Tanec s mŕtvymi

• USA The Gravedancers

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiálny text distribútora)

LIVINGDEAD

Skvělý horror + skvělé triky + sympatičtí herci. Film se opravdu povedl. Skupince přátel umře při nehodě přítel. Oni se s ním rozloučí tak, že v noci zajdou na hřbitov, kde je pochovaný. Načnou chlast a na hrobě najdou vzkaz, kde je psáno, že mají smrt oslavovat tak, že zatančí na hrobech. Spustí hudbu a začnou tančit, bohužel každý tančí na hrobě nějkého vyvrhele. Kletba říká, že do měsíce zemřou. A tak začíná boj mezi živými a mrtvými. ZALÍBILO SE MI MOTTO FIMU : "NEŽ ZAČNEŠ TANČIT NA HROBĚ, NEJDŘÍV SI ZJISTI, KDO V NĚM LEŽÍ" To by mohlo být motto mého života :-) ()

EvilPhoEniX

Svěží duchařina z After Dark Horror festu ( Pro ty, co nevědí, tak se jedná o bývalý festival, který každoročně představil 8 nezávislých filmů, zakládajících si převážně na originální myšlence) The Gravedancers není výjimkou. Má velmi zábavnou premisu, kde skupina přátel se pořádně opije a rozhodnou se zatancovat si na hřbitově, každý na jednom hrobě, ovšem netušili, že každý tančil na hrobě kriminálníka a následně je skupina tří přátel pronásledována duchem pyromana, sadistického násilníka a vražedkyňě s narušenou myslí. Plusem je, že má film velmi rychle tempo a často se tlačí na pilu, takže o Jump Scares rozhodně není nouze. Mínusem je lehčí digitální bordel v závěru. Slušná věc. 75% ()

Lateef

Příjemné překvapení v nevlídném podzimním podvečeru. Duchařina Mikea Mendeze se pyšní zejména v první polovině slušnou atmosférou s několika skutečně mrazivými scénami a nabombenými lekačkami. Jak však děj pokračuje a přízraky odhalují své pravé tváře, vytratí se napětí krbovým komínem do luftu. Akční scény, ve kterých divákům skryté síly rubou filmové postavy, mají hodně kladný náboj, avšak když se duchové rematerializují, aby nešťastníkům nasekali pár ran na holou zakrvácenou sekyrou nebo jim podpálili papuče, je výsledný efekt spíše záporný. Samotné finále pak psal scénárista notně opojen silným chlastem. Na takové vylomeniny jednoduše nebyly finanční prostředky. Herci odpověděli na požadavky žánru obstojně, největší osobností je samozřejmě Tchéky Karyo, který se však objeví až v druhé polovině snímku, zatímco Purcellova odulá hlava prakticky nevypadne ze záběru. Poctivých 60%. /After Dark HorrorFest 2006/. ()

Bloody13

Kupodivu slušná duchařina. Vizáž (ne)mrtvých přízraků, co se začnou objevovat v plné polní až ve druhé půlce filmu, je fajn a dokáže nahnat husinu. Paradoxně je však nejlepší ta první, která výborně pracuje s atmosférou, kdy zlo pouze tušíme v jeho náznacích. Postupně se tlačí na pilu až zbytečně moc, což se jen potvrdí ve srandovním digitálním finále. ()

Gilmour93

Od nynějška chodím na hřbitově jen po vyznačených stezkách a případnou potřebu močit vykonám až za branami areálu.. Mendez je evidentně velký fanda Sama Raimiho a nebo je to vzhledem k roku výroby Drag me to hell naopak? Tanečníci z kerchova na mě dýchli sympaticky staromilskou atmosférou, kdy kameraman netočí ze hřbetu rodeového býka a člověka pak ani tolik nepřekvapí, že vše vyvrcholí jako by nacisté zrovna otevřeli Archu úmluvy. Když si přidám umění udělat z dějové naivity přednost, efektní práci se strachem z neviděného a hravý nadhled spojený s nástupem lovce paranormálních aktivit v podání T.Karyo, tak mému stažení do pekel už nemohlo nic zabránit. Jen doufám, že není pod parketem Star Dance nějaké pohřebiště, aby pak při úplňku někdo nenaháněl Metráčka se sekyrou.. Purcell má velkou hlavu, jak pytel od banánů, Purcell se v davu neztratí.. ()

zelvopyr

Začátek ušel, pak to začalo být extrémně legračně špatné, a pak už jen špatné. Duchařinka pro velice, velice retardované -- plná wtf momentů, situací, dialogů, zvratů... ()

Le_Chuck

Tak neviem. 3 je málo 4 je veľa. Problém = malý rozpočet. Celé 2/3 filmu kedy sa v "detektívnom" duchu motáme po tmavých chodbách a bubák je schovaný tam za dverami je to OK. So záverom, akonáhle sú bábiky na scéne v plnej paráde, tak človek potrebuje veľa nadhľadu, aby mu netrhalo kútiky. Dobrý zámer tým pádom dostáv zbytočne cez držku, čo je vzhľadom na kvalitne rozdané karty veľká škoda. A pritom naozaj stačilo málo. 65% ()

akisha

*Komentář může obsahovat spoilery.* Gravedancers mě nalákal slušným hodnocením, skoro až 60% je nebývale mnoho. A skutečně, bylo to dobré! Sice samozřejmě jsme už všechno viděli, všechny scény už známe, ale přesto to fungovalo. Nápad byl navíc zajímavej a tak trochu pátrací vsuvka (čí hroby že to byly?) příběh oživuje. Potvrdilo se taky dávno známé, totiž že jakmile se začne v baráku všechno otřásat, strach a napětí se vytratí (jak na to doplatil i Zámek hrůzy). Velkým plusem je, že se vyskytujou postavy, kterým člověk nepřeje brzkou smrt a Josie Maran se velice podobá Natalii Portman. Pak se ovšem dostaví nejvíc wtf moment filmu, když na konci vyrazí ze země obrovská a strašně počítačová modrobílá lebka, kterou by si snad nedovolili dát ani do Xeny, a ta začne pronásledovat hrdiny po louce. Tak to vážně ne, teda! Naštěstí je tu Tchéky Karyo, kterej mimo jiné pronese: "Už jsme tady dva dny, a to nejstrašidelnější, co jsme viděli, byla tvoje koupelna." ()

MM_Ramone

Film disponujúci strohým, kostrbatým scenárom a presne takými istými hereckými výkonmi. Nepodarilo sa mu ma nejak výraznejšie zaujať, ba ani len prekvapiť nejakou ľakačkou. Je plný, nie práve najlepšie natočeného, horrorového klišé a nepríťažlivých digitálnych efektov. Jedno poučenie som si však z neho zobral: Ani keď budem spitý ako Dán, a bude hrať ten najchytľavejší rock´n´roll, tak ma ani len nenapadne tancovať na hrobe, hoc i toho najväčšieho dobráka. Nieto ešte na hroboch mladého pyromana, žiarlivej vražedkyne alebo sadistického sexuálneho devianta, ako sa to podarilo hrdinom tohto horroru. ** ()

Faustka

Dráždivě peprná duchařina z atmosférou, tak hustou, že by se dala krájet, zhmotňujícími se přízraky(jsou totálně nakrknutý), tak děsivými, nakolik zrůdnější byli jejich činy, které spáchaly. Dominic Purcell se svojí mohutnou(i když poněkud topornější) postavou sice vypadá na to, že zvládne ustát cokoli, ale v tomhle případě mu jeho bicepsy moc nepomůžou, protože vyzvat k posmrtnému tanečku někoho, kdo o to vůbec nestojí, znamená dvě jistoty, pořádně si nadělat do kalhot a nedožít se následujícího úplňku. ()

petero

AFTER DARK HORRORFEST (Unrest, Reincarnation, The Gravedancers, The Hamiltons, Wicked Little Things, Dark Ride, Penny Dreadful, The Abandoned) ()

Xmilden

No čekal jsem to určitě trošičku lepší, dost mi to začalo připomínat nějaké ty strašidelné domy atd. A to nikdy nebyl můj šálek čaje, promiňte Náhrobní tanečníci. ()

darkrobyk

Jelikož jsem byl připraven na nějakou hrůzu (tedy hrůzu jako provedení filmu), tak jsem byl nakonec spokojen. Objektivně spíše ke 3 hvězdám, ale ke včerejšímu deštivému večeru sedl tenhle snímek jako víno. Duchařské filmy už přinášejí málo nového, téma se jaksi vyčerpalo, a tak se hraje spíše na atmosféru. Ovšem má obliba v hřbitovech a záhrobních příbězích způsobila, že jsem se bavil. Jistě, nejlepší je asi rock and rollová scéna na hřbitově, která vás nutí smát se, a současně v podvědomí tušíte, že něco je špatně. Film užívá klasických prastarých postupů balady - vina a trest. A jak to vypadá, trestu, stejně jako v baladách maximálnímu, zdá se nejde uniknout. Uvítal bych více pochmurných scén - hrobů a mlhy, kupodivu gore moc není a nevadí to. Škoda, že digitální triky v závěru vypadají, jako by byl rozpočet vyčerpán a musely se vzít z nejlevnější PC hry (jeden si hned vzpomene na Trhák). A co by mne blažilo nejvíce - kdyby těm ožralým pakům na cintoríně hráli Ramones....uf! ()

Lhurgoyf

Prvá polovica filmu je čistá zdržovačka, v ktorej sa režisér snažil vybudovať akési napätie... bezvýsledne. V tej druhej našťastie nastupujú fajnové lakačky, podporené podarenými maskami a v závere osladenou maniakálnou CGI sekvenciou. Za najväčšie mínus pokladám mdlého bezkrkého Dominica Purcella (ktorého mali popraviť v Prison Breaku a bolo by po starostiach). Slušná B zábava. ()

Pilda17

Existuje hodně lepších duchařin, ale ještě víc těch mizerných. Díky tomu se s Gravedancers stává nadprůměrná hororová záležitost. Při některých scénách je větší chuť se smát a atmosféra pokulhává také dost. Jenže tady je obrovská výhoda tempo, poněvadž od začátku má špičkový rozjezd. Poslední dobou jsem si zvykl na čekání minimálně do poloviny, ale tady jsem vše dostal už v prvních minutách. Herecké výkony nepovažuji za nejhorší, ale že by herci zářili, se také nedá říct. Divák by neměl čekat zázraky a bude rozhodně mile překvapen... 6/10 = 60% ()

2-Xtreme

K radujúcemu sa skutočnému šťastlivcovi .Už ďalej neplač na pozostatkoch tohto syna. Čítaj tieto slová. Zaposlúchaj sa do farby hlasu. Smej sa, spievaj. Začni zábavu. Život je pre živých, a nie pre mŕtvych. Ži dnešným dnom, o zajtrajšok sa neboj. Dnes môže dýchať, a oni nie. Tak začni tancovať na ich hrobe. Celá recenzia: TU ()

pornogrind

Na hrob už se plivalo a tady se pro změnu na hrobě tančí. Nebožtíkům se to samozřejmě nelíbí a chtějí si to s tanečníky vyřídit i s úroky. První polovinu filmu táhne hutná atmosféra a čekání na zjevení zla v plné polní. Druhou půlku zabíjí nechtěně vtipný scény a na můj vkus přeplácanej až trapně fantasmagorickej konec. Jedno se filmu upřít ale určitě nedá. I přes poměrně stupidní námět film určitě nenudí. Slabší 3 hvězdy. ()

kingik

Není radno tančit na cizím hrobě. Může se pak totiž klidně stát, že dotyčné osoby stihne kletba, která probudí duchy zemřelých, kteří zrovna nepáchaly za života dobré skutky, a ti se následně začnou mstít. Nevinná rozlučka s mrtvým kamarádem se tak může změnit v peklo. Dost dobrý horor, který je originální, ačkoliv se to nezdá, má velmi sympatické herecké obsazení v čele s relativně neokoukaným Dominicem Purcellem a svůj kus si urval také výborný Tchéky Kario jako paranormální detektiv, ale zbytek také stál za to, nadmíru povedené efekty a fakt strašidelné duchy, je hodně napínavý, nepolevuje v tempu a má dlouhé finále. Střihač a režisér Mike Mendez mnoho pozoruhodného za svoji kariéru nenatočil, ale tohle je jedna velká hororová jízda, která šlape. Škoda jen, že nemá český dabing. Mé hodnocení: 100% ()

hladass

Zpočátku velmi sympatická duchařina s dobře budovanou atmosférou, kterou postupem času začnou přebíjet opravdu nepovedené digitální efekty až do klasicky wtf finále... A to je škoda, protože Mendez hned na začátku ukázal, že alespoň trochu citu pro atmosféru má a i přes toporné a mizerné herce mohlo jít o slušný kus... Tak snad příště... ()