O oblíbenosti u studentů se v případě učitelky dějepisu paní Tingleové rozhodně nedá mluvit. Je věčně nespokojená, despotická, žáky umí jen ponižovat a každý náznak individualismu bez milosti trestá. Jednou z těch, jimž není dopřáno se prosadit, je i Leigh Ann Watsonová, velmi nadaná žačka, toužící po prospěchovém stipendiu a po odchodu na univerzitu. Po malém konfliktu se Tingleová rozhodne, že zničí Leighinu budoucnost a že ji nepřipustí ke zkoušce. To však Leigh, ani její přátelé, nehodlají připustit a rozhodnou se, že si na dějepisářku trochu vyšlápnou. To je ale velká chyba. Pořekadlo "na hrubý pytel hrubá záplata" totiž nemusí platit vždy. Démonická Tingleová se ukáže být více než vyrovnaným soupeřem. Oboustranný teror může začít. (oficiálny text distribútora)

cariada

Příjemná černá komedie. No , když je učitelka semetrika, tak co s ní. Co mě nebylo jasný , kde se vzala ta kuše v domě učitelky? Vždyt oni jí tam sebou neměli? Úpřímě řečeno se nedivím , že se vraždí , když už se něco podobného semele. Oni jí rovnou odtáhnou do postele a svážou aniž by nák extra panikařili (já bych asi přinejmenším utekl). Uča se probere a je stále pěkně jedovatá. Nafotit s ní náký lehtivý fotky proč né. Po příchodu tělocvikáře mě bylo divný , že on vůbec nepoznal jiný hlas. Celý se to pak docela divně zamotává a je tam až moc zvratů. Přijde mě , že to tvůrci příliš ten závěr překombinovali. ()

EdaS

Mám takový pocit, že tohle je hlavně pomsta Kevina Williamsona jeho seriálu Dawsonův svět - a to nejen kvůli Katie Holmesové v jedné z hlavních rolí. Williamson už z těch středoškoláků řešících pořád ty stejné problémy asi začal cvokatět, a tak si napsal a debutově i zrežíroval tenhle úlet. Ústřední postava paní Tingleové je tak obludně nadsazená, že se člověk přece jen musí bavit. I sám Satan by zbledl závistí vedle téhle démonické učitelky. Hodně úchylná a politicky nekorektní (ve světle tragedií na školách v USA či Německu), ale docela zábavná záležitost. Mimochodem - původně název filmu měl být Killing Mrs. Tingle! ()

klerik

FAKULTA+TAMARA Kevin Wiliamson (Vreskot, Tajomstvo minulého leta) sa odhodlal zrežírovať teen horor podla svojho scenára. Uvedomuje si svoje takmer kultové postavenie v žánri vyvražďovačiek a nesnaží sa ohúriť - zabáva a ide mu to dobre. Celé to možno pôsobí ako epizodá z nejakého seriálu, ale má to spád, fajn humor a prekvapivo výbornú Katie Holmes. Ak majú filmy podla Wiliamsových scenárov niečo spoločné (až na nepodarené Prekliatie), tak vynikajúce vystihnutie školskej atmosféry a to dobodky spĺňa aj Pomsta aj keď je dej značne jednoduchší a do hororových vôd tak úplne nezachádza. Solídny predstaviteľ žánru... ()

Aleee89

Film jsem si sehnala jen kvůli Helen Mirren, která je mou oblíbenou herečkou. Námět mě docela zaujal, protože jsem tušila, že to Helen v roli démonické učitelky dává velké pole pro hraní, což ona umí skvěle. A taky že jo, její psychologické hrátky jsou v tomto filmu skvělé. Tak skvělé, že ji budete nenávidět. Se scénářem, který se plácá na pomezí thrilleru, hororu, komedie a nevím čeho ještě, je to horší. Je tam taková spousta zvratů a kliček, které se místy vylučují, postavy někdy jednají dost divně (to je scenáristická chyba, motivy postav apod. jsou hodně důležité)... Až někdy nebudete vědět, na co se to vlastně díváte. Dost šílená věc, místy fajn, skvělá Helen Mirren a docela dobří teenagerští představitelé. ()

D.Moore

Helen Mirren coby děsivá saň, před níž v hrůze uskakují studenti i učitelé, se mi líbila moc. Ani mi nevadilo, že její postava byla taková přehnaná karikatura... Vlastně nejen její, o trojici studentů, kteří si ji vezmou do prádla, to platilo dvojnásob. Škoda ale, že když došlo na intriky, psychologické finty, zvraty a podobné lahůdky, nevěřil jsem Pomstě skoro nic. ()

• Natáčelo se v Los Angeles a jeho okolí. (fiLLthe3DD)
  • Kevin Williamson napsal námět k filmu dřív, než roku 1996 vstoupil do kin Vřískot (na kterém se coby tvůrce podílel). Poté, co Vřískot v kinech zabodoval, dostal o nějaký čas později Williamson zelenou k natočení tohoto thrilleru, nicméně úspěch se zopakovat nepodařilo – při rozpočtu 14 milionů dolarů utžil film v pokladnách kin necelých 9 milionů. (fiLLthe3DD)

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)