Malý Vašek určitě není sám, komu vrtá v hlavě, odkud se berou dárky pod vánočním stromečkem. Jak je to vlastně s Ježíškem a proč ho ještě nikdo nikdy neviděl? A protože je právě Štědrý večer, Vašek se rozhodne tajemství odhalit a s pomocí své mladší sestry sestrojí důmyslnou past - past na Ježíška. Jenže jsou tu ještě rodiče a ti se nesmí nic dozvědět...
Vtipnou filmovou povídku s nečekaným koncem napsal a v rámci mezinárodního projektu EBU pro Českou televizi natočil režisér Karel Janák. (oficiálny text distribútora)

honajz

Hm, to je fakt originální námět. Past na Ježíška. Ježiš, kolikrát jsme to viděli ve vánočních amerických komediích v milionech variací? Od odpadu to zachraňují jen Kříž s Kuklovou, jinak je to přeslazené i na černý vtip a přetažené stopáží neskutečně i na tak prostý vtip. A bylo to vlastně vtipné? Pro mne ne. ()

Jara.Cimrman.jr

Nechci prozrazovat velké tajemství, ale předpokládám, že skoro polovina zdejších uživatelů již ví, že dárky nenosí Ježíšek a tak si to snad mohu dovolit. Kdyby totiž rodiče dětem nelhali a prozradili jim Ježíškovu totožnost včas, tak by je jejich děti nemusely vyřazovat z provozu. Já jsem se tedy pobavil při krásném zobrazení vánoční hysterie, obvykle strategicky vydávané za vánoční pohodu, ale ono avizované chytání dárkonosiče nestálo vůbec za nic. ()

monolog

Nudná komedie, kde je ta humornost vytvářená hlavně zrychlováním pohybu a snahou o skopičinky, jako dělali Laurel a Hardy. Možná je to tím, že Kříž není Laurel a Kuklová není Hardy, a tak jejich pitvoření nepůsobí vůbec tak směšně, jako přihlouplý Stanův úsměv a Hardyho vztekání. Vlastně je tato, dalo by se říct spíš groteska než komedie, dějově naprosto o ničem. Jinak, obrazově a používáním barevných filtrů a i tím, že vypravěčem byl Petr Štěpánek se mi zdálo, že se tvůrci snažili napodobit Amelii z Montmartru. No, aspoň že ten Ježíšek nebyl červenolící dědek s fousama a panděrem, ale podle posledních záběrů malý dítě tak, jak má správně u nás být. ()

igi B.

Nevím tedy, co je EBU, ale tohle byla bída. Umělecký projev K&K i přes jejich ksichtění je unylý, jak po litru spacího čaje, dětičky jsou předpokládám řádně celebřitní, leč vzorně sekundující svým dospělým protějškům a nebýt toho "hajdom hajdom tydlidom"... Ale co, ještě že ten Jéžišek nosí dárky. Možná měl i mistru Janákovi více toho talentu nadělit... - - - P.S. Se špetkou jízlivosti - ještě tomu chybí žánrová kategorie "mysteriózní" , jak je dnes v kraji nadužívaně zvykem... :o)) ()

Kordus

Můj první Janák. Příjemně stylizovaná "něco jako pohádka", obsahující pět herců a jeden hlas, mě příjemně pobavila. Je dobře natočená, herecké projevy odpovídají celkovému duchu (tzn. všichni přehrávají ostošest), hudební doprovod je mixem vánočních písní a instrumentálních variací na ně. Akorát obě roviny vyprávění - první je o "jedné planetě, na které Ježuch dárky nosí" a druhá o dětech, které ho chtějí polapit - spolu moc nedrží. Slušivé čtyři hvězdičky. EDIT : po par hodinach - koukam, ze tady pusobim se svym hodnocenim jako UFO. Kdyz me se to ale fakt docela libilo :) ()