Bobby

• Česko Nejlepší přítel (viac)

Britské dobrodružné drama, které natočil režisér John Henderson, vypráví o osudu věrného psa strážníka Johna Graye. Po pánově smrti se zvířete ujme mladičký Ewan (Oliver Golding), nad nímž Gray držel ochrannou ruku. Stanou se z nich sice dobří přátelé, ale Bobby, který na svého pána nedokáže zapomenout, noc co noc spí na jeho hrobě v edinburském hřbitově Greyfriars. Když se Maureen, vdova po zemřelém strážníkovi, odstěhuje do Dunbaru, odveze psa sebou. Nešťastný Bobby však teskní, Maureen to pochopí a dá mu svobodu. Pes urazí desítky mil a překoná nejrůznější překážky, než se mu podaří vrátit se domů. Krátce nato Ewan osiří a je poslán do domova. Pes mu však pomůže utéct, což rozzlobí pana Johnsona z charity. Bobby se ocitne v nebezpečí života a Ewan musí začít bojovat o jeho záchranu. A protože hřbitov Greyfriars patří pod jurisdikci děkanství, Ewan požádá o pomoc samotného probošta Williama Chamberse... (oficiálny text distribútora)

bogomira

Trochu pohádka, trochu sociální drama ze Skotska 19. století. Roztomilej smeták s nožičkama coby deus ex machina :) Podle skutečný události prej, no nevim. Každopádně až na poslední čtvrthodinu pěkně natočený, tyhle historický dramata briti umějí, člověk úplně cítí tu špínu...Škoda toho konce. ()

liborzel

Ale jo-takové filmy můžu.Trochu ve stylu Hachiko o věrnosti psa k jeho mrtvému pánovi.Ale-Hachiko je jen jeden a tomuhle přeci jen něco chybělo.A naopak tam bylo něco nevěrohodného.Tak třeba když jsem viděl spravedlivého a čestného lorda primátora,tak jsem si hned vzpoměl na soudruha bývalého primátora Béma,jak čestně a spravedlivě by se zachoval on-a musel jsem se jen hořce pousmát. ()

triatlet

Zajímavý výchozí příběh je průměrně zpracovaný. Tvůrci se sice nesnížili k tomu, aby Bobby dělal kašpara jako Rin Tin Tin ( s výjimkou poslední scény), přesto je scénář velice slabý a emoce vzbudí maximálně u malých dětí. Charaktery postav jsou černobílé. Zloduchové se celou dobu tváří stejně. Látka si zasloužila lepší legendistické zpracování. ()

• Filmového Bobbyho představuje rasa West Highland White Terriera, tzv. „westík“, skutečný Bobby byl však rasy Skye Terrier . (Brona09)
  • Film je založen na skutečném příběhu, který se odehrál ve skotském Edinburghu v 70. letech 18. století. Příběh byl několikrát zpracován jak ve filmové, tak v knižní podobě. Pes Bobby má dokonce v Edinburghu na jižním konci George IV. Bridge postavenou malou sochu. Bobby byl pohřben na hřbitově Greyfriars Kirkyard, na tom samém, kde byl pohřben jeho pán, kterého zde navštěvoval. (Brona09)