnaně obává a stará se o ně. Dětem to už někdy leze krkem a jejich dříve dobrý vztah se začne měnit. Danika zjišťuje, že její milované děti se o sebe postupem času dokážou postarat sami a její péči už k životu nepotřebují. Poslední dobou navíc trpí děsivými halucinacemi, vidí věci, které se prostě nemůžou stát. Vidí kolem sebe mrtvé lidi, má příšerné sny o smrti svých dětí a i ostatních lidí. Pomalu nerozeznává realitu od fikce a snu a její stav se velmi zhoršuje. Neví, co má dělat, a tak začne chodit k psycholožce, ta se jí snaží pomoci, dává jí různé léky, ale jí nic nepomáhá a spíš se to jen horší. Nemoc jde tak daleko, že jakmile vidí v televizi nějakou reportáž o únosech nebo dopravních nehodách, propadá panice ze strachu o životy svých dětí. Doslova paranoidní jsou pak halucinace, ve kterých nalezne lidskou hlavu v tašce s potravinami, nebo představy, že jejího syna chce spolužačka nakazit nemocí AIDS. Vůbec nechápe, co se to s ní děje. V manželství byla dosud spokojená, její muž ji miluje, avšak poslední dobou má o ni strach. Její doposud pěkný život se najednou začíná nenávratně rozpadat... (oficiálny text distribútora)

Teardown

Takový pěkný dramatický příběh starostlivé maminy, co vidí zlo a potencionálního nepřítele v poštákovi nebo třeba i v přítelkyni svého syna. Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí. Marisa Tomei je moc hezká čubička a tady jestě k tomu všemu potvrzuje, že před kamerou není jen tak někdo. U mě spokojenost. 3,5* ()

SOLOM.

Psychologické thrillery hraničící s duchařinou mám rád, ale tenhle kousek byl místy až na samé hranici mého chápání. Sama zápletka sice moc originality nepobrala, ale ze začátku mě film docela zaujal. Možná to bylo tím, že se mi líbila hlavní hrdinka, kterou znám z několika filmů, možná to bylo velice podivnou atmosférou, která zde povětšinu filmu panovala, ale film má spoustu hluchých a především nudných míst, které mě už tak nenadchli. Možná to bylo zapříčiněno nevelkou zkušeností režiséra, nebo mi film prostě v danou chvíli zrovna nesedl, ale tenhle kousek pro mne nebyl ničím jiným, než průměrnou podívanou, kterou si jen tak znovu nepustím. 5/10 ()

drankeryth

Och nie, toto by mal byt dobry, napinavy thriller? Ani omylom, bolo to docela nudne a absolutne sa tam skoro nic nedialo. Ja neviem, ja som tomu nemohol vobec prist na chut. Uplne odflaknuty film, ktory ani nemusel vobec vzniknut. Film vhodny na popoludnajsie sledovanie v telke pre kazdeho, ktory si s radostou aj pozru neatraktivne filmy, ktorych je v telke neurekom. Obal dvd je z toho asi najlepsi, ale strieborna placka toho moc neukryva, aby vas tento film posadil na zadok. Ziadna scena ma skoro vobec neoslovila, aby som bol z toho deja prekvapeny, ako sa to vyvija dalej. ()

EdaS

Velmi dobře natočené drama s přesvědčivou Marisou Tomei v hlavní roli matky, úzkostlivě strachující se o svou rodinu a pronásledované hrůznými vizemi. Škoda jen závěrečné pointy, která dá vzpomenout na leckterý známější film a v současné době už nemůže překvapit. Ale i tak jde pořád o nadprůměrně působivý a napínavý zážitek. ()

lennyd

I když se navenek tváří jako spokojená rodina, uvnitř to trochu skřípe. To si uvědomuje i Danika (Marisa Tomei). S dětmi začíná mlátit puberta, manželovi nemůže zapomenout jeho dávnou nevěru, a navíc poslední dobou má podivné halucinace a začíná vídávat mrtvé lidi. Může pomoci návštěva psychiatra, nebo všechny ty vidiny něco znamenají ? ... I přesto, že film má pouhých 80 minut, tak jsem se v něm už od počátku ztrácel (což už je úděl takto postavených filmů, pokud je režisér nedrží pevně v rukou). Sice se dalo tušit, v čem bude ta závratná pointa spočívat, ale stejně mne závěr docela překvapil (schválně neříkám potěšil, jen překvapil). Když bych měl na filmu najít něco pozitivního, tak snad jen výkon Marisy Tomei, jakožto jedné z mých nejoblíbenějších hereček... ()

• Natáčelo se v Baltimoru (Maryland, USA) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (GASTON73)