Vražedné vzpomínky

všetky plagáty

Počas pôsobenia v Brazílii je Dr. Taylor Briggs, odborník na amnéziu a iné ochorenia pamäťového centra, prizvaný ku konzultácii stavu pacienta nájdeného pri horných tokoch Amazonky. Behom vyšetrenia je Taylor náhodne vystavený tajomnej substancii, ktorá má schopnosť odblokovať spomienky uložené hlboko v podvedomí. Spomienky, ktoré nie sú jeho, ale patria beštiálnemu vrahovi. Vrahovi, ktorý sa behom tridsiatich rokov dopustil niekoľkých vrážd. (oficiálny text distribútora)

honajz

Docela slušný horor se sice otřepanou historkou únosce holčiček, tentokrát ale ozvláštěný možností přenosu vzpomínek z jiných lidí na další (napříč věky a roky). "Co vlastně tvoří naše vzpomínky?" říká jedna postava. Mimochodem, uživatel TO se na film špatně díval - Dennis Hopper a Ann-Margaret NEHRAJÍ Billyho (tedy Brggsovy, jak se postava jmenuje) rodiče :-) Otec je totiž neznámý a matka leží s Alzheimerem. ()

SOLOM.

Filmové efekty byly určitě podávány dobrou formou a pomáhaly tak rozvíjet divákovu představivost o tom, kdo že to může být ten tajemný vrah. Bylo tam i pár zajímavých událostí, které mě potěšily. Například jsem ve filmu viděl jak herci popíjí plzeňské pivo, což jako gurmánovi bylo po vůli. Nicméně musím i kritizovat některé nelogické prvky. Například jiné auto bylo ve snu a na fotce, které viděl Briggs, i když se nám snažili tvůrci vnutit opak. V některých scénách bylo jasně vidět, jak vedlejší postavy vnímají kameru a nesoustředí se na svůj výkon nebo i chybné pasáže, kdy mají v jednom záběru na sobě jiné oblečení než ve druhém. Co se týče hudby, byla dobrá a k filmu se hodila, ale byla posbírána z několika jiných, takže originalita šla stranou. ()

Martin741

Reziser Bennett Davlin mi hovori leda tak hovno, a film je to podpriemerny. Samotny Billy Zane mal okrem kultoveho Titanicu aj dobry horor, tusim z roku 1989 a volalo sa to Uplne Bezvetri. No ale jeho kariera po Titanicu sla do kopru a dnes je samotny Zane uz v zabudnuti. Tymto filmom sa to krasne potvrdilo. 10 % ()

cariada

No je to spíš víc thriller než horor ,ale to nevadí. Vše se točí okolo odborníka na amnézii Taylora ,který se náhodou řízne při prohledávání věcí nemocného člověka ,na kterém indiáni z amazonie prováděli rituál. díky tomu se začíná vzpomínat na to co se stalo v době ještě než se narodil. Samozřejmě se to snaží rozplést ,ale dovede ho to až do vlastní rodiny a na vraždění malých děvčátek. Je to celkem slušný,ale přece jenom mohlo se z toho vytěžit víc. Na konci je to trochu zmatený. . ()

kkarx

V podstatě TV film, ale docela napínavej. Rozhodně jsem se nenudil. Nejsilnější momenty byly flashbacky a pak samotnej závěr, kterej mě zčásti překvapil svoji nekorektností. Vrah je totální úchyl a dělá si ze svých obětí-dětí masky, který pak sám nosí! Tohle si přímo říká o nějakej lepší remake. Určitě z toho šlo totiž vydolovat o dost víc. Billy Zane v hlavní roli je úplně v pohodě a asi to je jeden z jeho lepších filmů. Takže s přihmouřenýma očima, za nápad a zábavu u mě za 4. ()

• Taylor Briggs (Billy Zane) nosí hodinky značky Rolex Submainer. (dyfur)
  • Když jde Taylor na večeři k přítelkyni tak jí povídá, že ještě kdyby měla pivo a uměla hrát poker, byla by dokonalá ženská. A ona vytáhne dvě lahve Pilsner Urquell - což je velmi nezvyklé, vidět něco našeho ve filmu točeném pouze za oceánem. (cariada)