Diamantoví psi

• Česko Diamantoví psi (viac)
všetky plagáty

Skupina lovců pokladů se vydává za dlouho ztraceným pokladem - buddhistickým diamantovým artefaktem nesmírné ceny, který je prý ukryt v mongolských horách. Hledači si jako průvodce najmou dobrodruha, bývalého vojáka americké armády, Ronsona. Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život… (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý dostane ponuku sprevádzať jednu expedíciu pri hľadaní vzácneho artefaktu a kvôli nedostatku peňazí to prijme. Ale o artefakt stojí aj skupina zločincov, ktorí sa nezastavia pred ničím. Spracovanie nie je najhoršie, úvod s nelegálnymi zápasmi vyzerá dobre, nasledujúca časť s cestovaním pôsobí ako z nejakého lacného cestopisu, ale dá sa to pozerať a druhá polovica je už prakticky neustála akcia. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom dobrá. Nájde sa tu pár súbojov, ktoré sú celkom dobre natočené a pôsobia pomerne tvrdo, čo vždy poteší, prestrelky sú až na niektoré výnimky uveriteľné a občas poteší aj nejaká likvidácia nožom alebo zlomenina. Najviac sa mi páči nočná likvidácia štyroch vojakov. Z hereckého obsadenia zaujme Dolph Lundgren, ktorý tu je v dobrej forme, slušný hlavný záporák a príjemné ženské postavy. Inak väčšina vedľajších postáv je úplne nezaujímavých. Réžia a technická stránka pôsobia až príliš nízkorozpočtovo, ale film sa to snaží maskovať hlavne zvoleným prostredím, kde sa dá využiť taký syrovejší vizuál a až na niektoré úvodné scény mu to celkom ide. Nie je to síce nejaký výnimočný film, ktorý by si zaslúžil výraznejšiu pochvalu, ale fanúšika Lundgrena poteší a za posledné obdobie je tu rozhodne jeden z jeho lepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 71%. ()

Acrobat odpad!

Život zmení jedine tak mrzutému divákovi, ktorý keď sa cez nesmiernu nudu a toporné súboje prekuše nezmyselným dejom, môže si udeliť medailu trpezlivosti, odvahy a úcty. Široká kameninová púšť je dejiskom trápnej cesty za pokladom (?), ktorý pri tej výprave 4 ludi aj s komparzom nespraví nič. Diamantoví psi vôbec nekušú ani nebrechajú. Čušia kdesi v kúte a čakajú kým im podhodíte klobásu. (Videné 16.10.2020, Filmbox archív) ()

Testament odpad!

Záznam z telefonu, kdy z hospody volá Dolph manažerovi, mluví Dolph:"Tak sem dotočil novej film, Diamantový čokly...Jestli jsou tam souboje? To si piš, hned na začátku se tam parádně rvu, ale muselo to bejt prostříhaný, aby nebylo poznat, že už mi to tak nejde. A radši sem si vybral takovýho sádelnatýho dědka jako protivníka, abych měl taky nějakou šanci. No a pak se vydáváme na takovou pouť a je tam hodně střílení. Chtěl jsem udělat jako dobrodružnej film, aby to chytlo víc lidí, ale točili jsme to zase na východě, aby nás to vyšlo levně, to je jasný. Co? Cože? Já už ti blbě rozumim, je tu rámus a já potřebuju zase nějakou škváru, abych měl na pivo. Neboj, ty lidi to koupěj, hlavně, že tam hraju já, no ne? Tak čau a za půl roku bude další film. Už mám scénář-mafián mi zabije manželku i s dítětem a.......Počkej, to už fakt někdo natočil? Tak mám v záloze ten, jak se mariňák vrací z války a....." pak už se bohužel signál ztrácí. ()

Maty85

Velice primitivní, avšak realisticky provedený snímek z oblasti Mongolska, což se také velmi cenní. Žádný přehnaný akční scény a nic takového, prostě klídek a plno mrtvol kolem. Klidně bych i přidal na hodnocení za výbornýho Lundgrena, bez něhož by asi film neměl vůbec žádnou cenu, ale na druhou stranu jde občas vidět, že už víceméně mele z posledního a pohybuje se spíš jako nějaký důchodce na přechodu pro chodce. O dost víc se mi líbila od Lundgrena "Krvavá pomsta" z téhož roku. A poslední věta z obsahu o filmu zde uvedenou "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život…" bych změnil na "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava bude jejich poslední" ()

Flipnic

Mě osobně se film docela líbil. Není to sice kdo ví co, to je jasný, ale bavil jsem se. Přestřelky, sestříhaný bitky, Lundgren vypadá jak nějaký monstrum a nikdo proti němu nemá žádnou šanci. Prostředí, kde se film natáčel, je tradičně ubohé, prostě se šetřilo, kde se dalo. Jinak ale přestřelky dobře natočený, pořád se tak něco děje, takovej akční dobrodružnej film. Na konci jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Ta jedna hvězda je zde za Lendgrena, starej obrovskej vysušenej ranař, ze kterýho jde strach už od pohledu ... ()

• Do čínských kin se film dostal až v roce 2009. (Cheeker)
  • Pôvodný režisér Shimon Dotan bol počas natáčania vyhodený a nahradený Dolphom Lundgrenom. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo v Mongolsku od září do listopadu roku 2006. (Terva)