Zahradník

všetky plagáty

1. interaktivní film! Děj filmu ovlivňují diváci. V kinech pomocí hlasování a na DVD volbou menu. Můžete se rozhodnout, zda svého hrdinu necháte přežít, či nikoliv. Na výběr máte vždy ze tří možností. Partička sedmi mladých lidí (tzv. zlatá mládež) jede na velkou party na Nové Živohošti u Slapské přehrady. Za svítání dostanou nápad projet se na jachtě a vykoupat se na odlehlém břehu. Když se ztratí jedna z dívek, začne jejich boj o přežití. V lese něco je a nehodlá je to nechat naživu… (oficiálny text distribútora)

Deimos odpad!

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 0/10 Hudba 3/10 Efekty 0/10/// +první a možná taky poslední interaktivní film, na celém filmu byla asi nejlepší hudba -statická kamera, hodně špatné herecké výkony, mizerně sestříhané, trapný záporák/// Otřesné, zoufalé a ubohé. Člověk se těšil na interaktivní film a taky se ho částečně dočkal. Není to žádná sláva, možností a rozhodnutí je málo, navíc téměř nic neovlivní, ale je to první vlaštovka a to se cení. Ku škodě všem a všemu je samotný film. I v porovnání na českou tvorbu to je největší bahno, které můžete zhlédnout. Jako Horor je to velice špatný film. Záporák, kterýho ani nezahlédnete (v tom špatném slova smyslu). Takže za celou dobu nevíme kdo to je a ani nám nic neřekne. Jeho práce (tedy vyvražďování) taky není skoro vidět. Vždy proběhne rychlý střih a vy nic neuvidíte. Herci neuvěřitelně přehrávají. Vyzní to asi jako kdyby to natáčela partička puberťáků, kteří předtím nic netočili. A celé je to prostě příšerné a to si představte, že to má jen něco přes hodinu. Zahradník je nějhorší český horor a nemá daleko do nejhoršího českého filmu vůbec. Velký průšvih./// Celkem 8%/// ()

Ruut odpad!

O nějakém M. Bystroňovi jsem až do nedávna neměl ani potuchy. Zahradníka jsem zaregistroval až po opravdu trapné a průhledné placené propagandě na jednom filmovém serveru. Nakonec jsem se ze zvědavosti přecejen rozhodl po Zahradníkovi sáhnout. A litoval jsem. Litoval jsem hořce. Filmy Marcela Bystroně spojují dvě věci. 1. Příšerní kvalita zpracování + hrozná kamera + opravdu špatní neherci + zoufalé scénáře. Stačí si jen projít recenze na jeho jediné dva celovečerní filmy a máte jasno. Ani to tu nemusím sám rozepisovat. Všechno v Zahradníkovi bylo opravdu hrozné. Jediným pozitivem je snad že to bylo krátké. 2. Ještě Bystroňovi filmy spojuje skupina pětihvězdičkových hodnotících na CSFD, kteří začali svoji činnost až koncem roku 2006 a samozřejmě veškeré Bystroňovi "výtvory" shodně ohodnotí nejvyšší známkou. A jelikož o nějakého Bystroně točícího příšerné komerční propadáky nejeví nikdo moc zájem tak se této skupině podařilo jeho velkodíla vytáhnout z odpadu k neuvěřitelným skreslujím 40 - 50%. já sám jsem se touto podbízivou, a průhlednou trapárnou velice dobře pobavil. Ježe samotné Bystroňovi filmy nejsou zábavné ani nechtěně. Jestli chce někdo vidět film, který je tak špatný až je dobrý ať třeba sáhne po osvědčených jako: Plan 9 from Outer Space nebo Necro Files, ale proboha jen né tohle! TAKŽE TÍMTO VŠECHNY VARUJI A DOPORUČUJI SE VŠEMU SPOUJENÉMU S MARCELEM BYSTRONĚM VELIKÝM OBLOUKÉM VYHNOUT !!! ()

Campbell

Tohle byla nehorázná prdel. Takovejhle slasher nemá chybu, ti herci kteří nehrály, ten vrah který byl směšnej. No Tohle je lahůdka, ale zase bylo to moje první setkání s interaktivním filmem takže jsem se snažil aby přežily mí oblíbenci(teda vlastně.... Já žádný neměl), no a nevyšlo to. No a navíc ta krásná krev to byla prostě krása. Já chci víc já chci víc! ()

eraserhead666 odpad!

Tenhle film není aspirantem na přízvisko nejhorší český film co jsem kdy viděl, tohle JE JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, NEJTUPĚJŠÍ, A NEJBLBĚJŠÍ ČESKÝ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL. Zlaté Troškovy Kameňáky, od nich člověk alespoň nic nečekal a občas se i pobavil. Zahradník je ale hnus největšího kalibru. Zrovna včera jsem někde vypisoval tři nejhorší horory, měl jsem ještě den počkat, Zahradník by se tam vyjímal dobře. Nemám moc rád filmy (a české tím tuplem), kde hraje kdejakej blb (jedno jakého pohlaví) jen proto, že je jeho ksicht známý, tady se to jimi jenom hemží. K tomu všemu - otřesné herecké výkony, naprosto stupidní scénář, dementoidní kamerové záběry, o střihu ani nemluvě. Prostě a jednoznačně, to nejhorší, co jsem za posledních několik let viděl. Než toto, to se radši pořádně obrním a pustím si znovu Závadu Blair Witch... A to mě Bystroňova komedie PO HLAVĚ... DO PRDELE docela bavila.... ()

StrYke

Zahradník je opravdu špatný film :) Herecké výkony sice působí přirozeně, ale velmi špatně, postavy jsou ploché a nezajímavé (až na pár vyjímek, např. Saša nebo Američan - tito dva se ovšem kvůli zvolování diváka rozchází) a zabiják Zahradník má sice dobré nápady, nedokáže z nich však vyždímat, co by se dalo. U tohohle by se ta proslulá interaktivita dala přehlédnout, protože jsem zvoloval snad jen čtyřikrát (možná i pětkrát) a ať už kliknete na jakoukoliv možnost, stejně se vám nakonec objeví ta samá scéna (připouštím, že se jedna nebo dvě scény za celý film přidaly). To mi připomíná jednu volbu, u které jsem se opravdu od srdce pousmál: 1) Nechat Sašu na místě, 2) Vzít Sašu s sebou, 3) Hodit Sašu ze skály :D. To mi teď nehrává na můj názor, že Zahradník oplívá docela dobrými hláškami a ačkoliv po dějové stránce je velmi slabý, v této opravdu válý - dávám příklad: První říká "Zatracená ozvěna!" Druhý říká "Kde do háje je?" Třetí říká "Do prdele od kud jde ten hlas?" A čtvrtý říká "Nemluv sprostě, ségra!". Z toho jsem opravdu nemohl nebo také, když se sourozenci navzájem hádali a furt dokola si řikali: "DRŽ HUBU!" A pak jenom Američan: "Sorry, ja jsem tu tež" a Svalouš říká: "Ty drž hubu taky". Z toho vás může trknout, že se Zahradník nebere příliš vážně, což je hodně dobře. Bohužel však nějaké ty zásadní položky (herecké výkony, sympatie postav, vrah, vraždy, děj...) zaostávají, takže to celý film posílá zde - na ČSFD - do černé barvy, to mě docela mrzí. Možná, že kdyby tvůrci odhalili alespoň jednou Zahradníkovu tvář, z vražd bylo vidět něco víc než jen podělaný střih a postavy dostaly víc prostory, mohlo to dopadnout o hodně lépe - sice by to (rozhodně) nedosáhlo kvalit novějších českých snímků jako Total Detox nebo Někdo tam dole mě má rád, ale alespoň něco. Proč vlastně dávám čtyři hvězdičky, což je stejné hodnocení jako právě u Total Detox a větší, než u Někdo tam dole mě má rád? Já ani sám nevím, tohle je prostě tak strašně hloupý, až mě to zatraceně bavilo! Ale lepší než Total Detox to nebylo :) ()

• Tvář Zahradníka není vidět ani v jedné scéně filmu. (StrYke)
  • Film vznikl na zakázku ze zahraničí. (Halloween9)