Letecké katastrofy - Season 13 (2013) (séria)

Nebeský Titanic (S13E10)

(epizóda)
  • Kanada Titanic in the Sky (viac)

4. listopadu 2010. Největším dopravním letounem současnosti, Airbusem A380, otřásla v polovině cesty z Londýna do Sydney, dlouhé 22 hodin, silná exploze a na monitorech pilotů se objevily desítky chybových hlášení. Pouhé čtyři minuty po vzletu ze Singapuru, kde absolvovali mezipřistání a dočerpali palivo, byli piloti letu společnosti Qantas vystaveni nečekané těžké zkoušce. Zničehonic vysadil jeden ze čtyř motorů a monitory hlásily záplavu závad. Bylo nutné snížit příď letounu a stabilizovat výšku a zároveň zažádat řídící letového provozu o okamžité vyklizení prostoru a možnost přistání. Navíc teplota uvnitř poškozeného motoru nebezpečně stoupla. Hrozilo nebezpečí, že způsobí katastrofální požár, což v minulosti již několikrát vedlo ke smrti stovek lidí. Nyní se v ohrožení ocitlo 440 pasažérů. (Česká televize)

Sa.sa

55minut odstraňoval chybové hlášení :))) lol po 3 hodinách na zemi mohli ven... Fakt to muselo být veselé jen tak sedět v letadle a čekat a čekat.. ;) Tak nakonec byla chyba v olejové trubce, která byla z jedné strany tenká jen 0,35mm (jako 3 listy papíru) to je teda masakr, taková neschopnost pro letadlo za 400 milionů dolarů :(( Neuvěřitelné...!!! Ať žije firma co to vyrábí a i kontrola kvality... Nakonec se našla ve více motorech :((( ()