Kamyu nante shiranai

• Japonsko カミュなんて知らない (viac)
všetky plagáty

Filmový štáb vysokoškolských studentů má posledních pět dní na přípravu před začátkem natáčení školního filmu na motivy reálného případu vraždy. Následující dny zamíchají vztahy uvnitř štábu a odhalí mnoho osobních tajemství a skrytých citů. Režijní veterán Micuo Janagimači využívá formát filmu ve filmu coby slupku pro komplexně sebereflexivní dílo, které skrze několik vrstev „reality“ a důmyslně podané odkazy na velká díla filmové historie ukazuje vlastní porozumění možnostem filmu. Snímku se podařilo do soudržného celku spojit příběh o natáčení filmu, portrét postav filmu a hrdiny filmu ve filmu společně s hrou filmových odkazů. (Febiofest 2007) (oficiálny text distribútora)

Ceres

Velmi dobrý snímek, který pojednává o natáčení filmu studenty, ve kterém je spousta zmínek a narážek na věci týkající se filmu, ve kterých se znalci filmu budou vyloženě rochnit. Zpočátku jsem vůbec nevěděl o co jde, i když první scéna, která jde velmi dlouho bez střihu, kde skupina hlavních postav probírala věci kolem filmu, dávala napovídat, o čem by to mohlo celé být. S přibývající stopáží jsem stále více a více si film začal užívat, no a závěrečné titulky už jsou jen skvělým završením tohoto výborného filmu. 85 % ()

Rudovous

Ano opravdu Americka Noc po japonsku. Ovsem tech odkazu na francouzskou novou vlnu je tam o mnoho vice. Nastesti jsou tvurci dost originalni sami o sobe. Coz se napriklad skvele ukaze v samotnem zaveru, jez donutil pocetnou skupinu nechapavcu (ostentativne pokrucujicich hlavou) opustit sal kina jezte pred tytulky. Hanba jim ! Pravda je ze Yanagimachi si hraje se zapletkou, snad vic nez Truffaut. Zajimava humorna hricka! ()

EdaS

Japonská osobitá variace na Americkou noc. Snímek o lásce k filmu a propojení reality a filmové fikce. Při dalších případných zhlédnutích očekávám objevení dalších narážek a referencí, kterými je film doslova prošpikovaný. Cinefilové budou nejspíš příst blahem. ()

Tyckin

Tak trochu tápu a vlastně ani nevím, o čem to mělo být a co chtěl režisér divákovi sdělit. V celém snímku jsem si nenašel prakticky nic co by vybočovalo a nějak chytlo, jen tak to proteklo kolem mne bez většího zaujetí. Anglické titule mi kapánek komplikovaly sledování (české nejsou), ale to nebyl hlavní kámen úrazu, zkrátka mi tento styl příběhu nesedl a nezapůsobil. Pochopení jsem našel akorát v panu profesorovi - ano, Kuroki Meisa je neodolatelná dívka a pohled na ni se těžko rozdýchává :-) ()

dezorz

Jeden z najlepsich filmov poslednej doby. Mitsuo Yanagimachi je indie veteran, po 10 rokoch sa vracia na filmove platna postmodernou a pritom stale klasickou detektivnou komediou so studentskeho prostredia, film o natacani filmu, na prvy pohlad popletny, na druhy iba prijemne a zaujimavo komplikovany. ()