V dnešní Pohádce pro pamětníky vám nabízíme jednu, která je zpracovaná tak trochu Ladovsky „naruby“. Můžete se těšit na krále, který jezdí na motorce, nebo na princeznu, která sbírá odznaky fotbalových klubů… Byla jedna princezna Zlatuška se vzácnou zlatou hvězdou. Tatínek král ji chtěl dobře provdat, ale ona vyměnila svou hvězdu se sousedovic klukem Pepíkem za odznaky, ten zase s kamarádem za míč atd. Až hvězda doputovala do řeky… Pohádku natočil v roce 1971 podle scénáře M. Švandrlíka režisér V. Hudeček, který do hlavních rolí obsadil Č. Řandu (král), J. Moučku (ministr), M. Stehlíka (Pepík) a D. Hlaváčovou (princezna Zlatuška). (Česká televize)

Pitryx

Pana Švandrlík patří mezi mé nej, takže jsem čekal dobrou legrandu a vcelku to tak také bylo. Drobné hrátky se slovíčky, ačkoli nevím proč až na konci a praštěné postavy, to je něco pro mne. A také asi první a poslední pohádka, ve které nám princezna nechtíc ukáže kalhotky. Nevím, zda to bylo ve scénáři, ale asi ne. Prostě a jednoduše, bavil jsem se a víc netřeba psát. ()

Tommassi3

"A mohla bys konečně přestat házet ty prasátka.." - "Já za to nemůžu !! To ta hvězda sama.." ;) Sice zlehka přehrávané, jinak ovšem nesmírně zábavné a hravé.. Nečekaně. Řanda všechny s nadšením celou dobu pohlavkuje jako stará Škopková a vytahuje za nosy, zatímco Hudeček se Švandrlíkem většinu pohádkových motivů a vzorců odcvrnkávají do dáli, podobně jako famózně natvrdlý Stehlíkův Pepíček kuličky soplů z odřeného nosu.. ()

ostravak30

Zápletka je vcelku jednoduchá a pohádka se snaží o humor například tím, že král jezdí na motorce a Pepík má odznak Realu Madrid, ale jinak je to spíše nuda. To hledání zlaté hvězdy. Pár humorných nápadů tam je, ty ale zase nejsou dovedeny do konce. A tak si princezna bere Papíka protože musí a vlastně i chce, ale žádná velká láska to není. Při třiceti osmi minutách zkousnete i to příšerné studio. ()

otík

Černobílá pohádka, která má dobrý nápad (zasazeno do "reálného" světa - fotbal, televize, telefony, ...), ale také totálně ujeté nápady (princezna v minišatečkách, že když zakopne, jde jí téměř vidět zadek, svítící hvězda, kolečkové brusle, ...). V první polovině jsou ještě některé scény slušně vtipné, i dialogy sem tam hážou skutečně srandovní hlášku, ale postupem času je pohádka čím dál hloupější. Postavy ze začátku vtipné, ke konci spíše dementní.  Tohle je těžký archiv, který jednou vidět budiž, ale vícekrát ani náhodou. ()