Americká komedie režiséra Seana McGinleyho, jež se odehrává v prostředí kabaretu, láká především nabídkou velkých hereckých jmen, k nimž patří Tom Hanks, jeho syn Colin a John Malkovich v titulní roli Bucka Howarda. Stárnoucí muž, který býval celebritou mezi iluzionisty a dokázal zhypnotizovat místnost plnou lidí, se zatím marně snaží vzkřísit svoji pohasínající kariéru. Dostane však nový nápad a hodlá do svého comebacku zapojit mladého Troye Gablea (Colin Hanks), který se stane jeho asistentem. Otec mladíka (hraje ho Colinův skutečný otec Tom Hanks) si nicméně myslí, že synek stále studuje práva. Následuje kolotoč plný „kouzel", nevšedních a vtipných situací, v nichž svou roli sehraje i půvabná Valerie, která se netají tím, že ji Troy přitahuje. (oficiálny text distribútora)

Olík

Mladík Troy (C.Hanks) opustí studium práv aby se stal asistentem bývalé hvězdy televizních obrazovek nerudného iluzionisty Bucka Howarda (J.Malkovich) a pomohl mu oprášil jeho zašlou slávu. Asi zatím nejlepší role pro Oscarového synka Colina Hankse - spojení s vynikajícím Malkovichem šlape jako hodinky vhodně doplňováno dalšími postavami (Zahn, Blunt). Jenom jedno upozornění pro ty kdo se těší na rodinné spojení Hanksů na filmovém plátně – role Toma Hankse je téměř mikroskopická. ()

angel74

Tahle lehce satirická komedie láká diváky především svým hvězdným obsazením a dá se říct, že se Seanovi McGinlymu na jeho poměry docela povedla. Velkou měrou k tomu přispěl John Malkovich, který se s využitím svého osobního šarmu doslova vtělil do titulní role druhořadého iluzionisty Bucka Howarda. Tentokrát se mi kupodivu líbil i Colin Hanks, jenž zde ztvárnil jeho nového nezkušeného asistenta. (65%) ()

Malarkey

John Malkovich je opět divnej, až šílenej. Tom Hanks se krapet straní, protože jeho syn Colin Hanks dostává prostor a Emily Blunt je opět nádherná, i když je jí tu hrozně málo. Ve výsledku je to ale naprosto nijaká a nevýrazná rádoby komedie, kde se nic neděje, ničemu jsem se nesmál, nikdo mě nezaujel a celý ten příběh pro mě neměl žádný smysl. Snad jenom ukázal syna Toma Hanksa, jenže v tomhle případě to bylo k ničemu, pač tam neukázal skoro nic. ()

Juto

Tento film je o mladom mužovi, ktorý opustil právnickú fakultu, aby sa stal spisovateľom, ale po pri tom pomáha vyhasnutemu mentalistovi znova naštartovať kariéru. Film má netradičný začiatok s farebnými titulka. Je to zábavný spôsob, ako začať film, no zvyšok filmu má úplne iný tón. Titulná postava Bucka Howarda je nepríjemný a zlý chlapík. Ale popri tom núti divákov súcitiť s jeho nešťastím a je mi ľúto. 5,5/10 ()

tom88

Nie tak vtipná komédia, ale Malkovicha mám moc rád, tak preto som rád za tento príspevok do sveta filmu. Colin Hanks mi príliš nesedel a Tom Hnks si tu zahral až príliš málo. Pobavil ma celkom Steve Zahn a jeho pripečený face s celým charakterom. Inak je to priemerný filmík na jedno pozretie. Howardova show mi ale vôbec nepripadala pútavá a slávu, ktorú si vydobyl ja tak úplne nechápem. Nie je to film na zahodenie. 60% ()

• Inspirací pro postavu Bucka Howarda (John Malkovich) byl skutečný kouzelník, mentalista a jasnovidec The Amazing Kreskin (Úžasný Kreskin), vlastním jménem George Joseph Kresge mladší. Tento kouzelník skutečně prováděl trik s uschováním svého honoráře u publika s tím, že pokud jej nenajde, nemám na něj nárok. Během své kariéry ho však vždycky našel. (alonsanfan)