Hlavný podozrivý: Vôňa tmy

(TV film)
  • Česko Hlavní podezřelý: Vůně temnot (viac)

Na případu Marlow si Jane Tennisonová před lety udělala jméno. Dopadení a usvědčení brutálního sériového vraha žen jí otevřelo dveře k další kariéře. Jenomže nic na tomto světě není zřejmě definitivní. Dodnes se najdou lidé, kteří jsou ochotni vsadit na Marlowovu nevinu. Kdyby to byl jen bulvární pisálek Whitehouse, asi by si z toho Jane příliš nedělala. Horší ovšem je, že události jako by chtěly jeho nesmyslné závěry potvrdit. Neboť vraždy, s jejichž řešením se teď policie potýká, kopírují Marlowův "modus operandi" do detailů, které nemůže znát nikdo jiný, než skutečný pachatel. Je opravdu možné, že Marlow celá ta léta sedí nevinně? Jane o své pravdě nepochybuje. Její nadřízení se ovšem na celou záležitost dívají z poněkud jiného hlediska... (oficiálny text distribútora)

Aky

Záměna herců představujících jednu postavu jen v odlišných situacích je vadou na kráse. Ale i tak je to příjemné podívání na klasiku žánru britské krimi. ()

Aleee89

Hlavního podezřelého, v němž se Tennisonová pokoušela Marlowa dostat, jsem viděla hodně dávno a příliš si na jeho podobu nepamatuji, proto mi teď ani moc nevadilo, že je obsazen jiným hercem. Naopak si myslím, že se po nepovedeném předchozím díle filmy opět dostávají tam, kam patří, čili že se jejich kvalita zvedá. A vítám i to, že máme možnost znovu nahlížet do soukromí superintendantky. To prolínání pracovního a soukromého mě baví. Jinak klasická, v dobrém slova smyslu, britská detektivka. ()

larelay

Preco preboha Marlowa neobsadili hercom, ktory sa mu aspon trosku podoba? Totalne to ubralo na autentickosti. Ale v celku sa to po tej nepodarenej casti Inner Circles dalo pozerat. Ale stvrta seria celkovo nestala za vela, uvidime, co bude dalej. (Videne 26.3.2010) ()

*CARNIFEX*

Omnoho viac ako o vyšetrovaní, my tento snímok pripadal, akoby chcel vykresliť vzťahy na pracovisku, kedy aj v tak dôležitom povolaní, ako je polícia, dochádza k prehnanej rivalite (či pchaniu sa do riti nadriadeným), ktorá môže viesť k naštrbeniu vzťahov, pričom prvoradým by malo byť vyriešenie vrážd. Film je to dobrý, avšak pokiaľ niekto očakáva dávku temnej atmosféry, nech si ešte raz pustí "Se7en", lebo tu je hlavným obsahom skôr samotné vyšetrovanie než prezentácia násilia. ()

mirror

Taká nadstavba na jeden z predošlých (dvoj) dielov, slušné, ale v podstate zbytočné. Napätie vyplýva zo situácie: Je možné, že sa Tennisonová mýli a pred rokmi poslala do väzenia nevinného človeka? Všetko nasvedčuje, že áno, ale ona je neoblomne presvedčená, že vo väzení je ten pravý a musí odhaliť, ako je možné, že vrah tak dokonale do podrobnosti kopíruje pôvodné vraždy. Trocha vadilo, že vraha, ktorý sedí v base hra iný herec, než ten, ktorého tam pred časom poslala :-) ()