Vánoční koledy v podání zpěváků populární hudby. Nejznámější i méně známé ("Vítej, Pane") české koledy uslyšíte v podání Karla Černocha, Karla Gotta, Waldemara Matušky a dalších populárních zpěváků šedesátých let minulého století. (Česká televize)

slunicko2

Dobová idylka. 1) Mezi bezútěšnými zasněženými paneláky pobíhá 30letý Karel Gott zatímco ve školní třídě, kde na tabuli visí několik stříbrných koulí, si prozpěvuje 26letý Karel Černoch. V sídlištní škole za vedení 26letého Václava Neckáře a 22leté Heleny Vondráčkové děti lepí papírový betlém a strojí stromeček. Ještě je tu 30letá Eva Pilarové se svým tehdejším mužem 26letým Jaromírem Mayerem v jeslích. 2) Vánoční tradice, potentní jako vykastrovaný kocour, řádí čerstvě okupovaným socialistickým Československem. ()

otík

Nevím, co kdo očekává od hudebního pořadu s koledama, ale já čekám kvalitní zpracování v dobrém podání. A přesně toho jsem se dočkal. Vůbec nevadí, že sem tam je záběr na panelák a celé se to odehrává ve škole a mateřské školce. Pokud by to bylo bez obrazu, byla by to báječná půlhodinka s nádherně zazpívanými koledami. A proto jsem se tomuto pořadu věnoval, ne kvůli černobílému obrazu a socialistickým obrázkům. PS: všechna čest autorům, že něco takového v socialismu vůbec vzniklo. ()