Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje. A zatímco dívčin dosavadní perfektní život se rozpadá, Pumpkin ji naučí, že to, co se zdá dokonalé, ve skutečnosti dokonalé být nemusí. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Alga Omega Pí(čovina) . . . Svatá prostoto! Co je tohle za >retardovaný< film? Něco tak imbecilně laciného snad ani z tuzemských pisskulturně říčných proudů nevytryskne. Stupidně přehrávající herecké kreace hrdinů hlavních i vedlejších, pokryté patetickou hudbou, mající za účel asi zakrýt celé to ukoptěné NIC... :-( . . . A ten finiš!!! :-o - Vytrerndovaný chlapec Kent coby jasný záporák padá s ve vzduchu(!) vybuchujícím a hořícím autem ze skály, aby záhy promlouval z lůžka ve špitále a poté jakože - s p r a v e d l i v ě - skončil na vozejku a jím ubližovaný klaďák retard Pumpkin mu donese kytičky a poté poplácají se po ramenou a...(!!!) ...nemá smysl dál už ani popel... 8--/ . . . Chvílemi jsem měl až pocit, že si pánové Abrams s Broderem tak trochu dělají prdel, ale bohužel tomu tak asi fakt nebylo. Lze tedy upřimě doufat, že touto pseudohumanistickou křečí oba >umělci< v branži (viz filmografie) skončli. I u >nezávislého< filmu, vyrobeného (možná) s dobrými úmysly není d.m.s.n. místo pro sračkaře a jejich výpotky. - - - P.S. Tak jsem se po dvou dnech od zhlédnutí kouknul na zde přibyvší komentáře a fakt mě to nutí zamyslet se, proč si někteří jedinci tolik snaží vsugerovat, že šlo o parodii a poté tuto tezi i ventilovat bez nějakého relevantního doložení i ostatním. No, snad tomu nakonec i věří... Já tedy subjektivně sebe sama považuju ve svém věku za už trošku ostříleného diváka a s čistým svědomím říkám: "PRAVÁ BLONDÝNA" JE SKVĚLOU PARODIÍ - či spíše satirou na provařená americká témata (tam to zase kupodivu pochopil málokdo (?) ;-), tento film však je bohužel jen citově podbízivou a co se týče invence tvůrců lacině vyžvejkanou nepovedenou srajdou. Tu jednu hvězdičku jsem dal opravdu jen s obrovským sebezapřením, snad jen za ten (jak chci sám věřit!) původně v principu dobře myšlený námět... - - - - - (Poprvé viděno 23.7.2008 na ČT2, komentář zde jako desátý - 23.7.2008, P.S. přidáno 25.7.2008) ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +naprosto skvělá a odzborující Chrisitina Ricci, jímavá hudba, dojemné scény, neuvěřitelný romantický příběh -ze začátku se to tváří jako komedie a film vybočuje jen z mírného nadpůměru/// Pumpkin ze mě vyždímal tolik emocí jako se doposud žádnému filmu nepodařilo. A to se ze začátku rozjíždí střídmě, nehraje si na nějaké vážné drama s spíše nás jen pomaloučku, polehoučku dostává do příběhu. Vztah hlavní dvojice je nečekaný, ale musím přiznat, že jsem jim to věřil. Úplně jsem cítil, že něco mezi nimi je a v tomto směru oba herci zahráli excelentně. Hlavní hrdince jsem fandil, byla mi sympatická, i proto, že si vybrala tu složitější cestu. Tohle je film plný emocí./// Celkem 82%/// ()

Abiosis

*DVOJICA VS. SVET* Určite je ťažké k filmu zaujať jednoznačné stanovisko, pretože netuším, čo som to vlastne videl. Ak to bola sofistikovanejšia paródia na tínedžerské filmy (tento názor zaznel v mnohých komentároch), pôsobilo by to veľmi trápne, a preto si radšej film interpretujem po svojom. A ako zisťujem, k identickej interpretácii som sa nedopracoval len ja, ale celá skupina ľudí (stačí sa pohrabať v diskusnom fóre k filmu na IMDb). Mnohé vo filme sa zdá byť zveličené, stereotypné a klišovité, ale to, čo sa začne diať v druhej polovici filmu, je ako jazda pod vplyvom drog - rútite sa cez "neskutočnosť", kde prehnané správanie postáv a neuveriteľnosť situácií tu nadobúda takmer rozmery paródie, rozprávky a tej najtvrdšej formy romantického príbehu. Presne táto druhá polovica filmu je predmetom diskusií, možného nepochopenia a výsledného nízkeho hodnotenia. Ale ak som aj film náhodou pochopil správne, vnímam ho ako príliš silný úlet na to, aby som ho dokázal dostatočne oceniť. Verdikt v 1 vete: Nezvyčajný film o nezvyčajnom páre, s niekoľkými situáciami nabádajúcimi k viacerým interpretáciám. 14.02.11 ()

A_FISH

Kam se poděly tyhle.... jo nic, tohle už je zase jiná pohádka. Mno, vypadá to, že pánové Broder a Abrams mají buď značně zvrácený smysl pro humor nebo jsou sami retardi. ...mami, zjistila jsem, že život není tak jednoduchý jak jsem myslela :´( ... ale je, to víš, že je. Protože věřím, že to "chláma" byla, dávám za bradavky Christiny Ricci lepší 3 hvězdy. Teď ale vážně... retardi samozřejmě na obrazovky nepatří! ... ale ty bradavky.... ! ()

eraserhead666

Přesně, jak napsali Paldini a Jossie. Pokud je to parodie, je to v pořádku a hodnocení leze hodně nahoru. Pokud je to však bráno vážně, je to špatně a hodnocení strmě klesá dolů. Existuje pár filmů, z nichž, respektive z jejích obsahu, či z toho, jak jsou podány, se mi dělá fyzicky i psychicky nevolno (patří k nim např. Americká krása). U tohohle filmu se mi chtělo zvracet nepřetržitě již prvních osm minut. A každou další minutu to nebylo o nic lepší. Aneb svým způsobem hodně nechutný film o tom, když normální lidé jsou mnohem větší dementi než lidé, jež jsou za dementy obvykle považováni. Jako poměrně pozitivně cynické parodii tomu klidně dám 4*, jako vážně se beroucímu filmu tak 1,5* (a to ještě hodně jen za Christinu Ricci a mou oblíbenkyni Dominique Swain, kvůli které jsem se na film koukal). Pevně doufám v první možnost, přesto se radši budu držet při zemi. ()