Zachránené siroty

• Česko Útěk z Huang Shi (viac)

Strhující příběh o odvaze, osobní odpovědnosti a lásce se odehrává ve válečené Číně na sklonku 30. let minulého století. Britský novinář George Hogg (Jihnatan Rhys Meyers-Tudorovci, Match Point) se snaží dopravit šedesát čínských sirotků do bezpečí na pomezí mongolských hranic. Osudová cesta má stovky mil a vede sve hrdiny zasněženými horami i nemilosrdnou pouští. Oporou na nebezpečné pouti je mu americká zdravotní sestra Lee (Radha Mitchell-Černočerná tma) a velitel čínských partizánů Chen (Chow Yun Fat-Tygr a drak). (oficiálny text distribútora)

Freemind

Trapná agitka na Čínskou zakázku s příšernými herci a "tvůrčím rozmachem" hodným německých krimiseriálů z 90tých let. Celek zachraňuje jen vcelku slušná kamera a hudba,krajinky a nečekaný konec. Jinak ovšem blábol jak se patří. P.S.: Pak jsem si o tom něco četl a zjistil jsem, že to všechno bylo hodně idealizováno. Dle Wikipedie si hlavní hrdina nepřivodil to zranění během opravování náklaďáku v písečné bouři, ale když hrál basket a žáci mu vyrazili zuby,aby ho mohli krmit slámkou. Ale tohle by asi masový divák nerozchodil :D ()

Djkoma

Herecké obsazení vypadalo tolik nadějně a výsledek je tak slabý. Příběh je příliš jednoduchý a kýčovitý, na to aby bezchybně fungoval po celou dobu. Slabé tempo, bez kterého se film opravdu vleče a několik dlouhých minut funguje jen jako anti-reklama na práci v sirotčinci. Atmosféra je také velmi slabá přes úvodních 15 minut film přeběhne k nudnému čekání na výpravu, která skončí jak prakticky každý divák čeká. Příliš obyčejné a jednoduché. ()

italka63

Mayers i Chow byli velmi dobří a Michelle Yeoh noblesní. Vcelku nemůžu pochopit zdejší komentáře, tohle nebylo o akčním filmu. Díval se někdo těm dětem do očí? Jimi až do duše, kde bylo jen zoufalství, které vede někdy k iracionálnímu chování? Přijde běloch, který tam vlastně nemá co dělat, který prvně v životě viděl na vlastní oči hromadnou popravu a je vtažen, chtíc nechtíc, do místního dění. Situace v Číně v téhle době byla opravdu tristní. Skvělá kamera. ()

Ant

Už od traileru jsem měla strach, že tohle nebude nic jiného než hra na city o tom jak nějaký novinář zcivilizuje hromadu dětí. A první půlka taky o ničem jiném není. Na začátku jsme vhozeni do zuřících bojů v Číně, ale z té se bohužel rychle přesouváme do sirotčince, kde si má jeden Angličan poradit se skupinkou ne zrovna přátelských sirotků. Plus si k tomu připočtete nějakou tu milostnou zápletku a je z toho další film plný klišé. Druhá polovina je sice znatelně lepší než ta první, pořád je to ale průměr. Po týdnu se mi hodnocení rozleželo v hlavě a zakotvilo na 3*, což proti očekávání není zas tak špatný výsledek. ()

Radiq

Od příběhu jsem čekal poněkud víc. Zdál se mi dost... dost... jak je to slovo.... dost řídkej. Štvaly mě tam maličkosti, které ale byly hrozně nelogické (třeba: jak je možné uchovat si vždy dokonalej účes? sirotci byli jenom samí kluci? mluví všichni lidi důležití pro děj v Číně anglicky? a mnoho dalších). Ale nejhorší byly "akční" scény. Zaváněly buď amatérismem nebo nízkým rozpočtem. Konkrétně výbuchy. Byly to takové ty klasické "televizní" výbuchy - jenom oheň a žádnej kráter, ani trosky. ()

• Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)
  • Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)