Callie je duševně nemocná a po návratu z léčení musí bojovat o svých pět dětí.
Ve snímku, který vychází ze skutečných událostí, svádí žena vyléčená z duševní choroby právní bitvu o své děti. Callie (Sarah Jessica Parker) trpí maniodepresivní psychózou, a zatímco je hospitalizována, o jejích pět dětí pečují pěstouni. Po propuštění z léčby se všemi prostředky pokouší své děti dostat zpět do vlastní péče, musí však svádět boj s odporem nejstarší dcery (Lexi Randall) i pěstouny (Sally Struthers a John Dennis Johnston). V době nepřítomnosti nemocné matky se děti staly součástí sociální úřední agendy, což má značný dopad na jejich psychiku. V roli nejstarší dcery Jessie, která se celý život stará o svoji matku i mladší sourozence, exceluje Lexi Randall. Jessie nedokáže potlačit hněv vůči své matce ani nedůvěru vůči systému řízenému dospělými, kterým se – jak Jessie i její sourozenci poznali – nedá věřit a kteří se zajímají více o formální dodržování pravidel než o to, co je pro děti opravdu nejlepší. (oficiálny text distribútora)

John80

Rodinná dráma zo života jednej matky, ktorá trpi duševnou chorobou a jej deti putujú po opatrovníkoch, keďže sa nedokáže o nich postarať, celkom dobrá dráma 3* ()

Dale

Obyčajný priemerný TV film podľa skutočných udalostí, akých sa točili stovky. Nemá žiadny silný moment, nič, čo by v divákovi vyvolalo akékoľvek emócie. Obdiv si zaslúži len najstaršia dcéra, ktorá ako desaťročná sa stará o štyroch mladších súrodencov miesto matky. No potom som nechápal, prečo nechcela túto "úžasnú" matku opustiť a prečo zrazu po pár mesiacoch úplne otočila a už ju zrazu nenávidela. Aj vzťah k strýkovi, ktorý sa k deťom vždy správal pekne bol zo strany detí zvláštny. A ešte divnejšia bola sociálna pracovníčka, ktorá bojovala, aby deti odobrali od úžasných náhradných rodičov a vrátili ich späť neschopnej matke. A Sarah Jessica mi do tejto úlohy vôbec nepasovala. Čistý priemer 50% ()

Lovely.Bones

Naprosto srdcervoucí! Tohle je neskutečný. Na první pohled tak nevinné. Nic jsem od toho neočekával a najednou tohle. Tohle byla prostě bomba. Všechno je na tomhle filmu skvělé. Nejlepší jsou ovšem herecké výkony. Sarah Jessica Parker mě neskutečně překvapila a svojí roli skvěle utáhne. Hraje ženskou, která na tom opravdu není psychicky dobře a já jsem jí to všechno žral z rukou. Nenechte se ale oklamat, není totiž hlavní postavou. Tou je totiž nejstarší dcera Jessi, kterou naprosto skvěle zahrála Lexi Randall. Píšou, i na konci je klasická titulková sekvence alá ,,co bylo dál", že to je podle skutečného příběhu. Zajímalo by mě, na čím vyprávění je to založeno. Vypadá to ale neskutečně realisticky a ne jednou mi šel mráz po zádech. Chci víc takových filmů. Doporučuji každému, jednoznačně. ()