Hrdina americké komedie Roderick Blank (Simon Baker) je úspěšný mladý muž, který si užívá života plnými doušky. Pak však dostane podivný e-mail se jmény minulých i budoucích milenek, a je mezi nimi i kráska zvaná Smrtící Nell (Winona Ryderová).
Hrdina americké komedie Roderick Blank (Simon Baker) je úspěšný mladý muž, který má krátce před svatbou s atraktivní a bohatou Fionou. Má všechno, co si jen v životě může přát, ničím se příliš netrápí, a když mu snoubenka nestačí, vždy je připravena nějaká ta náhradnice. Roderick si prostě užívá života plnými doušky. Jednoho dne však dostane podivný e-mail se seznamem 101 jmen. Po přečtení pochopí, že se týká nejen dívek, se kterými kdy něco měl, ale i těch, s nimiž ho milostné hrátky teprve čekají. A když zjistí, že se nachází teprve ve třetině seznamu a zanedlouho narazí na sexuální příležitost, která je další v pořadí, vůbec se nebrání lákavému osudu. Ovšem jen do chvíle, než zjistí, že by se měl zaplést i s velmi obávanou kráskou (Winona Ryderová), přezdívanou Smrtící Nell… (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Samotný nápad prostě nestačí. Simon Baker je typ, řekl bych "muž přechodný" nejistého pohlaví, takže o jeho mužství a chlapáckosti dost pochybuju, těžko mu věřit, že bude klátit jednu ženskou za druhou. Navíc kromě svého "dokonalého" úsměvu neumí vůbec žádné jiné grimasy, takže je evidentně neherec a nestačí ani na tak snadnou roli, jakou má ve scénáři. Ze zajímavého nápadu zůstalo několik gagů, zasmál jsem se jednou, jinak vtipy vyznívají do prázdna, protože s hrdinou se žádný normální chlap prostě nemůže ztotožnit. Konec je úplná tragédie. Howgh. 50% ()

claudel

Komedie, která není zase až tak komedií, bylo mi u ní nejednou smutno. Vlastně mi jako situační, mírně ztřeštěná komedie připadal Sex and Death v první půlce, která je protkána řadou humorných situací (trafikant s nápisem na tričku "Kunda, to je bomba" svedený vražedkyní), množstvím hlášek ("Předehra je pro poražené") a gagů. Druhá půlka je mnohem vážnější s romantickými i psychologickými prvky. Námět o nenapravitelném svůdníkovi, který obdrží e-mail se seznamem žen, se kterými spal a se kterými se má teprve vyspat, má velký potenciál a domnívám se, že se tvůrcům podařilo s ním naložit velmi dobře. Měl jsem pocit, že děj opravdu přechází jednotlivými žánry - od rozpustilé komedie, přes šílenou romantiku, vzápětí drama a nakonec v humorný a opět komediální závěr. A přitom všechny části dohromady vytvářejí působivý celek. Mě osobně nejvíce chytla za srdce ta romantická část, kdy Roderick potkává doktorku Mirandu, poté co zakopal hluboko seznam "trofejí" a snaží se žít život jinak než podle něj. Simona Bakera, který ztvárnil Rodericka, jsem dosud nikdy neviděl a ani jej neznal, jeho výkon mě však nadchnul. Winona Ryder jako masová vražedkyně odvedla svůj standard, jen nechápu, proč herečka s takovým talentem dostává v současnosti tak podivné role viz. Darwinovy ceny. Asi jí uškodily její kleptomanské skandály. A Lechero z Prison Breaku alias Robert Wisdom jako pan Alfa byl jen třešničkou na dortu. Musím zmínit i zápory - taktéž nechápu, proč v mnoha amerických komediích musí mít hlavní hrdina nebo hrdinka nejlepšího kamaráda/kamarádku opačného pohlaví, který je homosexuál. A některé scény byly docela předvídatelné. Celkový dojem je však vííííííc než dobrý. ()

Yardie

Nápad to byl vcelku dobrý a mohla se z toho vyklubat zajímavá a dobrá komedie. Nicméně zpracování bylo dosti špatné. Sice zde bylo pár dobrých hlášek a scének, ale jinak obrovská nuda a jen jsem čekal, až to skončí. Nakonec jsem se dočkal! Mohla to být fakt slušná komedie, ale nedopadlo to. Jako celek nuda! Howgh! ()

Necrotongue

Dnešní repríza pro mě byla spíše obnovenou premiérou, protože jsem neměl tušení, o co jde. Vtipné bylo to, že jsem si ani v průběhu sledování vůbec nevzpomněl na to, že bych některou z pasáží filmu už kdy viděl, což mi na jednu stranu přineslo nový zážitek, ale na stranu druhou mě nic nepřipravilo na kvalitu tohoto zážitku. Jak je patrné z mého hodnocení, nadšený jsem nebyl. Měl jsem pocit, že má snímek dvojnásobnou stopáž, protože jsem o děj po čase ztratil zájem; celá tahle záležitost na mě působila velice nezáživně, na komedii tady bylo málo humoru, scénář byl celkově slabší, hlavní hrdina mě příliš nezaujal a jediným výrazně vtipným momentem pro mě byl školní autobus. Abych to uvedl na pravou míru; nešlo o žádný propadák, navzdory tématu by se nemusely pohoršovat ani katolické ženy v domácnosti, jen mi to holt přišlo trochu nudné a pramálo humorné. / Poučení: Kašli na osud a jdi si za svým. ()

ZnalecH

Začnu pochvalou bezvadného nápadu, protože kdo by nechtěl dostat seznam s útržkem budoucnosti. Dále mi připadalo i dobré zvolení hlavního hrdiny - sympatického a podle dam pohledného Simona Bakera - který dokázal, že dokáže hrát i v celovečerních filmech. Nakonec musím ohodnotit trochu slabší zpracování. Ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to komedie a já se po celou dobu bavil. 70% ()

• Skutečné jméno Smrtící Nell (Winona Ryder) ve filmu zní Gillian de Raisxová. Jméno je parafrází na středověkého francouzského šlechtice jménem Gilles de Rais, který bojoval ve vojsku Johanky z Arku, avšak poté se vrátil na své sídlo, kde měl údajně provozovat nezřízené sexuální orgie končící vraždami žen a dívek, které předtím znásilnil. Při církevním vyšetřování byl z těchto zločinů usvědčen a roku 1 440 popraven, ačkoli se dodnes vedou spory, zda se nejednalo o pouhý komplot, aby se církev mohla zmocnit jeho rozsáhlého majetku. (Morttuus)