V Japonsku chodí do školy nejenom lidé, ale i různé nadpřirozené bytosti. A hlavní hrdina tohto seriálu, Oodashi Shingo (člověk), se právě do jedné takové bytosti, jménem Fujimura Hatoko alias Petoko, zakouká. K Petoko se však mohou neoddělitelně přilepit lidé. A to se právě stane Shingovi. Anime, které ukazuje všední život s nevšedními "lidmi". Vypráví o odlišnostech, předsudcích a toleranci. (Subjektiv)

yenn

Mnohdy v seriálu problesknou okamžiky, které naznačí, jak dobrá mohla Petopeto být: lehce komediální a (klidně i více) romantické vyprávění o tom, kterak se postavy s nadpřirozenými, zdaleka ne vždy žádoucími schopnostmi vyrovnávají s životem mezi obyčejnými lidmi a naopak. Leč autorova posedlost mladšími sestrami byla silnější, takže řada epizod je zabita zcela nezajímavými událostmi typu miss mladší sestra, propagační akce mladších sester v nákupním centru apod. Když k tomu připočtu otravné autorovo alter ego (muž bez tváře dychtící po mladší sestře protagonisty) a několik velice nepovedených pokusů o dojemné scény, zbude mi jen mrzení. 4/10 ()