Studio 30 Rock

Ukážka z filmu 3
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (viac)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Cival

Výtečný seriál, který přes svou jednotvárnost zvládne bavit přes několik sezón. Proč? Protože Tina Fey. Tahle dáma musí být snem každého rozumného singla na druhé straně Atlantiku. Inteligentní, sympatická, nebojí se nekorektního humoru, občas si rýpne do sebe sama a zároveň umí být sladká, svůdná, nesmělá, sexy i roztomile naivní. Zkrátka ideální manželka. Její bloumání po společenských, politických a popkulturních reáliích neustále překvapuje svojí trefností a v kombinaci s přepáleným Alecem Baldwinem ústí v celou sérii přesných pohlavků dnešní Americe. A Tracy Morgan v roli inteligantní černošské hvězdy, která ze sebe pořád tlačí pitomosti a "respect-stuff" je boží! Budu na konci trojky zvedat na pět? ()

KevSpa

Tina Fey je... prostě Tina Fey. To snad ani nepotřebuje komentář :-) Můj nejoblíbenější hostující herec: Jon Hamm (Drew Baird). ;-) ()

J*A*S*M

Po zkouknutí první série dávám čtyři hvězdy s náběhem na pátou. Nechápu, proč je tenhle scenáristicky a dialogově vytříbenej sitcom (v každé epizodě několikrát překvapí) v tak mocném stínu TBBT a HIMYM. Po druhé sérii zvyšuju na 5 hvězdiček. Já jsem si ty postavy totálně zamiloval... dokonce i Tracyho a Kennetha. A v průběhu série páté snižuju na čtyři, nebo spíš na 7/10. Zábavnost šla strašně dolu. ()

Malarkey

Seriál, který v roce 2007 vyhrál cenu Emmy za nejlepší komediální seriál nemůže být špatný a tento rozhodně není. Decentně, nenápadně, ale příjemně zábavný příběh jedné holky, která velí jednomu pořadu, který balancuje se sledovaností a snaží se přežít na poli působnosti. Řešit problémy (velkých) v uvozovkách a i malých hvězd zábavnou formou, čemuž dopomáhá šéf, v podání Aleca Baldwina rozhodně stojí za to. I když je tu řada jiných zajímavých lidí, Alec jednoznačně vévodí. Není to seriál, u kterého bych se smál v jednom kuse. Je to ten typ amerických seriálů, který obsahuje jak trapné tak opravdu vtipné scény a je to tak šedesát na čtyřicet. Víceméně se stejnak ty špatné scény autorům zapomenou. Jak jinak. Já se u seriálu i tak bavím a musím říct, že občasná inovace, se kterou tvůrci v tomto seriálu přicházejí je překvapivě povedená. (7/10) ()

T2

__30Rock: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,056,065 //počet predaných kusov 39,128 ║ __30 Rock: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,925,851 //počet predaných kusov 321,331 ║ __30 Rock: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,556,963 //počet predaných kusov 47,195 ()

Tom Riddle

Blërg. Sitcom je v dobách dnešní televize jednoduše nejpřesycenějším žánrem, proto už ani jméno zkušeného tvůrce není zárukou úspěchu. Tině Fey se to přesto podařilo, a to navzdory nízké sledovanosti. Liz Lemon (Tina), ústřední postava a produkční fiktivního seriálu TGS, je založená na jejích vlastních zkušenostech z doby, kdy byla jednou z hlavních scénáristů Saturday Night Live. Liz se potýká s všeljakými radostmi i strastmi kreativního procesu až po technickou stránku vývoje seriálu a věčně se pokouší sjednávat příměří mezi hvězdami pořadu, rozmazlenou Jennou a magorem Tracym, zatímco jí nový šéf, okouzlující republikán Jack, zahrnuje mnoha radami o pracovním i osobním životě. Herecká sestava je skutečně silná (Alec Baldwin!!) a výstřední podpůrné postavičky nezapomenutelné (nezdolný optimista Kenneth, Frank a jeho čepice, Cerie a její minišatičky, doktor Spaceman). Ač je 30 Rock od sklepa po půdu protkaný neuvěřitelným množstvím popkulturních odkazů a running joků, humor pramení především ze znalosti jednotlivých charakterů, proto začátek seriálu napoprvé působí slabším dojmem. Během řekněme jedné série se ovšem s poznáním oněch charakterů vypracuje na jeden z nejlépe vypointovaných sitcomů vůbec. I přes pár slabších období neexistuje mnoho lepších komedií. Fandům vřele doporučuju Modern Family, a především pak Arrested Development. ()

novoten

1. - 2. série - 80% - Tam, kde by se jiný seriál zadřel při vynuceném opakování schématu, 30 Rock teprve začíná. Tina Fey pálí ostrými hned od prvních dílů a díky stylovému a vševědoucímu Jackovi a nezlomnému optimistovi Kennethovi si mě velmi rychle získává na svoji příjemně kritizující stranu. Pokaždé se zasměju a pokývám hlavou nad inteligencí nejrůznějších hlášek a narážek, ale ve vší sebeparodii chybí občas trocha životnosti a možná i výjimečnosti. Přesto je tenhle popkulturní guláš chutnější, než by se podle premisy vůbec mohlo zdát. 3. - 4. série - 100% - Když přestanou vztahové peripetie být jenom dalším primárním zdrojem gagů, a přerostou v příjemně usedlou kulisu, je vyhráno. Salva vtipů se pak při smysluplném navazujícím ději zdá být opravdu až nekonečná a místní všelijak zavšivené studio získává dojem nadčasovosti. Zlaté období a očividný důvod, proč si Tina zaslouží být jednou z nejobletovanějších televizních žen. 5. - 6. série - 60% - Některá témata se nedají ždímat navždy a televizní satira je bohužel jedním z nich. U NBC doma totiž něco chybí a musím jen smutně konstatovat, že to až překvapivě často je humor. Návrat k situačně-parodické komedii nevadí, ale tvůrčí křeč a točení se v několika vyloženě slabých vtipech už ano (viz absurdně nevtipná postava Hazel). Jenže zatímco Tracy nebo Frank už místy trochu nudí a Liz s Kennethem slábnou, Baldwinův Jack pořád vládne humoru železnou rukou. Díky několika skvělým momentům v čele s živě vysílanou epizodou stále bez problémů sledovatelné, ale průběžná radost je už bohužel pryč. 7. série - 90% - Jako kdyby se tvůrčí banda zavřela a všechny své síly vynaložila na nejpovedenější možné rozloučení. Není nad to, když seriál, který několikrát kvalitativně haproval, dokáže divákům zamávat a odejít středem. 30 Rock se to díky nekompromisnosti jednotlivých point nebo dořešení opatrných dlouhodobých linek povedlo na jedničku. Protože dokud se dostaví pocit, že těch sedm sezón stálo za to prožít, je všechno v nejlepším pořádku. ()

CheGuevara

U hodně komediálních seriálů mám takový pocit, že ač tvůrci jsou vtipní až na půdu, přesto své nápady nedokáží plně prodat. Zato tvůrci 30 Rock našli svoji rozbušku a svůj seriál rozžehli takovým způsobem, že supernova je oproti partičce Tiny Fey opravdovým tiňtítkem. Prozatím je 30 Rock tím nejvtipnějším, co jsem viděl od dob, kdy startovalo How I Met Your Mother. ()

H34D

30 Rock rocks! Ačkoliv seriál vykročil do televizních obrazovek levou nohou a zejména pilotním dílem nechutně uklouzl a rozplácl se pod nohy většině ostatních novodobých sitcomů, časem se dokázal vzpamatovat a aktuálně třetí sérií dává téměř všem konkurentům na frak. Jeho kouzlo je v inteligentním a vkusném humoru, umírněnosti a milé vtipnosti bez nutnosti cílených výbuchů typu Big Bang Theory. Úžasné jsou v 30 Rock postavy - perfektně napsaný i zahraný Jack Donaghy (Alec Baldwin), sypmatická, trochu neurotická, ale sexy Liz Lemon, šílenec Tracy Jordan a z vedlejších geniální Dr. Spaceman... Ačkoliv 30 Rock nedosahuje dokonalosti HIMYM, nebo Scrubs, momentálně spolu s nimi patří na vrchol a proto mu při hodnocení odpustím i ten slabší rozjezd... 9/10 ()

Hal_Moore

Chytrý a zároveň velice zábavný komediální seriál o tom, jak to vlastně chodí ve scénáristickém oddělení u celonárodní televizní společnosti. Šéfka scénáristů (zahrána s grácií Tiny Fey) se musí potýkat nejen s těmi nejúchylnějšími existencemi v křeslech ostatních scénáristů, ale i s novým šéfem celého televizního oddělní (+ oddělení pro výrobu mikrovlnek) a jeho nápadům, jak program obohatit (nová hlavní hvězda pořadu ala ulítlá karikatura Martina Lawrence). Tina Fey při tvorbě seriálu snad ani jednou nešlápla vedle a tak jediným záporem je zlomek vtípků, které jsou více trapné než směšné. PS: Alec Baldwin ve své životní roli. ()

Botič

S Liz Lemon a jejím kreativním týmem jsem strávil nejeden podzimní večer a má pozornost vydržela po čtyři sezóny. Jaké bylo mé zděšení, když jsem si někde v půlce uvědomil, že jsem vlastně Liz v mužském podání. Vynikající seriál pomrkávající na diváka a odhalující zákulisí přípravy televizní show. Spousta odkazů od Star Wars počínaje až k aktuálnímu dění s velmi příjemnými camei. I love it. ()

Spooner

Výborný komediální seriál z televizního prostředí. Ten styl humoru možná není pro každého a každýmu ten styl zkrátka sednout nemusí. Když si na něj ale po pár dílech zvyknente a naladíte se na tu správnou vlnu, tak už se budete jenom bavit. Tina Fey je úžásná, Tracy Morgan neodolatelně šáhlej a Alec Baldwin je výbornej a dokazuje, že ho ještě nesmíme odepisovat. A i ostatní postavy či camea jsou výborný. Ty Emmy jsou bez debat zasloužený. ()

Jacinda

velmi mě to překvapilo, že je to vtipné...poslední dobou je spousta seriálů, ale jejich kvalita neexistuje. Díl jsem viděla náhodou a jsem ráda:-) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +Alec Baldwin, humorné scény a trapně zábavné situace -celkově téměř nijaký příběh, postavy se vyvíjejí pomalu nebo skoro vůbec/// Po dokoukání druhé sezóny už si dovolím hodnotit. Seriál je to odpočinkový, zábavný a někdo dost vtipný. Některé části jsou méně zajímavé, ale naštěstí jsou krátké, takže když vás náhodou nebaví, tak stejně za chvíli skončí. Jinak je to ale zajímavý pohled do zákulisí televizní stanice, která produkuje svoje seriály a pořady. Nevím na kolik je to reálné a pravdivé ale vím jistě, že to tvůrcům vytváří živnou půdu pro spoustu zábavných legrácek. Uvidíme jestli se v dalších sezonách zvedne úroveň ale i kdyby si zachovala tu stávající tak na to budu koukat dál./// Celkem 66%/// ()

dr.horrible

70%. Jak sa niekto môže volať Dot Com? :D Ps: Z hosťovačiek sa mi najviac páčila asi Emily Mortimer (aj napriek tomu čo hrala; resp práve preto). ()

HoneyBunny

Tina Fey alias Liz Lemonová je úžasná. Je charismatická, má zabijácký smysl pro humor (perfektní timing!), je z New Yorku, takže je typicky neurotická (což je u ní ale roztomilé, ne trapné). I přesto, že se často sama vtipně shazuje, neschází jí zdravé sebevědomí. A vypadá neskutečně cool v brýlých. To je, pane, baba. A parťáka jí dělá typově přesný Alec Baldwin. Jejich buddy chemie (ne erotická!) je tím, co seriál táhne kupředu. Smíchy vybuchnu jen občas, ale body přidávám za to, že miluju dobré ženské komičky. A moc bych si přála Tinu vidět někde společně s Kirsten Wigg... ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (viac)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (viac)