Madonna: The Confessions Tour

(koncert)
  • USA Madonna: The Confessions Tour Live from London

Strhující koncert popové královny v londýnské aréně ve Wembley... V roce 2006 se stálice světové popmusic Madonna vydala na čtyřměsíční turné na podporu svého desátého studiového alba „Confessions on a Dance Floor“. V jeho průběhu odehrála rovných šedesát koncertů. Zajímavostí turné byla absence koncertů v Austrálii. Jedním z důvodů byl i začínající školní rok dětí americké zpěvačky. Během turné, od 9. do 16. srpna, odehrála Madonna v Londýně celkem šest koncertů. Během posledních dvou vznikl záznam, který později posloužil pro vydání CD i DVD. O kvalitě turné svědčí fakt, že ho navštívilo 1,2 milionu diváků, ale také několik ocenění, které následně získalo. (Česká televize)

NinadeL

Madonnino Confession období sice nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale show je to pořádná, to všechna čest. Všechny ty proměny od BDSM žokejky přes Madonnu jako Ježíše na kříži po disko 70. let mají šťávu a o to jde především. Nejsem každopádně zastáncem míchání show s politikou a i když je záslužné, že se Madonna snaží své fanoušky vychovávat k toleranci a zájmu o světové problémy, při reprízách na DVD se tento apel stává jen vatou mezi jednotlivými peckami. ()

novoten

Ikona světového popu a dokonalý soulad její hudby s perfektně natočeným obrazem. Madonna se ukazuje jako obrovská osobnost a v jejím podání mi i agitka za děti v Africe přijde vhodně vložená. O pěkných pár let později také poněkud hořká vzpomínka na dobu, kdy La Isla Bonita ještě měla odhad vlastních možností a publikum pro ni nebylo jen plevelem. ()

CheGuevara

Famozní taneční show, která jednoznačně dokazuje, že své pocity lze vyjádřit i tancem. Madonna chrlí jednu atrakaci za sebou a je vážně jedno jestli ta samotná písnička se vám líbí, jednoduše nedokážete odtrhnout od toho oči. Vymazlené do každého detailu a Jonas Akerlund to báječně sestříhal. Jediná vada na kráse je to, že je to pouze záznam. Tohle by chtělo zažít! PS: Tohle, že je padesátiletá mamina? Neuvěřitelné! ()

Rover

Kdybych tam byl, asi by to byl jeden z nejlepších zážitků mého života. Ona je prostě hvězda a žádná si s ní nezadá (až na Lisu:)). Prostě bomba, nejlepší je, jak hraje na kytaru, to jsem zíral. ()

GigaPudding

Madonna ve svém modrofialovém období a s jedním se svých nejlepších alb živě v Londýně. To asi samo o sobě stačí na pětku :) ale kdyby to náhodou ještě pořád někdo nepobral tak tomu může stačit hned rozjezd videoprojekcí a světel na začátku jejího vystoupení, protože už při Get together se rozjedou taková světla a barvy, že ve spojení s odrazem na ploše pódia je moc krásný obraz :). Tomu pochopitelně pomáhá i perfektní nasnímání celého vystoupení, ale i bez něj by to prostě byla Madonna se svou show a v téhle navíc přichází s velmi pěknou vizuální stylizací, perfektní choreografií a slušným i když trochu jednoduchým konceptem. Dál samozřejmě tanečníci a jejich kreace na kolečkových bruslích, průlezkách nebo sólovky v "confessions" části, těm se nedá vytknout vůbec nic. Symbolika, kterou Madonna na téhle show využila, je hodně taková přímočará jako tanečnice zahalená v arabských šatech a zavřená v kleci, známý kříž a trnová koruna nebo "přetahovací" choreografie tanečníků se symboly judaismu a islámu. Tyhlety věci se daly využít i trochu víc sofistikovaně, ale naštěstí jsou použité alespoň vizuálně pěkně a do celé show zapadají. Co ale vystoupení tak trochu škodilo bylo zaprvé to příliš okaté antibushovství, které působilo spíš jen vulgárně, než aby to měl být nějaký opravdový postoj a pak taky Madonna s kytarou :), tu by radši měla mít jen jako jevištní rekvizitu než aby na ni opravdu hrála :). Vynahrazuje se to naštěstí ale novým modernějším zpracováním klasik jako Like a virgin a Erotica. Ale prostě celá barevná, světelná a hudební show je to super a při kouknutí na dokument o přípravách každého vystoupení z Confessions tour i člověk co nemá rád Madonnu musí ocenit její perfekcionistický přístup k jakékoli činnosti, kterou zrovna dělá, protože výsledek prostě stojí za to. A úplně nejhlavnější chyba byla, že jsme ji tehdy nestihly a viděly jsme ji až na růžové Sticky & sweet tour :). ()

Hoyt

Nejlepší koncert co jsem kdy viděl. Výborná choreografie zvláště na konci při písních Erotica, La Isla Bonita a Hung Up. Chválit Madonnu je úplně zbytečné. ()

mysiak

Niečo nepopísateľné...geniálne natočené - Jonas Akerlund má ten videoklipový talent a Madonna je úžasná a celá šou je proste niečím čo musíte zažiť... ()

Patw

Proč nejde víc hvězdiček? Rozhodně nejlepší koncertní turné vůbec. Skvěle natočené i propracované. Unikátní a fantastický pohled na nejlepší show. ()

Lennnnna

Madonna je už dávno nejen korunovanou královnou hudební scény, ale také královnou mého hudebního srdíčka a s její hudbou prakticky vyrůstám. Je to prostě osobnost s velkým S, což dokazuje i na svých koncertech, které bývají nejen obrovskou a do detailu promyšlenou show, ale zároveň taky jakýmsi Madonniným poselstvím, kterým se snaží sdělit nám něco ze svých postojů a nazorů, ať už na církev či politiku. A všechno sladěné dohromady je to prostě pecka! Jen se nakonec člověk neubrání určité žárlivosti - když vám před očima poskakuje po pódiu padesátnice s tělem dvacítky a předvádí artistické výkony, po kterých bych se já osobně už asi nikdy neslepila dohromady:o) (a to je mi přitom těch krásných 21), je to prostě k vzteku.Wau, wau a ještě jednou wau. ()

Beagle

Nejsem zarytý fanoušek Madonny, ani nemám její kompletní diskografii, ale tohle je skvělá, do posledního detailu propracovaná show(jestli tohle slovo k něčemu patří, tak právě k tomuhle koncertu), u níž jsem se ani vteřinu nenudila. DVD jsem viděla už aspoň 4x a do budoucnosti s tím nehodlám přestat. The best of: Jump, Music, La Isla Bonita, Ray of Light a rozhodně Isaac... ()

dr.fish

Přestože už deset let Madonnu nesleduju, tohle show musím označit za skvělé, ta ženská si to prostě umí vymyslet. Dát dohromady lidi, kteří zmáknou takový mega byznys, to už je skoro větší umění, než umět zpívat. Pořád sedí ještě na trůnu... 90% ()

Millanium

I přes to, že Madonny hudbu moc nemusím, tak musím uznat, že tenhle koncert opravdu stojí za zkouknutí. Nemám tedy rád, když zpěvák zpívá na playback, ale myslím, že s jejíma pohybovýma kreacema by tohle opravdu nešlo udýchat ;-) Kontakt s fanouškama minimální (až tedy na konci při jedné písničce, kde byl konečně mimo playback také slyšet její hlas) 75% (pro milovníky Madonny 90%) ()

Trustme

Velkolepá show využívající dokonale zadní projekce a dodávající koncertu filmové pojetí. Perfektní práce režie a střihu. Fantastické nápady a nadpozemští tanečníci. Zvuk v DTS. Madonna dokazuje kdo je královnou koncertních hal, i když to nemá v dnešní době vůbec lehké... ()