Už patnáct let ze svého doživotního trestu strávil Colin Briggs ve vězení. Zvykl si na jeho rytmus a netouží po změně. Ale vězňů se na jejich názor nikdo neptá. A tak se Colin jednoho dne ocitá ve zcela zvláštním nápravném zařízení. Bez vysokých zdí a zámků, bez ostnatých drátů a bezpečnostních kamer. Neboť v Edgefieldu, jak říká ředitel tohoto ústavu, je to o důvěře. A těm, kteří byli vybráni z věznic po celé zemi, aby rozmnožili obyvatele tak zvaného otevřeného systému, je dána šance vrátit se do života. Prokáží-li ovšem snahu a spolehlivost. A to je přesně to, co Colinovi velice silně chybí... (oficiálny text distribútora)

Fabienne

Vězenské prostředí, kde si odpykávají svůj trest i vrazi. Čekáte psychologické drama? Napínavý pokus o útěk? Omyl... Typická anglická pohodová komedie, trochu připomíná Bílou vdovu. Zahradničení je pro Brity tím největším koníčkem, tak proč ne i pro vězně? Film plný optimismu dělaný přesně pro chmurné sobotní odpoledne. A nezapomeňte na to, že je inspirován skutečnými událostmi. ()

emma53

Mám slabost pro Owena, pro Anglii, pro květiny a pro Helen, u které jsem nestačila počítat klobouky, ale bylo jich nevídané množství. Greenfingers je příjemně pohodová, nádherně barevná podívaná a já se přiznávám, že poslední dobou jedu po pohádkově romantické vlně, ale je jaro, tak proč ne:-) Když k tomu ještě poslouchám prima muziku a nepřemýšlím moc nad scénářem nebo reálností tohoto příběhu, tak jsem spokojenost sama. ()

B!shop

No nevim, ale prislo mi to takovy o nicem. Sice samotnej napad pestovat kytky ve vezeni je docela dobrej a originalni, ale zaplnit 3/4 fimu zaberem na vezne jak se usmivaj nad kytkama se mi moc nelibilo. I kdyz to je komedie, tak jsem se zasmal asi dvakrat, coz je na dobrou komedii malo, ale zase na druhou stranu, je to takovej milej film s pohodovou atmosferou. Navic Clive Owen je docela v pohode. Proste nic extra, ale diva se na to prijemne. ()

Faye

Nápravné zařízení, uznávaná zahradnice.. „ mám ráda kytky, ty neodmlouvají“ její dcera Prvosenka, spousta podivných kvetoucích kytiček o které se bez špetky zkušenosti a vzdělání, ale se zmatenou láskou starají násilníci a vrazi. A především okouzlující Clive Owen něžně rozmlouvající s čímsi fialovým v květináči. Musím přiznat, že dlouho mě žádný film tak pozitivně nenaladil.Miloučká a velmi příjemná záležitost. ()

Isherwood

Něco pravdy na tom, že nejlepší scénáře píše sám život, bude. Jenomže proč téměř vždy musí ostrovní tvůrci zvolit cestu, která vede přes cestičku dlážděnou velkými kusy sentimentu. Nebo snad někdo bude chtít tvrdit, že sám život dokáže nalinkovat takové jednoduché charaktery hrdinům, jejichž chování je odhadnutelné na dlouhé chvíle dopředu, či řadu situací, které často míří až do absurdity. Naštěstí je zde dobrá parta herců v čele s až nezdravě charismatickým Clivem Owenem, kterým divák zbaští cokoliv, dále je tu notná dávka onoho sentimentu, který se ale (ne)překvapivě dobře sleduje a celé to korunuje naprosto originální atmosféra vězeňské zahrady plné rozkvetlých květin, při pohledu na niž se příjemně tají dech a celá ta hodinka a půl uteče v příjemném duchu a tempu. A to tak, že si ani nevzpomenete, že se tento film velmi diplomaticky zastává i těch nejhorších zločinců, o nichž má v reálu každý asi dost pochybné mínění ať má minulost jakoukoliv. ()