Americká komedie režiséra Seana McGinleyho, jež se odehrává v prostředí kabaretu, láká především nabídkou velkých hereckých jmen, k nimž patří Tom Hanks, jeho syn Colin a John Malkovich v titulní roli Bucka Howarda. Stárnoucí muž, který býval celebritou mezi iluzionisty a dokázal zhypnotizovat místnost plnou lidí, se zatím marně snaží vzkřísit svoji pohasínající kariéru. Dostane však nový nápad a hodlá do svého comebacku zapojit mladého Troye Gablea (Colin Hanks), který se stane jeho asistentem. Otec mladíka (hraje ho Colinův skutečný otec Tom Hanks) si nicméně myslí, že synek stále studuje práva. Následuje kolotoč plný „kouzel", nevšedních a vtipných situací, v nichž svou roli sehraje i půvabná Valerie, která se netají tím, že ji Troy přitahuje. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Příběh o upadajícím iluzionistovy který se snaží svoji kariéru opět vyzdvihnout do podvědomí široké veřejnosti je inspirován skutečným příběhem pro nás neznámém umělci říkajícím se 'Úžasný Kreskin'. John Malkovic ho pojal vskutku až šíleným dojmem o podivném podivínovy jdoucím za svou kariérou stůj co stůj. Show business je zachycený zcela reálně, takže máme možnost sledovat onu nejednoduchost a dřinu se někde prosadit a stát se vyhledáváním. O komedii či drama však nijak nejde. Vše je v peripetii poklidnosti a omšelé reálnosti běžného života. Nějaká filmová pecka to však nijak není, takže mnohý po jeho shlédnutí zřejmě zapomene. ()

Fiftis

Film The Great Buck Howard láka predovšetkým ponukou veľkých hereckých mien ako napríklad - Colin Hanks, Tom Hanks, John Malkovich a veľa ďalších. Dej je zasiahnutý do kabaretných predstavení, kde sa Buck Howard (John Malkovich) márne snaží zachrániť svoju zhasínajúcu kariéru iluzionistu. Dostal však nový nápad a chce zapojiť do svojej hry mladého chlapca. Následný kolotoč plný "kúziel" a nevšedných, snáď aj vtipných situácií okorení, že chlapcov otec (Tom Hanks) je silne proti synovu novému záujmu. Priemerný pohľad do zákulisia amerického obchodu s umením, z pohľadu televíznych show. Snímok ja napriek hviezdnemu obsadeniu len obyčajnou a nevýraznou prehliadkou a zapadne medzi ostatnými priemernými snímkami. ()

D.Moore

Nenáročná komedie, která není příliš vtipná, ale pobavila. John Malkovich je bezvadně záhadný (jeho třesení rukou budu asi používat - na superpronikavý pohled si totiž netroufnu), Colin Hanks je divně mdlý, Emily Blunt hezká, Steve Zahn nevyužitý a Tom Hanks se vlastně jen mihne, stejně jako spousta dalších šoubyznysňáckých hvězd a hvězdiček. Scénář mohl být méně předvídatelný a méně ve stylu Na pokraji slávy, ale co. Čisté tři hvězdy. Fanouškům J. M. nelze Bucka Howarda nedoporučit. "Jerry Springer měl vážnou nehodu, a všichni to jeli natočit." - "Kdože?" ()

Radiq

Tak film nic moc, ale má u mě jedno velký plus. Je to totiž prvni film, na kterej sem se dival s mou novou láskou Sylvinkou, takže navždy zůstane v mém sice infarktním, ale momentálně zamilovaném srdci. Jinak mi z něho zůstaly v hlavě hlavně tři věci: já tohle město miluju, třesení rukou a ty jeho klavírní vystoupení. Ale když k tomu připočtete Malkoviche jako vlasatýho ujetýho mága, teda mentalistu, se sklony k různejm excesům a všemožnejm ujetostem, tak ten vám zůstane trčet pořád (v hlavě). Pro někoho možná film blbej, pro mě však spíš přítulnej, mazlivej a pusoidní. A Colin Hanks dost nudař... ()

misterz

Úplne priemerná komédia, ktorá zaujme predovšetkým skvelým Johnom Malkovichom, ktorého tu je doslova plný film. Pokiaľ vám ako značka záruky stačí jeho meno, tak určite neoľutujete. Ja mám tiež rád tohto herca, takže zbytočne moc nefrflem. Ale pravdou je, že tých zaujímavejších situácií a humoru tu mohlo byť viac. Inak Tom Hanks tu tak dohromady hrá najviac 10-15 minút. Pravdepodobne tu funguje len ako ďalšia značka, ktorá má nalákať divákov. Priemer. 60/100 ()

• Inspirací pro postavu Bucka Howarda (John Malkovich) byl skutečný kouzelník, mentalista a jasnovidec The Amazing Kreskin (Úžasný Kreskin), vlastním jménem George Joseph Kresge mladší. Tento kouzelník skutečně prováděl trik s uschováním svého honoráře u publika s tím, že pokud jej nenajde, nemám na něj nárok. Během své kariéry ho však vždycky našel. (alonsanfan)